Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liszi70

    nagyúr

    válasz KisTücsök #78242 üzenetére

    "Ha nagyon kölcsékhatékonyra venném, akkor bútorlapokból, de a hang szempontjából ez nem valami ideiális gondolom."

    Én is tervezek emelvényt a frontjaim alá, magasabbat mint te, de el nem tudnám képzelni bútorlapokból, vagy akár fából. Persze ettől még lehet jó az is, de valami tömör, nehéz cucc, ami szimpatikus és logikus számomra. Terméskő, beton, gránit, márvány. Ezeknek utána is jártam, természetesen a legolcsóbb és legkönnyebben kivitelezhető, formázható a beton, lehet, hogy az lesz. (70-80 kg! :D ) Szerintem egy ilyen beton-kő emelvény csak annyit változtathat a hangon, amennyit a megemelés okoz az akusztikában, de majd kiderül. A megemelés által megváltozott akusztika lehet jobb is, rosszabb is, mint közvetlen padlóra helyezés esetén, úgyhogy kétséges, kétesélyes a dolog, csak a kipróbálás dönti el.

    Dorian: "a center fakockákra helyezése "rendes tartalmak" esetén javított a front hangképen, ugyanakkor egy gyengébb minőségű tévéadásnál jobban meghallani a nagy tömörítésű hang rosszaságait. Most akkor jó nekem, vagy nem?"

    Jó. Nem elfedi a hibákat-erényeket, hanem megmutatja a valódi, akár rossz minőségű hangot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák