Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bajnokpityu

    félisten

    válasz liszi70 #111117 üzenetére

    van erre is ellenpéldám.
    a hangfalkábelem gyári szereléssel óriási méretű, nagy, nehéz, banános csatlakozóval volt szerelve, forrasztva. Nagyon drágán mérik ezt a csatlakozót. olyan fajta, hogy cserélhető a vége banános és villásra. rá kell tekerni a csatlakozót, majd beszorítani. Tehát óriási felületen érintkezik végig a drót.

    kiforrasztottam (15percen át melegítettem az 50Wos wellerrel 400fokon, és kihullott belőle "20deka" ón). majd csavarokkal rögzítettem villás furut, és klasszisokkal jobb hangot kaptam. minden frekitartományban torzításmentesebb lett a hangom, dinamikám nőtt. miközben elvileg rontottam a kontakton.

    Magam részéről ahol lehet, kerülöm a forrasztást. Valami olyan sokkot okoz a kábelben, vagy a csatlakozóban, amit járathatok hónapokig, nem heveri ki. És hozzátenném, számomra a csupasz kábelvég rosszabb hangot adott, mint egy középkategóriás banándugó. Akár aranyozott, akár ródiumos, akár ezüst. Ez a tapasztalatom, elméletet meg gyártson mögé, aki akar.

    Másik érdekesség, hogy pl siltech soha nem forrasztja a tápkábeleit. Csakis csavaroz.

    AQ hidegsajtolása nekem amúgy nagyon szimpatikus, kár, hogy házilag nem lehet kivitelezni.

    eladó Kawasaki j300 robogó

  • Mezga Aladár

    veterán

    válasz liszi70 #111117 üzenetére

    "Sokat agyaltam én is, hogy dugózzak, vagy beszorítós legyen, többeket megkérdeztem, végül a beszorítás mellett döntöttem, a kevesebb kontakt miatt. Ha ismét gondolkoznék a dugózáson (bármi elképzelhető), akkor az forrasztásos lenne, na nem a "jelentős" hangi különbség, hanem a megnyugtató tudat miatt."

    Én ilyet használok forrasztva.

    Nem kell túl spirázni, van különbség hangban, de ha nem konfekcionálod akkor sem hangban sem csatlakozásban nem stabil.

    Szerintem. :)

    Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Új hozzászólás Aktív témák