Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xerobyte

    aktív tag

    Fejlemény az sajnos van, bár fáradt vagyok, így inkább rákérdezek, hogy nem e csak benéztem valamit.

    Szóval a féléves Pioneer vsx 922 úgy érzem rakoncátlan: olyan, mintha PC HDMI bemenetről nem lenne meg a 24 FPS, mintha minimal lag lenne, nem lenne folyamatos a kép. Eddig mióta itt van nálam nem csinált ilyet, most viszont folyamatosan, set top boxal el van, de ott ugye nem fullHD, hanem <576 a felbontás.
    A következőket teszteltem le eddig (felállásom: PC -HDMI1-AVR-HDMI2-TV):
    - HDMI1 kábel direkt a TV-be kötve PC-től: minden OK, nincs zavaró kimaradozás
    - HDMI2 kábel csere: marad a hiba
    - Erősítő video convert OFF-ra állítva: marad a hiba
    - Erősítő video resolution pure-ra állítva: marad a hiba
    - Erősítő kikapcsolt állapotbeli passthrough bekapcsolása után: marad a hiba
    Ez alapján én arra tudok gondolni, hogy a pio HDMI panelja romlott el, bár nincsenek egyéb tünetek, csak ez a low fps érzet.Az első és ötödik pont szerint szinte biztos, hogy ez a szűk keresztmetszet. A HDMI1 és HDMI2 kábelem validáltam, azok jók, a forrás is kimegy rendesen.

    Valaki valami tipp vagy mehetek is egy hét után vele a szervizbe gariztatni? MediaMarktban lett vásárolva, basyses a gari, kit érdemes hívni?

    Természetesen sw rajta a legfrissebb, resetet nyomtam rajta és nem volt felforralva sem.

    Üdv
    Tibi

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák