Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • escape

    aktív tag

    Üdvözletem!

    Elég komplex problémám van, és előre is elnézést a hosszú hszért, próbálok egyszerűen fogalmazni.

    A probléma:
    Van egy régi laptop, és egy szintén régi lapos tv. Egy htpc szerű home szervert tervezek csinálni a régi laptopból, ugyanis a teljesítménye és a fogyasztása is eléggé optimális. A helyzet ott kezd bonyolódni, hogy szeretnék a tvh-ez egy 5.1-et is az élvezetesebb filmezés/zenehallgatásért. (notin és tv-n van hdmi, így a kép nem akadály, azonban 5.1-es kártyám nincs, így valószínűleg semmit nem érnék az 5.1-es rendszerrel.)
    Több lehetőség is szóba került, ezeket röviden felvázolnám:
    PCX.hu árait vettem figyelembe, ugyanis ott szinte minden egyben megvan, amire szükségem van.

    Első lehetőség:
    Creative SoundBlaster X-Fi Surround 5.1 Pro - 15.500 Ft,-
    Genius SW-HF 4500 - 23.000 Ft,-

    Összesen 38.500 Ft,-
    Olcsóbb külső hangkártya még a Delock 61803 10K körül, azonban nem olvastam jókat róla.

    Második lehetőség:
    Genius SP-HF1250B 2.0 - 10.500 Ft,-
    Creative SoundBlaster X-FI HD - 25.000 Ft,-

    Összesen 35.500 Ft,-
    Ezt az összeállítást a hangkártya topikban javasolták, de nem igazán látom értelmét többet költeni hangkártyára, mint a hangfalakra, ráadásul csak 2 darab hangszórót kapok fele pénzért.

    Harmadik lehetőségként egy házimozi rendszer vásárlásának lehetősége merült fel, azonban abból olyan kellene, amin van HDMI in és out csatlakozós is, valamint leveszi a hangot a jelről, a képet pedig továbbküldi a tv-re. Itt javasoltátok a házimozi erősítőt, az viszont 50 körül kezdődik, és hangfalam még nincs. Max. 40K-t szánok rá, így ez kilőve.

    Tudtok-e erre valamit mondani, melyik lenne a jobb megoldás, vagy van-e olyan amire nem gondoltam? Fontos tényező a távirányító, ugyanis elég kényelmetlen lenne minden hangerő váltáskor felkelni a meleg ágyból. :R

    Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

Új hozzászólás Aktív témák