Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rgeorge

    addikt

    Üdvözlet! Van egy céges hálózatunk, amit a napokban vettünk használatba egy költözés után. Három különálló hálózatot állítottunk be, amit egy router oszt szét három switch felé. A router oszt címeket (DHCP) mindhárom hálózatba külön-külön. Miután anomáliákat észleltünk (a csatlakozáshoz nem tartozó ip tartományból kaptak címet néhányan), beindítottam a nirsoft wnetwatcher programját, ami elvileg az alháló gépeit mutatja. Ez a valós eszközöket jól mutatja, de ha be van kapcsolva a háttérkeresés (background scan), akkor egy idő után fantomgépek jelennek meg a listában ip címmel és MAC címekkel. Nem is kevés ilyen eszzközt listáz a program, egyiket sem sikerült még beazonosítanunk. Az még külön érdekesség, hogy a DHCP-t biztosító router-en nem látszanak ezek, de nem is a dhcp tartományból kapnak IP-t.
    Próbáltam más alkalmazással is listázni az eszközöket, de ott nem látszanak ezek, kivéve a szintén nirsoft-os wakemeonlan-t, ahol időnként szintén megjelennek ezek a fantom eszközök.
    Lehetséges, hogy a wnetwatcher program ezeket egy hiba miatt listázza? Arra is gondoltam, mivel ez eredetileg wlan-ra készült program, hogy a látható wlan elérési pontokat is listázza, de egyrészt nincs egyezés mac address alapján, másrészt miért rendelne akkor hozzá ip címeket?

    Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

  • rgeorge

    addikt

    válasz Gubek-Einste #6979 üzenetére

    Az ip-k a megfelelő alhálóból származnak (192.168.3.0/24), de nem feltétlenül a DHCP tartományból.
    Néhány példa:
    IP Address Device Name MAC Address Network Adapter Company
    192.168.3.132 00-00-00-00-A1-38 XEROX CORPORATION
    192.168.3.133 00-00-00-00-00-AC XEROX CORPORATION
    192.168.3.149 00-00-00-00-1B-00 XEROX CORPORATION
    192.168.3.150 00-00-00-00-01-00 XEROX CORPORATION
    192.168.3.163 2B-04-CA-01-BE-0B
    192.168.3.164 49-00-54-00-59-00
    192.168.3.171 00-F9-CB-01-11-23
    192.168.3.194 00-00-01-00-BE-0B XEROX CORPORATION
    192.168.3.197 4D-00-2E-00-4C-00
    192.168.3.72 00-00-F3-00-FF-02 GANDALF DATA LIMITED

    Megnéztem az elérhető wlan eszközök mac címeit, de nincs egyezés, tehát nem azokat mutatja:

    Az elmósodott részen lennének a valós eszközök, a 192.168.3.254 a switch.
    A hálózat felépítése: felül egy router, ami 3 VLAN-t kezel, ebből az egyik kapja a 192.168.3.0/24 címeket, a 3 VLAN az iroda külön részeihez tartozó kiállásokat csoportosítja, mindegyik csoport külön switchbe fut be. Egyébként a switch sem "látja" ezeket a fantom eszközöket (MAC címlistájában csak a valós eszközök láthatók).

    Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

  • rgeorge

    addikt

    válasz Gubek-Einste #6981 üzenetére

    Linuxot most nem tudok hirtelen keríteni meg nem is vagyok otthon benne. Mobilon és PC-n is néztem Fing-el, valamint egy PRTG Network Monitor nevű csodával is, egyik sem mutatta a fantom eszközöket.
    Csak annyiból érdekes a dolog egyébként, hogy két cég használja az irodát, és végre szeretnénk elkülöníteni a hálózatokat, ami az előző helyen nem volt lehetséges. Véletlenül vettük észre, hogy valaki más IP-t kapott, mint amit kellett volna, ezért kezdtem nézni az eszközöket. A mi hálózatunk switch-e ráadásul az iroda "saját" eszköze, amit ugyan factory reset-eltünk, de azért óvatosan vagyunk.
    Más windows-os, egyszerű eszköz van a felderítésre (a PRTG Network Monitor elég bonyolult, és igazából másra való, igaz, gyönyörű térképet tud rajzolni...)?

    Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

  • rgeorge

    addikt

    válasz crok #6983 üzenetére

    Nem indítottam el más gépen. Az nmap nem települ az én gépemen, illetve az npcap-ot nem tudja telepíteni, egy másik gépen, ahol a többi tesztet is futtattam, ott települ, de ott az eredeti sem talál fantomot.
    Esetleg más, nem npcap-ot használó felderítő alkalmazás?
    Lehet, hogy valami az én gépemen okozza a fantomok megjelenését, esetleg egy live linuxon majd megnézem itt is.
    Köszönöm mindenkinek.

    Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

  • rgeorge

    addikt

    válasz bambano #6990 üzenetére

    Ez egy komolyabb Cisco router, egyébként nem én csinálom, hanem a másik cég szakembere.

    Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

  • rgeorge

    addikt

    Van egy anomáliám az otthoni hálózatban. Igaz, hogy az internet letöltési sebességgel kapcsolatos, de inkább a LAN komponensekkel kapcsolatos, ezért ide írok.
    UPC 240/20-as net, TC7200 HGW bridge módban. Három klienseszköz (mind notebook), kettő Intel 82579LM LAN kártyával, egyik Windows 7 x64 másik Windows 10 x64, a harmadik Intel 82566MM-el és Windows 10 x64-el. Ez utóbbi egy régi laptop (ThinkPad T61), a másik kettő Sandy Bridge-s, az egyik ráadásul egy valódi négymagos i7-tel.
    A szelessav.net-en (de bárhol máshol, upc-n, speedtest-en) tesztelve a letöltési sebesség a két 82579LM kártyán max. 170Mbit, a 82566MM-n eléri a 240Mbit-et, mindig közvetlenül a HGW-re kapcsolva mérve természetesen. A HGW-t átkapcsolva router módba a sebesség mindig eléri a 240Mbit-et. A HGW rendben van, volt UPC felülvizsgálat, DOCSIS teszt, ami szerint az átviteli sebességek rendben vannak.
    Nyilvánvaló, hogy valami a 82579LM-ekkel lehet, amikor az UPC felülvizsgálat megvolt, utána egy drivercsere után megvolt a 240MBit ezeken a kártyákon is, de azóta megint visszaesett 160Mbit-re, most már a drivercsere sem segíthet.
    Mi lehet ennek az oka? Notebookokról lévén szó, nem tudom csak úgy lecserélni a hálókártyákat, de a beállításaikat változtatva sem tudtam elérni változást.

    Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

  • rgeorge

    addikt

    válasz crok #7094 üzenetére

    A Windows 7 x64-es eszközön:
    C:\Windows\system32>netsh interface tcp show chimneystat 39
    A TCP Chimney statisztikája a következőhöz - Helyi kapcsolat 5
    ---------------------------------------------------------
    Adapterindex : 39
    IPv4 kapcsolatkiszervezés támogatása : Nem
    IPv6 kapcsolatkiszervezés támogatása : Nem
    Megkísérelte a kapcsolatok kiszervezését : -
    Néhány TCP-beállítást elutasított a hálózati adapter : -
    A hálózati adapter elutasította a kapcsolatkiszervezési kérést : -
    A hálózati adapter által hirdetett kiszervezési kapacitás : 0 kapcsolat
    A rendszer által megfigyelt kiszervezési kapacitás : 0 kapcsolat
    A jelenleg kiszervezett kapcsolatok száma : 0
    Egymást követő kiszervezési kísérletek hibái : 0
    A legutolsó kiszervezési kísérlet sikertelenségének oka : -

    C:\Windows\system32>netsh interface ipv4 show offload 39
    39 kapcsolat: Helyi kapcsolat 5
    ipv4 transmit ellenőrzőösszeg támogatott.
    udp transmit ellenőrzőösszeg támogatott.
    tcp transmit ellenőrzőösszeg támogatott.
    tcp nagyon nagyméretű küldés kiürítése támogatott.
    ipv4 receive ellenőrzőösszeg támogatott.
    udp receive ellenőrzőösszeg támogatott.
    tcp receive ellenőrzőösszeg támogatott.

    A Windows 10-en viszont:
    C:\WINDOWS\system32>netsh interface tcp show chimneystat 25
    Your System Administrator has disabled TCP Chimney.

    C:\WINDOWS\system32>netsh interface ipv4 show offload 25
    Interface 25: Ethernet 3
    ipv4 transmit checksum supported.
    udp transmit checksum supported.
    tcp transmit checksum supported.
    ipv4 receive checksum supported.
    udp receive checksum supported.
    tcp receive checksum supported.

    Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

  • rgeorge

    addikt

    válasz crok #7096 üzenetére

    Azt hiszem, meg van a bűnös, bár van "alibije". Cisco VPN kliensként használom a Shrew Soft VPN Client-et. Ennek van egy network filtere, amit kikapcsolva helyre áll a letöltési sebesség.
    Az alibi lényege: azon a kliensen, ahol mindig is megvan a teljes sávszélesség, ott is telepítve van ez a filter.
    Arra van mód, hogy ezeket a filtereket:

    parancssorból letiltsam?

    Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

  • rgeorge

    addikt

    válasz crok #7100 üzenetére

    Köszönöm. Szolgáltatások között nincs, a másik megoldás működik.

    Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

  • rgeorge

    addikt

    SMB problémám van. Windows 10 Creators Update verzió, múlt héten csütörtökön még elérhető volt minden megosztás, vasárnap már nem. Egy Windows frissítés ment fel azóta, de azt már leszedtem, valamint a router fw-t is frissítettem, de azt is downgradeltem már. Egy másik laptopon, amin azonos verziójú Windows 10 van és a LAN kártya is azonos, működik az SMB megosztás.
    Az eredeti laptopon a netbios over tcp/ip disabled, akármilyen is az ip konfig (DHCP, fix ip, stb.). Más eszközön Fing-el nézve csak a 139-es portot látja, a 445-öt nem. A net view lokálisan név szerint látja a megosztásokat, ip szerint nem, 53-as hibát ír. VPN-el csatlakozó külső eszközről egyik módon sem láthatók a megosztások, pingelni viszont lehet. A gépen van egy iis is (csak a teszt miatt), VPN-en a külső eszköz be tud telnet-elni a 80-as portra, a 445-re nem, akkor sem, ha a tűzfal le van tiltva. A lokális hálón lévő másik gép sem látja a megosztásokat.
    WLAN-on sem megy (ott sincs netbios over tcp/ip), tehát nem a LAN-hoz köthető a probléma. Volt már teljes hálózat reset is.
    Hogyan lehetne megvizsgálni még, hogy miért nem mennek a megosztások? Neten találtam hasonló problémát amit a Creators Update okozott, de nálam az önmagában még nem rontott el semmit, csak pár nap óta van ilyen hiba. Visszaállni korábbi Windows 10-re nem szeretnék.

    Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

  • rgeorge

    addikt

    Remélem befér ide a problémám. Az előzmény: Vodafone (azelőtt UPC) internetem van, ezer éve használom a tőlük kapott eszközt bridge/modem módban és saját routert. Februárban váltottam csomagot, és kaptam egy Compal CH7465VF (Intel Puma 6) új eszközt. Azonnal ezt is modem módba tettem és használtam úgy, ahogy előtte a Technicolor 7200-t is pl.
    A letöltés/feltöltés mindig rendben volt, de az általános működés nagyon nem. Tudtam a Puma problémáiról, de biztos voltam benne, hogy modem módban nem lesz vele gond.
    A böngészés viszont nem volt annyira pörgős, mint előtte leginkább a DNS feloldás lassabb volt a miatt, ez kicsit javult, ha a Cloudfare DNS-ekre álltam át. Ez nem állandó állapot volt, órákra lelassult, majd visszagyorsult órákra.
    A jelszintek normálisak voltak lényegében, két csatornán van csak magas Post RS Error, de ez a szakértők szerint nem gond.
    Ami szintén sokkal rosszabb volt, az a VPN elérés. Sajnos kell PPTP VPN-t használnom munka miatt, és pont a saját céges VPN is ilyen. Sokkal lassabb lett a hálózat elérése VPN-en keresztül.
    Látszólag megjavult minden, amikor a koax 3-as osztót, aminek az egyik kimenete használaton kívül volt, de lezárva, lecseréltem egy 2-esre.
    Múlt héten viszont már kritikus lett a net elérés (még jó, hogy nem az online suli alatt romlott el), a VPN pedig állandóan megszakadt, vagy az azon keresztüli elérés szakadozott használhatatlanra. Egy napra megoldódott azzal, hogy MAC klónozással egy másik IP címet kényszerítettem ki a Compal eszköztől, de utána megint visszaállt a használhatatlan állapot. Nem csak a VPN, de már a böngészés is lassan és gyakran hibásan működött.
    Próbából visszaállítottam router módba az eszközt, és minden helyreállt, úgy működött, ahogy előtte sosem. Modem módra visszaállva újra rossz a működés.
    Úgy tűnik, hogy csak router módban működik megfelelően az eszköz!!! Ez teljesen ellentmond minden eddigi tapasztalatnak.
    Egyetlen okot tudok elképzelni: csak bizonyos IP tartományokban működik jól az eszköz, de ennek is ellentmond, hogy most modem módban ugyanabból kap az eszköz, mint múlt héten, amikor modem módban is rendben működött. Mást viszont nem tudok elképzelni.
    A szolgáltató ilyen esetben szerintem nem sokat tud tenni, a jelszintek rendben vannak, ha ki is jönne technikus, ha szerencsém van, meg tudom mutatni a hibát, de ma pl. egy újabb teszt során a modem mód sem működött annyira rosszul, mint eddig, a különbség ugyan látható volt, de ez alapján nem tudnának szerintem semmit sem tenni.
    Mi lehet ennek a jelenségnek az oka? Milyen alapon tudom ezt a szolgáltatónál hibára bejelenteni?

    Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

  • rgeorge

    addikt

    válasz bambano #10692 üzenetére

    Ez komoly? Szombat délelőtt óta egészen ma reggelig végig router módban volt, azonosan jól működött, az időjárás viszont nem volt azonos ezalatt. Múlt héten sem volt összefüggés a jó és rossz működés és az időjárás között szerintem. Ráadásul a jelszinteken sem látszik változás.

    Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

  • rgeorge

    addikt

    válasz bambano #10694 üzenetére

    Eddig egy Windows 10-s naponta használt notebookon teszteltem (nem a fő gép, hanem direkt tesztelésre használt), de a többi gépen és az okostelefonokon is tapasztalható volt a probléma. A teszteléskor a notebook közvetlenül kábellel csatlakozott az eszközhöz.
    Ma direkt egy frissen telepített Ubuntu-s notebookkal is teszteltem, ott is ugyanez a tapasztalat.
    Az osztó csere ugye már megvolt, kábelt is cseréltem (osztó és modem közöttit). Mondjuk a lakáson kívül van egy vezeték összekötés, toldás falon kívül, ami jó régi, ez is lehet probléma talán. Ehhez nem merek hozzányúlni, nincs megfelelő eszközöm, a benti csatlakozások csavarosak, ez nem tudom, milyen. [kép]
    Amit nem értek: ha jelszint vagy csatlakozás vagy kábel probléma lenne, akkor miért van eltérés a modem és router mód között? Ez pont az a helyzet, hogy hiába hívok ki szerelőt, ha router módban tökéletes a hálózat, akkor nincs hiba.

    Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

  • rgeorge

    addikt

    Üdvözlet! Egyik üzleti partnerünk VPN megoldást cserél, Cisco helyett PaloAlto lesz. Kaptam is egy GlobalProtect klienst, telepítettem, csatlakoztam, majd kiderült, hogy ilyenkor minden más hálózati erőforrás elérhetetlen lesz. Állítólag ez IT biztonság miatt van így és nem lehet rajta változtatni. Nyilván van rá műszaki megoldás, ahogy az előző Cisco kapcsolat pl. nem korlátozta a hálózati eléréseket, de más megoldások esetén sincs ilyen korlátozás (vagy könnyen áthidalható).
    Nem azzal van a probléma, hogy aktív VPN miatt nincs böngészés és email, hanem pl. más VPN kapcsolat sem építhető fel, ami csak azért kellemetlen, mert a GlobalProtect csak a rendszer egyik eleméhez kell (SAP), a fejlesztői adatbázis máshol van, amihez másik VPN kell.
    Mit lehet ilyenkor helyi megoldásként kipróbálni? Elég hézagosak a hálózati ismereteim, ezért fogalmam sincs, hogy pl. a két hálókártya (laptopról lévén szól wlan + lan) segíthet-e, vagy valamilyen routing esetleg.

    Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

  • rgeorge

    addikt

    válasz olloczky #11683 üzenetére

    Nyilván, de ez az, amit IT biztonságra hivatkozva nem tesznek meg. Ezért keresek alternatívákat.

    Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

  • rgeorge

    addikt

    válasz bambano #11685 üzenetére

    Mire gondolsz pontosan? Én keressek más helyet, vagy ott keressek valakit, aki pénzért segít?
    Az üzleti partner azért adja a vpn-t, hogy támogatást adhassunk a mi általunk fejlesztett rendszerhez. Azért keresek alternatívát, mert ilyenkor az szokott lenni, hogy valami problémájuk vagy igényük támad, és akkor jönnek rá, hogy nem tudunk segíteni a VPN miatt, és megy a kapkodás és az értetlenkedés.

    Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

  • rgeorge

    addikt

    válasz krealon #11687 üzenetére

    Most tényleg nem értitek, hogy nem a munkahelyem korlátoz, hanem az egyik partner? Eddig nem is volt ilyen korlátozás, és egyik másik partnernél sincs És igen, ha nem biztosítanak megfelelő eszközt, akkor nem fogunk nekik fejleszteni se támogatni nem fogjuk őket.
    És nincs összenyitva semmi sem. Az nem kényelmi szempont, hogy most el sem tudom indítani az alkalmazást, mert VPN nélkül csak a fejlesztői adatbázist érem el, SAP-ot nem, VPN-nel pedig csak a SAP-ot, semmi mást sem. Csak távoli asztalon tudom futtatni a programot, de ott persze fejlesztőeszköz nincs.
    Az miért biztonsági kockázat, hogy nem split tunnelling van beállítva a PaloAlto VPN-en?

    Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

Új hozzászólás Aktív témák