Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #10726912

    törölt tag

    Üdv!
    Egy ideje nem olvastam át ezt a fórumot, nem igazán volt rá időm...most viszont szeretnék reagálni valamire. A reflex vagy zárt center sugárzóra...
    Nekem ez így furcsa! 5.1-es hangrendszernél (elég sokat hallottam, állítgattunk és ezek között sok volt a több százezres hangrendszer:Yamahától felfelé) mindig az volt a megszokott és jó beállítás, ha a center sugárzó SMAL-ban volt. A mélynyomóra kevertük le a többi hangot.átlagban 80 Hz-es vágással. az is megszokott beállítási végeredmény(90 %-ban), hogy a frontok teljes sávszélességben szóltak (Large beállításban), feltéve, hogy a front hangfalak jó minőségben szóltak. Eddig az volt a bántó, ha "kilógott" a sorból a center hangja: volt egy pár, ami túl "élesen szólt. Ha ehhez még a hátterek is így voltak hozzá válogatva, akkor volt nagyon katyvasz:) A mélynyomó lehetőleg elől, a frontok mellett kellett, hogy legyen, mert hallható az iránya máshová téve. A tapasztalat ez. Szóval...a center hangsugárzónál nem a zárt vagy reflex kivitel szempontja dominált, hanem a közép és magas tartomány igazodása a többi hangszóróhoz. A Yamaha-nak megfelelt a szettben árult zárt rendszerű center. A quadral-nál is. És mégis harmonizált jó erősítő és mélynyomó beállítások mellett a többivel.
    ...szóval nem értem, mi jelentősége van a zárt vagy reflex centernek. :N
    Üdv!:)

Új hozzászólás Aktív témák