Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorian

    félisten

    válasz arcitec #156828 üzenetére

    Függöny elnyelési tényezője igen kevés, hiszen egy vastag példány is igen vékony ilyesmihez. Ráadásul igen szűk sávban tud elnyelni, ha tud: hiszen eleve csak magas frekvenciás elnyelésről beszélhetünk, de ahhoz viszonylag laza szövésű anyag kell, hogy ezek a magas frekvenciák nyelődjenek vmennyire, ne visszapattanjanak. Viszont ha laza szövésű, akkor nem igazán fényzáró, ami viszont alapvető funkció.

    Tehát ha már függönnyel úgyis minimálisat lehet elnyeletni, azt is csak a felső sáv egy szűk részén, akkor annyit nem ér az egész, legyen inkább fényzáró.

    Amire akusztikailag jó a sötétítő függöny, ha már viszonylag vastag anyagú, akkor szélesség x2 felállásban már hullámos annyira, hogy már középsávban is diffúzorként működjön + minimális elnyelés a felső sávban.

    Én matt fekete black-out függönyt választottam. Árát nem tudom pontosan... Csak az anyag behúzó, varratás, vasalás, stb nélkül kb. 3000 Ft/m2 volt.

    Várom már az estét, hogy megnézzem a nappaliban a fényárat, de még így nappal is erős ;]
    Nem hiszem, h sokat lesz a villany felkapcsolva :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Új hozzászólás Aktív témák