Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krichd1

    addikt

    válasz JohannZimu #94642 üzenetére

    Ilyen áru dobozoknál már csak a látszat kedvéért is jobbat illene használni. Bár nekem még nem sikerült értelmezni ezt az árkategóriát.

    Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

  • gorbep

    senior tag

    válasz JohannZimu #94642 üzenetére

    A példa pont rossz, mert talán pont a kábelezés az, ami mérnökileg nem tervezhető, nem modellezhető, a hangdoboz tervezésében talán a legkevésbé szisztematikus... Amennyire én látom ez inkább intuitív/iteratív tervezés, talán hatalmas füllel és tapasztalattal valamennyire szisztematizálható... de nem tanulható/tanítható/szisztematizálható a doboz, sugárzó, váltó tervezéstől eltérően....

    Arra nem gondoltatok, hogy azért van benne ilyen kábel, mert amit a mérnökök bele terveznének a valóságban, azt a marketingesek nem engedik, bele tenni, mert félnek, ha valaki kinyitja a dobozt, szénné ég a cég, hogy miért CAT x van benne??? ;] (és ez most holt komoly, nem engedik egy szint alá akkor sem, ha műszakilag nem indokolt, mert sajnos sok vevő olyan, ha meglátja mi van belül, és az az elvárása alatt van, akkor már nem is tetszik annyira a hangja, a fórumtársak kicikizik, hogy erre költöttél ennyit, nézd má milyen ciki belső kábelezése van, milyen gizda benne az a tekercs, nézd má a szívókörben az egy ELKÓÓÓÓÓ!!!!! :Y közben fogalma sincs miben különbözik egy Csebisev szűrő a Butterworth-tól, mik azok a TS paraméterek.... De a VDH CS122 micsoda egy szar kábel, meg az arany fóliás olaj papír Mundorf kondi az ám a király, meg az arany-ezüst forrasz anyag........ sírni kell, komolyan... :W )

    Amúgy meg az árnak semmi köze a belső/ VÉLT műszaki tartalomhoz, azt a hangminőség és a kereslet/kínálat szabja meg egyedül.... Szigorúan szerintem! Kivéve ha az eladási ár az előállítás alá csökken, akkor CSŐD!

    Ne abból induljatok ki, amit a vezető tervezők a sajtónak /kiállításokon nyilatkoznak..... az is csak a marketing gépezet hologramja, sajnos ez is a munkaköri kötelessége, jól felfogott anyagi érdeke... dolgoztam pár fejlesztési projektben ( nem Audió, de évi több 10M$-os termék), és amikor elolvastam a sajtó anyagot, nem tudtam sírjak e vagy röhögjek... de csak magamban, mert aláírtam én is az NDA-t.....

    Bocs hogy kitört belőlem, de már nem bírtam megállni..... :R

    [ Szerkesztve ]

    - Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

Új hozzászólás Aktív témák