Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alphamooncam

    őstag

    válasz VoidXs #167800 üzenetére

    A tömörítésnek alapvetően nem szükségszerű velejárója a tónus megváltoztatása.
    Igazából az, már csak a sávkorlát miatt is.

    Ne keverjük már a veszteségest a veszteségmentessel légyszi, mert mindjárt kardomba dőlök !

    Ha nem így lenne, elég lenne egyfajta kondi, egyfajta tranzisztor, egyfajta ellenállás, meg nem tudom még milyen alkatrészekből áll össze egy szórakoztató elektronika.
    Tök jó, hogy leírsz olyan alkatrészeket, amik látványos elektronikai jelenségekkel járnak (kivéve az ellenállás, az nem), de a kábel nem alkatrész, hanem a közeg köztük.

    Ezzel látványosan elismered, hogy vannak különbségek szórakoztató elektronikát felépítő alkatrészek között akkor is, ha ugyanaz van rájuk írva, értsd, ami alapján a katalógusból ki lehet választani hogy ezekkel a paraméterekkel rendelkező alkatrészre van szükségem.

    Pedig milyen egyszerű is lenne úgy gondolni egy kábelre, mint más szimpla elektronikus alkatrészre, rögtön nem lenne ördögtől való elismerni, hogy az egyik ilyen, a másik meg olyan!
    Mert a kábel annyira alkatrész, mint a levegő. Részt vesz a kölcsönhatásban, csak nem aktívan.

    Ez meg nonszensz, a kábel nem katalizátor.

    Most hogy ezt így leírtam már nem is vagyok annyira biztos benne hogy nem katalizátor. :DDD

    A katalizátor ugye megváltoztatja a vele érintkező anyagot, attól lesz katalizátor.

    Hagyjuk. A coax kábel nem levegő, mások a tulajdonságai vezetőképessége stb. ezt mindenki tudja.

    A legfőbb különbség, hogy normál körülmények között az egyik vezeti az áramot a másik nem, de maradjunk a példámnál, én mint fent írtam, coax (digitális) kábel cserénél tapasztaltam minőség változást.

    Javíts ki, ha rosszul tudom, de S/PDIF protokolnál nincs hibajavítás, és semmi sem garantálja, hogy pontosan ugyanaz, pontosan ugyanolyan időzítéssel jön ki, mint ahogy bement.

    Itt megdőlni látszik azon kijelentésed, hogy minden digitális kábel egyforma.

    Szerintem. :D

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Új hozzászólás Aktív témák