Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • n3m3r3

    tag

    válasz #09634560 #51377 üzenetére

    Na igen, ez már nem fér bele, ezért szerettem volna tényleg egy belépőt akár használtan is... Tudom ... Ezért kell később fejlesztenem. Ha nem is lesz fullll extázis orgazmus precíziós a végeredmény, a szép mély hangok fontosabbak számomra. Hmm .. az onkyo nem szereti amit példának felhoztam, milyen gyártót vesz be a gyomra belépősre? Használt lesz belőle 100k .. evvan

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #09634560 #51377 üzenetére

    Megpróbálhatom, de előbb vissza kell kérdeznem, hogy pontosan mi is a kérdés,
    "mia az az Auto frame rate?"
    mert abban a kérdéskörben, amelyik hozzászólásra reagáltál elég nehéz értelmezni, de még úgy általában a házimozi/audio processzor/erősítő témában is. :F

    Arra tudok tippelni, hogy a BD/médialejátszód vagy az AVR-ed menüjében látsz hasonlót. Ha igen, akkor roppant egyszerű: a forrásanyag képkockasebességéhez leginkább passzoló frissítési frekvenciát állít be. Prioritási sorrendben: azonost, egész számú többszöröst, vagy harmad törtet, azután a metrikusan legközelebbit. Persze abból kell gazdálkodnia, amit támogat a megjelenítő (ez vagy egy alapfeltételezés, hogy mi az, amit minden, adott csatlakozó szabvánnyal ellátott eszköz tud kötelezően a csatoló szabvány előírásai miatt, vagy te adhatod meg a listát a menüben, de manapság leginkább a megjelenítő EDID-jét olvassa ki a forráseszköz, ami bár kicsit bugos lehet, ha AVR is van köztük, de néha anélkül is, ezért szokott lenni erőszakolt mód is a menükben), így a gyakorlatban:
    23.976fps kimehet 23.976Hz-en, 24Hz-en, 60Hz-en, végső esetben 50-en
    24fps ugyan ez, csak a 24 helyet cserél a 23.976-al, de ez ritka
    50Hz kimehet 50-en, vagy végső esetben 60-on
    Aztán persze vannak még interlaced és 3D módok, de azok igazából nem zavarják ezt (a HDMI-n frame packed 3D megy, egymás felett-allatt a két szem képe, köztük fekete sávval, nem 2x24=48Hz).

    Néha az AVR is megteheti neked, hogy 24Hz-et fogad a lejátszótól, és ő sokszorosít belőle 60-at, ha a rákötött megjelenítő nem fogad 24Hz-et.

    A menü animációk sokkal szebbek 50 vagy 60Hz-en, így a lejátszó szeret visszaváltani erre. A mozifilmek viszont 24fps-el peregnek (moziban 24, Blu-Ray korongon 24/1.001~23.976Hz-en, még a régi NTSC Y és CbCr közti frekvenciaeltolás hagyatékaként, vagyis a színes TV-k óta, de egész máig, mikor már nincs értelme), ha váltva 2x, 3x ismételgeted a forrás képkockáit, hogy 60Hz-et kapj, az akadozni fog, így ha tud 96Hz-en járni a megjelenítő, akkor érdemes 24Hz-el etetni (pontosabban 23.976-al, de áltlában a menükben is kerekítve találod, akár 24-re vagy 23-ra, esetleg mindkettő megvan). A TV-k viszont ritkán fogadnak 96 vagy 120Hz-et, mert pazarlás forrás oldalon duplikálni a képet és úgy átpaszírozni a HDMI kábelen, pedig járulékos előnye lenne, ha PC-ről is játszol.

    Remélem ez volt a kérdés, mert elég sokat pötyögtem. :D

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák