Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mettek

    addikt

    válasz I'am Dony #175814 üzenetére

    Sztem az a baj hogy ez az arc az új gépekhez még beta buildben van és nincs kiforrva. A referencia hangerő beállításokkal van gond. Alapból úgy csinálja hogy amikor elkezd mérni akkor -37dB hangerő állást vesz fel a gép, ami kb 64 dB a hangfalaimon aminek az lesz az eredménye hogy a végén a 4ohmos hangfalakat +10dB-el tolja meg, a Klipscheket meg 2-3-al és az egész rendszert túlerősíti, ami sztem zajosodáshoz is vezet.

    A diy megoldás hogy mérés előtt végigmérem a hangfalak hangnyomását, megkeresem a leggyengébb láncszemet, ez a center volt 64dB-el és a telefonos vezérlőn keresztül addig tolom fel az avr fő hangerő szintjét amíg a center el nem éri a 74dB-t mint referencia szintet. Így az avr -30dB hangerő értéken áll. Ekkor a szubot is belövöm 74dB-re a saját erősítőjén keresztül. Ezután mehet a mérés. Azonban ahogy elindítom a mérést az avr ismét beállítja magát az alap -37dB-re ugyhogy megint fel kell húzni a hangerőt -30-ra és ekkor mehet véglegesen a mérés.

    Na így a frontok és a center +3at kaptak, a klipschekből leszedett 2-őt, szub -1 lett amit végül nullára állítottam.

    Így most ha odatekerem neki akkor nagyon patentül szól. Grammra kimért feszes méllyel, egyenletes frekivel. Most végre jobb mérve mint nélküle.

    Remélem érthető volt a levezetés.

    PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

Új hozzászólás Aktív témák