Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liszi70

    nagyúr

    válasz Vikthor #114295 üzenetére

    Jó, mondjuk ez egy gyártói oldal, így nem igazán tekinthető relevánsnak amit ők állítanak az általuk alkalmazott technológiáról. Valószínűleg az esetleges hátrányait nem fogják neked lelkesen ecsetelni.

    Jó, hogy felmerült a téma, engem is érdekel ez az AL24. Nekem is tudja és alkalmazza a Denon AVC-m, de kikapcsolási lehetőséget sem menüben, sem a távon nem találtam, hogy össze tudjam hasonlítani vele és nélküle. (Ha egyáltalán a hallható tartományban van ennek a hatása.)

    Minden belenyúlkálást kerülnék a hangba, így érdekelne, hogy ki mit tud elméletileg és gyakorlatilag, ki mit tapasztalt ezzel kapcsolatban?

    Köszönöm az esetleges válaszokat.

    [ Szerkesztve ]

  • audiofül

    csendes tag

    válasz Vikthor #114295 üzenetére

    Az a helyzet, hogy lehet szubjektív hatása neked pozitív, de én úgy gondolom, hogy ez ettől még nem feltétlen jó, illetve lehetne jó,de jó lenne ha kikapcsolható lenne, hogy eldöntesse a user, hogy hogyan hallgatna felvételeket. Ilyen, olyan konverzió, hibajel javító, vagy épp jelalak optimalizáló áramkör, vagy technikai megoldás minden D/A konverterben létezik, de a felkonvertálást ne állítsuk be csodának,mert az inkább linkelés, mint a valóság. A loudness is lehet kellemes bizonyos esetekben, de az is manipuláció, és még ezer példa van erre. Az amit a Denon leír az oldalán az nagyon jó...marketingben erősek...és mindezt úgy mondom, hogy a Denonnal semmi bajom, sőt szerintem a kommerciális piac legjobb gyártója jelenleg. Az a jelalak kép meg amit beraktak AL32 nélkül, és azzal...na az a tipikus TV mellé rakott blődség, mikor valami hiper szuper képjavító áramkört reklámoznak...vacak kép javító áramkör nélkül (ilyenkor becsatolnak egy vietnami ATV színvonalú képet :DDD ) és bekapcsolva a csodát (ilyenkor meg egy normál kép széthúzva gamma, szín és kontraszt beállításaiban). Biztos túlzom az egészet, de csak a példa kedvéért...

Új hozzászólás Aktív témák