Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dgabro

    tag

    válasz Norbi 72 #77469 üzenetére

    Értem értem, de 200-ba már majdnem befér a Pio 923-as szint, használt hangfalakkal az már nem az a szint amiről én beszélek :)

    Én a 100-130 ezer, nagyon max. 150 ezres indulásról beszélek, mert szerintem átlagosan ez az a szint, ahol elkezdenek elmélkedni az emberek egy komplett indulásról. Az a szerencsésebb helyzet, aki aztán úgy van vele, hogy nem számít ha a 130-ból 200 lesz, vagy esetleg 250.

    Mondjuk tényleg lehet, hogy pont abban az időben nem volt jó a használt piac, mert ahhoz szerencse is kell (ráadásul nekem számlás + garis megoldásra volt szükségem, de persze ez egyedi eset is lehet, ebből végképp nem akarok általánosítani), de én valóban nem találkoztam akkor 3D-s, HDMI ARC stb.. házi-mozi erősítővel az 50 ezres kategóriában (persze az is igaz, hogy éjjel-nappal nem a használt piacot bújtam), ami nagyságrendekkel jobb lett volna az új 423-nál.

    Használt és új áránál a buktára én azért nem szoktam alapozni ebben az esetben, mert amiben abszolult kezdő vagyok, továbbra is tartom, hogy nem érdemes használtak között nézelődni. Egyszerűen kell egy bizonyos tapasztalat ahhoz, hogy tudd, mi az amit érdemes megvenni, mi az ami már esetleg agyon van járatva, mi az amire neked szükséged van, mi az amit a használt piacon keress, különben sokkal nagyobb ráfizetés lehet a használt rendszer, mint egy új, 2-3 év garanciával, amivel megtapasztalod mi is ez az egész, vagy amit esetleg legrosszabb esetben 14 napon belül vissza is küldhetsz a p*csába, mert neked nem tetszik mégsem (persze itt feltételezem, hogy az ember körbe néz, aztán neten rendel). És még mindig a belépő szintről beszélve. És még mindig állítva, hogy a használt piacon nézelődni egy tökéletes kezdőnek iszonyat nehéz.

    Ráadásul a használtpiacot tényleg orrbaszájba bújni kell, ha az igényeidnek megfelelő szettet szeretnél tudásban és színben is összeállítani (mert gondolom azért csak fontos számotokra is az esztétikai értéke is ezeknek, ha már a nappaliban a központi helyen elég sok helyet foglalnak el, és csaknem a leglátványosabb elemek), és nagyon tisztában kell lenned azzal, hogy mit is akarsz, mit keresel.

    "Alapvetően egyetértek veled,de kérdeznék valamit:
    Van 200 ezred mozira,és tanácsot kérsz,két lehetőség lehet:Újonnan belépő cucc,vagy használtan 2,3 kategóriával feljebb lévő cucc.Melyiket választanád?"

    De, hogy erre is válaszoljak:
    Amennyiben 200ezer forintom van, és szeretnék egy 5.0-val elindulni úgy, hogy pontosan tudom mi kell nekem, mit kell néznem, mi lesz a jó, akkor egyértelmű nekem is a használt kellene. Ez nem kérdés. Ha mindenben jobb, nyilván én sem lennék a magam ellensége.

Új hozzászólás Aktív témák