Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #62435328

    törölt tag

    válasz Tamoo #174860 üzenetére

    4-5 éve volt nálam egy régi Elac fs57 front pár, illetve azok hátsó párja (talán bs57 néven futott, már nem emlékszem).
    Az eladó sajnos nem tudta egységes szettben adni, mert külön valaki elvitte a centert.
    A lényeg, hogy vettem külön hozzá egy B&W CM centert, (150 volt a listaára) gondolván, hogy a beszédhangot megszólaltató doboz a legfontosabb.

    Hosszú hónapokig használtam, de akárhogy állígattam mindent össze vissza, nem tudtam nekem tetsző hangzást kihozni.
    Később eladtam, vettem egy polk centert, annak már legalább nem volt dobozhangja, de még mindig zavart a teljesen eltérő hangkép...

    Egy unalmas pillanatomban levettem a falról az egyik hátsót, és bekötöttem próbaképp centernek, így a front szekció egységes lett.
    Elindítottam ezredjére a Blade Runner 2049 nyitó jelenetét (ezzel szoktam tesztelni), és konkrétan mellbevágott a dolog mennyivel jobb volt úgy a hangzás.
    Még aznap este felraktam mindent AVX-,re és teljesen átépítettem a rendszert, az egység jegyében, azóta is megvan, imádom, semmi bajom vele.

    Hasonló tapasztalatokat osztott meg annó Elaci is ahogy emlékszem.
    PC-s kalibrációra nem volt lehetőségem.

Új hozzászólás Aktív témák