Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EAndrew

    aktív tag

    válasz bigrock #22716 üzenetére

    Helló,

    Nekem is hasonlóak az igényeim mine Ad@m-nak, így lustaságból csak az övét módosítom (bocs Ad@m):
    1. Mennyi pénz lenne a vásárlásra? 200k de mozoghat ha csak akkor jönnek az igények
    2. Külföldi vásárlás szóba jöhet-e (eu raktárból elsősorban)? inkább nem
    3. Hány db kamerát tervezel (kültéri/beltéri)? 3 kültéri, 0 beltéri
    4. Később lesz-e bővítve? igen max 1
    5. NVR (rögzítő) kerül-e a rendszerbe? Igen, jó lenne ha a rendszer képes lenne valahol wifin is csatlakozni, mert nem sok hely van vezetékelésre. (A kamerák között a kábel tud menni a padlástérben, de lefelé onnan max 1 tudna jönni, vagy felfelé (routertől) ha az NVR is fent van, de ott a külső hőmérséklettől nem sokkal van melegebb/hidegebb
    6. Mekkora területet szeretnél figyelni (milyen messze van a kerítés, az utcafront)? 1 ponton 5m a kerítés de még 5m az utcafront igy ezt a teruletet szeretném látni, 2 ponton 15m
    7. Kellenek-e "okos" funkciók (személy/jármű felismerés)? riasztás funkciót szeretnék
    Kiegészítő kérdés, nem kötelező kitölteni:
    8. Kell-e színes éjjeli kép (drágítja a kamerát)? nem, de szeretném ha az elso két kamerán a rendszám látszódjon (itt teljes sotéstség sosincsen, az utcafronton van egy villanyoszlop lampaval)
    hany mpes kamera kellene ehhez? olyat szeretnek aminel felvetelen felismerheto éjjelis az ember nem csak az latszik rajta hogy jart ott valaki.

    Előre is köszi a választ!

    "Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

  • EAndrew

    aktív tag

    válasz bigrock #22737 üzenetére

    Köszi!

    Akkor ez a kamera lenne a befutó ha jól értem:
    [link]
    És itt találtam meg a rogzítőt amit mondtál:
    [link]
    Azzal nincs gond hogy kapjon a switch tápot, a kérdés inkább az, hogy mekkora gondot okoz neki, ha a hőmérséklet lemegy -10°C alá, mert a szigetelés a födémben van és nem a tetőszerkezetben?.
    Azt hittem a rögzítőbe direktben futnak be a kamerák vagy a switch kábel. Sajnos azt csak elég nagy átalakításokkal lehet megoldani, hogy mindkettő (switch és rögzítő) a routerbe fusson.

    Olyat nem lehet csinálni, hogy a rögzítő wifin csatlakozzon a routerhez (wifi6), vagy a switch a rögzítőbe fusson és a rögzítő a routerbe?

    "Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

  • EAndrew

    aktív tag

    Köszi bigrock és kunberci!

    Igazából a vezetékes probléma azért van, mert sajnos nem voltunk elég előrelátók és amikor a tetőtérbe vittük fel a kábelcsöveket, nem elég vastagokat tettünk, így nem férnek el a kábelek. A routeres szobába a jelenlegi kábelek mellett max még egy kábel fér el talán, de tényleg csak talán, szóval vagy switch vagy nvr.

    Viszont most esik le. Ha jól értelmezem akkor a kamerák nem közvetlenben csatlakoznak egy POE+ switch esetében a felvevőhöz, hanem a routeren keresztül? Azt gondoltam hogy az NVR fogja össze a rendszert és abba muszáj befutni a kameráknak.
    Ha nem, akkor viszont az NVR kerülhet a Router mellé, a switch pedig kapja a jelet egy már meglevő kábelen a lakás másik pontján és az is a routerbe megy, csak így az nvr és a switch nem lesznek közvetlen kapcsolatban.

    "Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

  • EAndrew

    aktív tag

    válasz kunberci #22743 üzenetére

    Ezért akartam eredetileg POE-s nvr-t, de nem is gondoltam arra, hogy olyan switch legyen használva ami meghajtja a kamerákat és akkor kiváltható a poe-s nvr. Szuper.
    Egyébként a kamera az ez lenne
    Hikvision DS-2CD2043G2-I (4mm) 4 MP WDR fix EXIR IP
    Ezt próbáltam korábban csatolni, csak nem ment :)
    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

    "Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

Új hozzászólás Aktív témák