Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szaki1986

    tag

    Sziasztok!

    Tegnap vásároltam egy SONY LED TV-t, melyet össze is kötöttem az erősítővel. PC -> HDMI -> AVR -> HDMI -> TV.
    Azonban ha így kötöm össze, akkor a TV-n piros pöttyök jelennek meg/villognak. Utána olvastam kicsit a problémának, és legtöbb helyen azt írják, hogy a HDMI kábel lehet a hiba forrása. Van otthon 3 HDMI kábel (mindegyik 3 ezer Ft-nál olcsóbb volt), és mindegyik kombinációban ez a probléma jelentkezik.
    Viszont ha a gépet közvetlenül kötöm a TV-re (erősítő nélkül), akkor teljesen jó a kép.

    Kérdés: tényleg a HDMI kábel okozhatja ezt a problémát, vagy esetleg az erősítő HDMI kimenete szar? Most próbáltam ki először a HDMI kimenetét az erősítőnek, eddig csak a hangot kapta a géptől.
    Ha a kábel a szar, akkor milyen árfekvésű kábelt lenne érdemes kipróbálni? Mondjuk ha vennék egy 10 ezer Ft-os, 3 m-es HDMI kábelt, és ha azzal is jelentkezne a probléma, akkor ki lehetne jelenteni, hogy nem az olcsó kábel okozza a problémát?

    Találkozott már más is ilyen jellegű problémával?

    Előre is köszi a válaszokat.

    Szerk: Az erősítő H/K AVR 265, a videókártya AMD Radeon 7950, a TV pedig SONY KDL-46R470.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

Új hozzászólás Aktív témák