Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamoo

    MODERÁTOR

    válasz Skyner #173119 üzenetére

    "Ki fogom próbálni Tamoo 1-2ms állítgatós majd visszamérős módszerét, de azt időrablóbbnak érzem, mintha használnám a REW funkcióját."

    Szerintem időrablóbb a szimulációs zsákutca mint negyedóra alatt végigpróbálgatni mindent és a valós eredményeket összehasonlítani. :D Én is az alignment tool-al kínlódtam egy csomót, de ha olyan a szoba mint pl. nálam, hogy 20cm-el arréb már fordul a fázis, akkor szimulágathatsz akárhogy. :D
    Ha cavernes crossovert használsz, az nagyon meredeken vág, ezért is csak egy szűkebb tartományban látod a hatását a crossover pontnál és nem lesz akkora difi mint amit a szimuláció mutathat. De nem vagyok már képben, hogy annál vágási meredekséget tudsz-e állítani rew-ben, én már jó ideje elengedtem, hogy azzal próbáljam meg belőni.

    Ezek nyers, EQ nélküli mérések. Nyilván ha időzítéssel javíthatnék rajta, a Cavern EQ jobb munkát tudna végezni.
    Ezt pl. nem teljesen értem. Full range mérsz a cavern-el mindent, így tökmindegy milyen időzítésed van, attól ugyanaz az EQ készül.

    "a Cavern a txt-ben miért ír nullát a sub késleltetéséhez, a többi hangfalhoz pedig 17,3ms-17,5ms értéket állapít meg?"
    Az egész relatív. Nem maga az érték számít, hanem az egymáshoz képesti eltolás. Amihez késleltetni kell, azt veszi nullának. Minek vigyen plusz késleltetést a rendszerbe.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák