Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamoo

    MODERÁTOR

    válasz arcitec #169078 üzenetére

    Placebó terjeng? Nap vicce, pedig még reggel van.
    Az már kiderült, hogy te a hazai kereskedők és online magazinok weblapjairól tájékozódsz, de szélesíthetnéd a látókörödet. Külföldi fórumokat-csoportokat ha megnézel, a moziszobákban javarészt reflexes szubok lesznek pont úgy ahogy a komolyabb hazaiakban is.
    Mérés? DSP? Mindenki alkalmazza aki jó mélyeket akar. A PC setup nem fog elterjedni mert az átlag felhasználó kész megoldásokat keres.

    [ Szerkesztve ]

  • I'am Dony

    őstag

    válasz arcitec #169078 üzenetére

    Nem kell venned semmit, méregetned és állítgatnod sem kell. Nálad ideális állapot van és ez nagyon jó. Ilyen az, amilyen nincs is.... Hallgasd tovább örömmel.
    Egyre többen rájövünk, hogy ezek a tucat zárt ládák csak a nálad és Bbécinél meglévő ideális környezetben szólnak megfelelően. Nálunk többieknél, ahol vannak kiemelések és völgyek, muszáj beavatkozni akár PC-n, akár más módon, hogy kellemesebb legyen. És ekkor ha elbuksz 15-20 dB értéket rájössz, hogy harmat gyengék és sz@rul szólnak 400 W-okkal. A gyári önbemérők meg úgy ahogy vannak alkalmatlanok a célra, a legtöbb helyszínen. Tudom van két hely ahol jó...
    Korábban tettem fel néhány képet a "placebóról" nem szégyen átértékelni ha tévedtünk. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • gab1ka

    aktív tag

    válasz arcitec #169078 üzenetére

    Épp arra szerettem volna célozni hogy az ilyen sub összehasonlítások esetén illene legalább egy szintre hozott hangnyomással és legalább nagyon, de nagyon hasonló spl görbével vizslatni a különbségeket, ehhez pedig illik egy mikfrofonos mérés, különben ide lyukad ki a dolog ahova most is és mindig is hogy "az én tapasztalatom az hogy..." meg "fülre ilyen meg olyan"..Ami szép és jó, csak ezek a tapasztalatok téves beállításokra alapozódhatnak, illene látni is hogy A és B sub közül nem volt e kirívó beszakadás kiemelés, ehhez nem elég a "nekem fülre ugyanolyannak tűnt" hozzáállás.

    A placebok és téves ökölszabályozós teóriák pedig innen gyökereznek.Aki mér az nyilván meg is hallgatja füllel is a kapott végeredményt, aki csak fülel az félig a sötétben tapogatózik amikor ítélkezik szerintem.

    Legalább a haladó topicban legyen már helye a komolyabb technikai magyarázatoknak, a kezdőben lehet ajánlgatni a 20ezres sub kábelt hogy majd attól ég és föld lesz a különbség blalba (én is beszoptam anno).

Új hozzászólás Aktív témák