Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz niof #21191 üzenetére

    Tényleg szépen restaurálnak érdekes hangdobozokat. De erősen az az érzésem, hogy a hangsúly az érdekesen van, és nem a szépen szólón (megnéztem a Youtube videókat is, az összes eszköz gyönyörű volt, de egyik sem szólt jobban, mint a fejhallgatóm). Egy ideig én is abban a hitben éltem, hogy a régi a jobb, amire még rászánták az időt, amiben még benne volt az anyag, főleg analóg technológiák esetén. De nem lehet letagadni a technikai vívmányok pozitív hatását: tisztábbak, jobban ellenőrizhetőek és gyárthatóak az anyagok, pontosabb a gyártás, pontosabbak a mérések, a számítógépes szimulációk segítségével meg lehet találni a paraméterek optimumát, míg régen csak az elég jóig mentek el.

    Tény, hogy most sokkal fontosabb a minőségnél az ár/teljesítmény arány, és mivel sokan akarnak sokat, ezért a termékek nagy része olcsó és gagyi. De minden termékkategóriában van az az ár, ami mellett korábban elérhetetlen teljesítményt lehet kapni. Alig veszett el tudás, ha egy régi terv, koncepció jobb, mint a ma elterjedt, csak drága, akkor azt meg lehet építeni ma is, csak drágán, kis példányszámban. Talán az egyetlen kivétel a plazma TV, de az OLED-del lassan az is túlhaladott lesz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák