Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brickm

    őstag

    válasz bambano #6250 üzenetére

    Értem, köszönöm!
    Akkor megnézegetem ezt a rézmentes optikai szálat, és a kettőt kombinálom. Tápoldal felől túlfesz levezető, ethernet oldalról meg optika.

    Más:
    Gyakorlott nagy(obb) informatikai hálózattal foglalkozókoz szólna a kérdésem.
    Gyakorlatilag mi is történik, amikor a szolgáltatótól NAT-olt végponti címet kapok?
    A lényegi része megvan, hogy így egy publikus külső IP címhez, mondjuk a 80.72.10.10-es IP-hez több felhasználót tudok hozzárendelni (253-at?) ezáltal el tudom tolni az IPV6-os szabványra való áttérést.
    De gyakorlatilag mi történik a szolgáltatónál amikor én betelefonálok nekik, hogy a NAT-olt belső cím helyett publikus IP-t kérek?

    Azért foglalkoztat engem ez a kérdéskör, mert adott egy nagyobb informatikai rendszer, amiben én jelenleg dolgozom. (Egyik nagyvárosunk egyeteméről van szó) Ahová én szerelek konkrétan (tracerout-tal kirajzoltattam) 7 host található az ISP szolgáltatóig.
    Telefonálgatások, meg kérelmek útján végülis kaptam egy publikus IP címet arra a végpontra.
    Tehát ami eddig 7 routeren jött át, most közvetlenül megy ki a netre.

    Ehhez gondolom én semmiféle fizikai dolgot nem kellett elkövetnie senkinek, tehát fizikálisan ugyan arra a switch-re csatlakozok, mint eddig (vagy nem?) csak a routerben lett valami beállítás megváltoztatva.
    Illetve gondolom ilyet csak akkor tudnak csinálni, ha rendelkeznek publikus IP cím tartománnyal.
    Valaki aki ebbe belelát elmondaná nekem mi is ennek a menete?

    mégmás:
    Illetve, hogy a szolgáltatók hogyan oldják meg a PPPOE végpontokra menő porttovábbításokat.
    Hogy gyakorlatilag mindent átengednek(szinte) és ezt nem kell felhasználónként definiálniuk, vagy a dhcp kliens üzemmódban működő szolgáltatóknál (kisebb városoké) hogyan oldják ezt meg, hiszen ott sincs portszűrés, de nemis pppoe-s a kapcsolat.

Új hozzászólás Aktív témák