Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #10726912

    törölt tag

    válasz shalafi66 #10271 üzenetére

    Üdv!
    Köszönöm érdeklődésed.
    ez egy videoton 60/120 watt teljesítményű hangszóró. 10 centis átmérőjű.
    tegnap szaszlaci adott pár tanácsot, ma meg a mai nap kínlódásai( kísérlet sorozata) mögöttem áll.
    azzal kezdtem, hogy elő szedtem a tartalékokat a rejetekből...találtam pár hangváltót hiányos állapotban+ BIPOLAR kondenzátorokat is.
    még egy előzetes: mélynyomónak egy 16/9-es autó hangszóró párt építettem be,amiről a közép és magas sugárzókat leszereltem. ezzel kellett a videoton közepet és az eredeti magas sugárzót össze "hangolni".
    már a meghajtás miatt is idéző jelek illenek, mert a 10 éves 2*40 wattos nem túl nagy tartalékokkal rendelkező (főként mély tartományokban) hifim adja a lüketet:)
    szóval az eredmény:
    a mély hangsugárzó rá van kötve a hangváltóra,amin egy tekercs levágja a középtartományban halható Hz-et. többféle kísérletezés után ki kellett szinte tömnöm a dobozt, hogy nagyobb hangerőn elkerüljem a hangfal bosszantó döngő hangját.
    a közép hangsugárzóhoz többféle próba után egy BIPOLAR kondenzátorpár mellett döntöttem. 47MF, 100V. ez a kondenzátor alig észre vehetően befolyásolja a hangszóró hangzását ahhoz képest,amikor direktben kötöttem a hifire.így egy olyan összhatású hangfalat kaptam,ami jobb,mint a hifi eredeti hangfalai és sufni tuning keretein belül ill. hétköznapok zajűzéséhez kielégítő hagforrásként szerepelnek a lakásbn. kinézetre sem rossz, mivel sikerült az eredeti előlap alá betenni a nagyobb mély nyomókat.
    sajnos adatokat nem tudok adni a hangszórókról, a 16/9-es és a videoton 8 ohmosak, a magas sugárzón meg csak sorozat szám szerepel.
    szóval...kb jó lett.de nem rohanok high-end erősítőt venni a barkács mesterművek miatt:)
    ÜDV!:)
    U.i: az aláírásom meg fogom változtatni, bocs mindenkitől, akit zavar, úgyis idejét múlt már, ma nem volt rá időm.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák