Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ance

    őstag

    válasz dani_golf #95923 üzenetére

    Nekem is Yamaha ns-555 hangfalaim vannak. Itt a fórumon nem nagyon használt, nem annyira dícsért hangfal, gondolom azért, mert nagyon nehéz elhelyezni a hátsó bassreflex miatt, vagy valami más bajuk van vele. A lényeg, hogy nem szabad közel tolni a falhoz pl., mert akkor nagyon rosszul szól. Ha sikerül jól elhelyezned, akkor viszont szerintem szépen szól az árához képest, de eléggé érzékeny a környezetére, ha rossz szobában van, akkor nagyon túltolja a mélyeket. Nekem kb. 3 nap folyamatos állítgatásba került a helyes elhelyezés. Ha rosszul van beállítva, akkor brummog és terjengős a mélyhangja, ezt simán kipróbálhatod, hogy halk hangerőre állítod, átmész a lakás másik szobájába és ott a közepet, magasat alig hallod, de a mély idegesítően brummog.

    Én végül itteni tanácsra úgy állítottam be, hogy a hátsó bassreflex nyílást is lezártam. Most a mélyek feszesek és nem terjengősek, most már jól szól, legalábbis nekem. Sajnos mélynyomóm még nekem sincs, a hétvégén szerettem volna kipróbálni egy kölcsön sw215-el, csak sajnos hibás volt, így ilyen tapasztalatot nem tudok megosztani veled :O Nem tudom, hogy az sw030 kicsi-e hozzá, de szerintem először állítsd be rendesen az 555-öket, azután tedd hozzá a subot. Az természetes, hogy minél feljebb állítod, annál jobban szól, mert veszi át a feladatot a frontktól.

    Az egyébként érdekes, hogy kevesled a mélyet, mert ilyen problémám egyszer sem merült fel, inkább a fordítottja. Ahogy nézem az erősítőd adatait annyit megjegyeznék, hogy kicsit a határ alatt van, ami a frontoknak kell. Szerintem.

    gonczip: Norbi válaszolt, de azért nem magunknak választjuk, hanem neked, így neked kell eldöntened bejön-e a Denon hangja. Az ára nagyon jó.

    [ Szerkesztve ]

  • BBéci

    titán

    válasz dani_golf #95923 üzenetére

    Gondolj bele, ha egy 10 kilós, csúcsban 130 wattos, 20 centis membránnal felszerelt szubláda kiszedne a fotelből, akkor mit művelne egy ötször akkora tömegű, hússzor akkora teljesítményű, tripla membránfelületű mélynyomó mit tenne veled? Katapultálna a sztratoszférába? ;]
    Egyrészt fingilingi az a mélyláda, másrészt túlzottak az elvárásaid.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Új hozzászólás Aktív témák