Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    válasz xxlongikaxx #21105 üzenetére

    Én a régi, épített dobozomnál használtam egy 4-es kábelt, aminek rengeteg, több száz elemi ere volt. De valahogy mindig is éreztem, hogy valami nem stimmel a kapott hanggal. "Nehéz" volt és részlettelen, szinte tuc-tuc hangzás. Egy barátom járt nálam egyszer, beszélgettünk ezekről a dolgokról, és ő javasolt egy autóhifis boltot, hogy ott van egy nagyon jó kis kábel, sima 1,5-es, kevés elemi eres réz, azt próbáljam ki. Hangzás kategóriában versenyekre is szereltek autót fel ezzel a kábellel, de ezt már csak a boltban tudtam meg. Ha jól emlékszem, volt vagy 400 Ft métere, ennyit rászántam. Hazavittem, bekötöttem, majd leültem. Szó szerint, és átvitt értelemben is. Nem tudom, mi volt a baj a 4-es kábellel, de a 1,5-es annyira dinamikusabb és nyitottabb volt, több apró részlet jött elő, hogy nem akartam elhinni, amit hallok! Az ezt megelőző hangzáshoz képest kisimult a hangja. Ez volt az a pont, ahol tényleg fizikailag megtapasztaltam, hogy nagyon nem mindegy, milyen kábelt használsz a rendszerhez. Ki kell tapasztalni, mi illik bele.
    Aztán ez a kábel évekig megvolt, hozzá sem nyúltam! Mikor megvettem az épített dobozok helyett a Bowerseket, még azt is sokáig ezzel használtam, de éreztem, hogy ez már ennek a cuccnak kevés, és kapott egy QED XT Evolution Reference "csomagot" használtan. Az eredmény a fentihez hasonló volt, de kisebb mértékű. Sok apró részlet, nagyobb tér jött vele, és gyönyörű tiszta közép tartomány.
    Csatlakozó nélkül, közvetlenül a terminálba szorítva.

    [ Szerkesztve ]

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák