Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #68216320

    törölt tag

    válasz amargo #6941 üzenetére

    Pontosan a redundans tarolas es igy a folyamatos rendelkezesre allas a lenyege. Tobb kliens is errol megy egyidoben, fontos, hogy ilyen legyen. Gond eseten a kieso hdd csere erejeig kell csak leallitani. Mivel 99%-ban csak olvasas tortenik rola, igy mar a resync ideje alatt mehet minden tovabb. Errol mennek a sajat kodolasu filmek, szol a zene, etc. Illetve retro szamitogepeimhez (C64, Amiga) szinten ezen vannak tartalmak nginx-el lokalisan elerheto webfeluleten megosztva. Nem kell masolgatni ide-oda tartalmakat disk csere eseten, folyamatosan elerheto a teljes tartalom. Szoval a rendelkezesre allast javitja, ami fontos.
    Esetemben 2db WD Red 4TB van raid1-ben. (Illetve 2*4TB disk redundancia nelkul mountolva kevesbe erzekeny adatoknak)
    A backup egy offline 4TB diskre tortenik idonkent. Szerencsere arrol meg visszaolvasnom nem kellett. Mondjuk menteni is utalok ra mert figyelmetlenul smr disk-et vettem.

    A lenyeg, hogy egy ilyen otthoni szerver reszekent, ahol a tartalmak elerese (mentesre gondolok, mert az olvasas ugye nem gond) nem igenyel extrem sebesseget, ott boven jo a raid1.
    Felesleges 4hdd hasznalata 2hdd helyett. A meghibasodas eselye is kissebb es olcsobb is. Amugy a mentes is valami 50-70MB/s korul van track-tol fuggoen. Olvasas pedig hazon belul 140MB/s korul, de ugye itt mar limit a gigabit halozat is.

    "...otthoni felhasználásnál bevallom a RAID-nek csak 5 felfelé látom az értelmét (speed) az 1-et nem értem ki miért alkalmazza."

    Nos ezert hasznalok en raid1-et.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz amargo #6941 üzenetére

    mindig az a kérdés, mennyire fontos az adat, mennyire nagy kár, ha elvész. a legutolsó kérdező torrentről letöltött filmeket akar tárolni, az meg a kutyát nem érdekli kategória, a fél világ a backupod :)
    én mondjuk az otthoni rendelkezésre állást se venném komolyan. a családi fotóalbum vagy munka/hobbi fájljai nyilván más kategória.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák