Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szaszlaci

    addikt

    Kaptam egy ilyet, de én egy porszívót rendeltem Banggoodról. Szóval ha valaki meg az én termékemet kapta, és véletlen olvassa, akkor szóljon! Express One...

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz markussandor #16346 üzenetére

    Ha nem jelentkezik érte senki, se itt, se a futárszolgálaton keresztül, és a BG se kéri vissza, akkor még jó, hogy kibontom! Szívesen leírom róla a tapasztalataimat, bár ez az első ilyen jellegű termékem.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    Mivel a Banggood nem kérte vissza a tévesen kiküldött Escam QF280 IP kamerát, leírom a tapasztalataimat. Ez az első ilyenem, ennek fényében tessék olvasni.

    A tartókonzol és a felső búra fém, az egész olyan 1.4 kg. Alatta közepesen kopogós műanyag, a napelem masszívabb.

    Az kamera előtt az egész fekete részt bevonat nélküli üveg fedi, nincs szabadon a lencse.
    Alul a PIR mozgásérzékelő, felül a fényérzékelő. Oldalt a hat fényforrás közül kettő infra, kettő szórtabb fehér fény, és kettő célzottabb fehér. Sötétben automatikusan kapcsol, de mi döntjük el, hogy a két infra, vagy a négy fehér világítson-e.

    A napelem méretes, a külső keret olyan 26.5 x 18 cm. Az egészet viszonylag vastag, kicsit göröngyös üveglap fedi. Elképzelhető, hogy nem sima üveg, érzetre más.

    Állítólag ez egy névleges 7.8 Wattos napelem, ami nem kevés! Már enyhébb, visszavert és szórt napsütésben is tölti az akkukat, amit mutat az applikáció, és természetesen a töltöttségüket is. Meg a wifi térerejét. Szerintem ez nem túlzásba vitt használat mellett valóban képes lehet egész évben működni töltés nélkül. Töltésre lehetőség van micro USB-n keresztül is.
    Az akkuk a hátoldalon vannak, összesen 6 darab párhuzamosan kapcsolt 18650 fér bele, így sejthető, hogy egy darabról is képes üzemelni.

    A hiányzó csavarok természetesen a dobozában vannak. Tömítés van itt is, és az egész vízállósága rendben levőnek tűnik. A kemera elején is be vannak ragasztva a rések, úgy gondolom, kibírhatja az esőt. De azért szívesebben tenném védett helyre, és a csavarokat is kinyomnám szilikonnal. Ahogy a napelem és a kerett között se árthat ezt megtenni.
    Vagy lehet a kamerát védett helyre, a napelemet pedig máshová, összesen egy fél méter a vezeték, csatlakozóval megszakítva.

    A telepítéshez a használatiban van az UBox nevű applikáció áruházas linkjének QR kódja. Ehhez kell egy regisztráció. Valamint egy aktiváló kód, amit a freemail-es címemre nem küldött el, rendes címmel valószínűleg nem lenne gond. Használható enélkül is, de a kezdetben ingyenes tárhely aktiválásához már szükség lesz rá.

    Bekapcsoláskor nagyon hangosan beomndja angol nyelven, hogy kész az adatok beolvasására. Ehhez az applikációban meg kell adni a wifi nevét és jelszavát, amiből generál egy szabványos QR kódot, ezt kell megmutatni a kamerának. Ami ha beolvasta, mondja, hogy vette az adatokat, és jó esetben nem kezd pirosan világítani az elején a LED.
    Na most ha gond lenne, mert nem akar újra csatlakozni a hálózathoz, akkor az egyik megoldás, hogy reseteljük. Ehhez a hátulján lévő ajtót kell lecsavarozni, ahol a micros SD kártya is található. Ott kell egy-két másodpercig nyomva tartani a reset gombot, ha bármi ilyen jellegű gond lenne.
    Ha valamiért nem akarna összejönni, az appban a QR kód generálás gomb alatt van egy hang alapú átvitel is. Ekkor hangként viszi át az adatot, és oda kell tartani a kamera elején lévő mikrofonhoz. Amikor a képpel nem jött össze, a hanggal sikerült. Lehet, hogy kezdetben akár több perc is lesz, mire észhez tér.
    Hát igen, ezen a téren lehetnek kínlódások. Leginkább, ha a hálózatban egyéb eszközök kapcsolódnak le vagy fel, ami lehet, hogy nem ennek az eszköznek a hibája. Légtisztítóval is volt eleinte hasonló gondom.

    Szerencsére én máskor nem tapasztaltam problémát az egy napnyi próbálgatás alatt. A jel nagyjából annyira erős, mint egy telefon. Ha kiérek a hatótávból, vagy áramtalanítom, utána rögtön visszacsatlakozik.
    Lehetőség van SD minsőégre, ami olyan 40 KiloBájt másodpercenként a telefon felől. A HD kb. 80 KBps, és egyértelműen élesebb.

    Az alkalmazásról itt egy videó, ami a Soliom S600 kamerát mutatja, de kísérteties a hasonlóság a kettő között.

    A forgatás működik természetesen, és elég halk is. De nincs végálláskapcsoló, tehát azért nem árt odafigyelni, ha a végére ért, ne tekerjük nagyon.
    Lényeges dolgokat lehet állítani. Többek között a mozgásérzékelő szenzor idejét, hogy mennyi mozgás után kapcsoljon. Ekkor jöhet a telefonra értesítés, vagy "bejövő hívás", ezek működnek. Menthet kártyára is 15/30/60 másodpercet, vagy az online tárhelyre, ezeket nem próbáltam. Az elején az állapotjelző LED mutatja, ha aktív a képátvitel, de ki is lehet kapcsolni. Illetve mint kitalálható az eddigiekből, mozgásérzékelős reflektorként is használható, ha éjszakára a fehér fényforrás van bekapcsolva.
    Az app hibája, hogy fénykép készítésekor nincs egyértelmű visszajelzés, nem animált a gomb.
    Kirakható teljes képernyőre is, és ott is van vidó/fénykép gomb.
    A képen dupla koppintással két lépésben nagyíthatunk, ami hasznos dolog.

    Akkor a képminőség. Napos időben ilyen várható. (Fejjel lefele tartottam, azért van fordítva a dátum.) Nyilván nem ezzel akarok majd címlapfotót készíteni, és ne feledjük, hogy ez alapesetben a telefonképernyő méretben látszik, ott teljesen rendben van! A látószög pedig olyan bő 90 fokosnak tűnik, de pontosan nem mértem le.

    Alább olyanok a fényviszonyok, hogy fél óra mulva már sötét van:

    Lényegében éjszakai sötétben, a fehér LED-ek mellett ez várható kültéren:

    Az infra pedig így muzsikál. Ekkor fizikailag elhúzza a lencse elől az infraszűrőt. A ház oldalán a "fényes" rész az egy szemmel alig látható, nagyon minimális fény az utcáról.

    Azért ez egy elég szép távolság, és a mozgást, embereket még jobban látni, tehát nem igen lehet elbújni előle. A PIR szenzor pedig szintén jelezni fog, hiszen annak semennyi látható fény vagy infra megvilágítás nem kell.
    Igazi erőssége a reálisabb, közelebbi területen, vagy beltéren van. Nagyobb helyiségről képet nem akarok feltölteni, de 10 méteres távolságon minden kitünően látszik, gyakorlatilag éjjellátóként funkcionál a teljes sötétségben is. Úgy, ahogy ebben a kisebb szobában is.
    A gyanús külsejű besurranó tolvaj az én vagyok. :DDD

    Hogy ez mennyire jó vagy rossz minőség, nem tudom, de ha nekem kellene ilyen eszköz, szerintem elégedett lennék vele. Miután megoldom a wifi kapcsolatos anomáliákat, amikről tippem szerint nagyobbrészt az alap Telekom router tehet, vagy valamelyik beállítása.
    Normálisan össze van rakva, működött, egyébként nem hibázott. Azt gondolom, a napelem is elég neki, tehát ahol van wifi, felszerelhető. Illetve ha konfiguráltuk, kártyával wifi nélkül is tud menteni, ha mozgás van. De akár folyamatos rögzítés is beállítható. Ha megtelik, nem tudom, mit csinál, de elvileg több hónapnyi folyamatos felvételre elég egy nagyobb kártya.
    Ár-érték arányt szintén nem tudom. Ahogy nézem, ez legolcsóbban BG-n kapható, jelenleg Cseh raktárból elérhető vámmentesen, 26.000 forintér. Szerintem a messze kerülendő aliexpressen olyan 100+ $.

    Viszont nekem igazából nincs szükségem ilyenre, ezért bármilyen jók is a benyomásaim, megválok tőle.

    Ja igen, ha hangja, mert van benne hangszóró. Az fájdalmasan hangos, lehet beszélni rajta, tehát a tolvaj tuti összesz... magát. A mikrofonja, az hát, nem a legérzékenyebb, inkább csak a hangosabb dolgokat hallani. És a kép késik valamennyit a hanghoz képest, de szerintem ez nem egyedi. Tehát alacsony késleltetésű kaputelefonnak ne ezt használjuk, ez nézésre való.

    Megbeszéltek alapján, szerkesztve.

    [ Módosította: odrif ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz snooze #16359 üzenetére

    Hogy motorral utánaforgassa? Szerintem nem, legalábbis a gyári appjában nem láttam ilyet.
    Érdemes megnézni a videót, illetve rákeresni a Soliom S600-ra, mert úgy látom, az ugyan ez. Sőt, még egy harmadik néven is láttam egy elég hasonlót, talán annak az appja volt csak kicsit más.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz kgymac #16362 üzenetére

    Esetleg nézz rá erre, szerintem ezt nem kell két évente cserélni.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    DPH-D2 V series legolcsóbb wifi okoscsengő kezdeti tapasztalatok, egy napos. (Eken?)

    Vettem egy ilyet, jelenleg BG-n tízezer forint alatt van az ára mindennel.
    Három darab 18650 megy bele, de eggyel is működik, és minden normális méretű és fajta belefér. Van rajta micro USB és elvileg 18 Voltos, váltóáramú tápcsatlakozó. Mindhárom megoldással üzemképes, és az USB tölteni is képes, ahogy elvileg a hátsó tápcsatlakozója is. Ez utóbbi 12 Volttal működött, de egy gyengébb 18 Voltos táppal nem indult el.

    A beltéri ding-dong egysége úgy párosítható, hogy kb. két másodpercig kell nyomva tartani a különálló gombját, míg folyamatosan nem világít rajta a LED. Nem tovább, mert az már restel. Ekkor a csengő gombját meg kell nyomni, és kész. Csak mert a használatiban rosszul írják, úgy nem megy.
    Állítható rajta a hangerő a betegen hangos és a normálisan konszolidált között. Negyven körüli csengőhang van, köztük néhány rendes is. Áramszünetkor ezt és a hangerő beállítását megjegyzi, de mikor ismét van áram, csenget egyet az alapértelmezetten, a beállított hangerőn. Reakcióidő is gyors, szinte azonnali.

    A jó dolog, hogy az összes csengetésnél a KÜLTÉRI is elkezd ding-dongolni, az alkalmazásban beállított általános kültéri hangerővel. A gond, hogy nem egyszer, hanem négyszer vagy ötször, hosszabb szünetekkel, a szerencsétlen látogató pedig azt hiheti, hogy beragadt a gomb. Ezután még bemondja angolul, hogy akkor ott hosszan nyomva lehet hangüzenetet hagyni – működik –, majd hogy "Call end.". Sajnos nem lehet rajta változtatni, de ha menet közben újra megnyomja a csengő gombját, azonnal befejezi a műveletet és egy "Cancel" bemondása után elhallgat. Mindeközben a beltéri összesen egy darab néhány másodperceset csenget, ami pont jó.
    Szóval lehet, hogy ki kell kötni a külső hangszórót. De az is lehet, hogy én reagálom túl, hisz elvégre ez jól láthatóan egy videó kaputelefon, nem egy normál mezei csengő.
    Illetve van még egy olyan működés is, hogy ha valaki hosszabban nyomja, olyan két másodpercig, akkor a beltéri a szokásos egy helyett kettőt csönget, és kint nem történik se ding-dong, se más. Tehát csengőként viselkedik. Csak ugye mindennek a tudásához pilótavizsgát kell tenni...

    A használatiában van egy QR kód, ami a Play áruház WowCam alkalmazására mutat, a konfigurálása egyszerű és könnyen működik, legalábbis jórészt.
    Az alkalmazás gyors és alapvetően jól kezelhető, de ki kell ismerni, mert nem egyértelmű. Például ez a kapcsoló azt jelenti, hogy videófelvétel készítésekor adjon-e fényjelet a kültéri gomb körüli karikája...

    Csengetéskor ha épp az alkalmazásban vagyunk, amolyan bejövő hívás jelleggel tudunk válaszolni rá. Egyéb esetben értesítést küld, aminek nem tudtam hangjelzést beállítani.
    A késés közös wifi hálózaton 2 – 10 másodperc, attól függően, épp milyen a kedve. Ha a telefon mobilneten van, akkor az egy darab próba alkalmával, egy másodperc körüli, tehát akár használható vedokaputelefonnak. Már persze ha korábban nem kötöttük ki a kültéri hangszóróját.
    Egyébként ez a hangszóró ha nincs túl hangosra állítva, normálisan szól, nem bántó és teljesen érthető.

    A kültéri gombja körül, ha valamelyik tápcsatlakozáson áramot kap, pirosan világít, míg fel nem tölt, majd ekkor kékre vált. Hogy az időközben merülő akku miatt hogyan váltogat, nem tudom. Csengetéskor elalszik, ami jó dolog, hiszen visszajelzést ad. A nagyon rövid megnyomás nem jó, egy tört másodpercig tartani kell. Videórögzítéskor ebben, a külső áramra csatlakoztatott esetben nem változik a világítás, hiába van bekapcsolva a korábban említett menüpont.

    Természetesen leskelődni is van lehetőség, illetve van benne mikrofon, valamint hangszóró, ha beszélni szeretnénk.
    A képminőség szerintem teljesen rendben van, és közel 90 fokos látószögről beszélünk.

    Igaz, csak 16:9, így ajtó mellé téve a zárbetét már nem fér bele, ha függőlegesen szereljük fel úgy, hogy az arc is látszódjon. De egyébként szinte mindent befog, teljesen jó, és nyilvánvaló, ha valaki a zárral matat.
    Három minőség közül lehet választani, a legrosszabb elég gyatra, és a telefonon kb. 22 Kilobit/s adatforgalmat generál. A közepes ~33 kbps, míg a "FHD" egy kicsit jobb csak, de az is megelégszik ~120 kbps-mal. Minőségi eltérést csak teljes képernyőn látni, ahova gombbal juthatunk, de ha fordul a telefon, visszavált.
    Az élőkép kicsit jobb, ezt az alkalmazás beépített gombjával fotóztam. Illetve van lehetőség videót is készíteni, amit ekkor is a telefon memóriájába ment. A dátumot pedig mindig ráteszi.

    Külön fényérzékelővel kapcsol át éjjeli módra, ha sötét van, amit jól hallható kattanás kísér a szenzor előtti infraszűrő elhúzása, valamint bekapcsolja a hat darab infra LED-et. Ezek erősek, három méteren belül minden, bármilyen körülmények között jól látható. De beltérben, világosabb kontúroknál vagy falaknál, tíz méterig még használhatónak mondanám.
    A szekrény kb. 360 centire van.

    Ami értelmetlen dolognak tűnik, hogy az infra LED-ek, ha sötét van, folyamatosan világítanak, nem lehet kikapcsolni. Holott a mozgásérzékelője PIR szenzoros, ami nem csak dísz, kitakarva a kamerát is működik, és csak az élőlényekre reagál. Amihez három érzékenységi beállítás tartozik, de valójában csak az aktiválási időt változtatja nagyjából 3 – 6 – 15 másodperc értékűre. A távolság, ahonnét érzékel, mindössze két méter körül van, ami egy ilyen eszköznél kifejezetten jó dolog.
    Ekkor, ha aktív az üzemmód, 10 másodperc videót rögzít az online tárhelyre, aminek hossza nem állítható. Nekem úgy tűnik, hogy nem lesz később sem fizetős, és vagy negyven videó után se törölte a kezdetieket. Ami azért lássuk be, egy jó dolog.
    A mozgásérzékelés aktiválásáról kaphatunk értesítést is. Ezeket végig kell próbálgatni a telefon értesítései között, nálam így néz ki.

    A Notification az egy értelmetlen, állandóan kint lévő értesítés, hogy fut a program.
    Az Other notifications a mozgásérzékelő értesítése.
    Az Egyéb a csöngetésé, amit például érdemes lehet a záróképernyőre engedélyezni.
    A LOW meg szerintem a merülő akkué lesz.

    Ami az automatikus felvételt illeti, csengetéskor mindig aktiválódik, és kikapcsolhatatlanul elkészíti a tíz másodpercét.
    Illetve a hangüzenet hagyása lehet hosszabb is, működik, de azokat nem lehet törölni a valahol Kína mélyén levő szerverről, talán 2 – 4 hét után automatikusan eltűnik minden addigi.
    A videókat le lehet menteni a telefonra, a hangüzeneteket nem.

    Belefutottam pár kifejezett hibába.
    A net vagy a wifi valahogy ~5 percenként elszállt a csengőn is, és a telefonon is, de úgy tűnik, teljesen feltöltött akkuval és USB töltőcsatlakozás mellett már nincs ilyen gondja. Ha viszont ez újra előjön, akkor nagyon komoly hiba.
    Aztán az alkalmazás se működött száz százalékosan, miután az elején firmware-ret frissítettem. Például nem mutatta az alkalmazásban a töltést. Az eszköz törlése, resetelése és újracsatlakoztatása úgy látszik, megoldotta a problémát.

    Összességében úgy gondolom, az eddigi rövid tapasztalatok alapján, hogy használható és nem is drága, csak ki kell ismerni és alkalmazkodni a hiányosságaihoz, hülyeségeihez. Majd meglátjuk.
    Csengőnek, (ha kezdek valamit a külső hangszórójával,) használható. Van pár ízléses csengőhangja, a madárcsiripelés kifejezetten jól sikerült. De egyik se siralmasan gagyi, lemerőlű elemet szimuláló di-in do-ong.
    Betörő riasztónak valószínűleg már akkor is beválik, ha csak ki van téve. De a töltővel még világít is, valamint sötétben az infra LED-ek is halványan izzanak. Ha meg változnak a fényviszonyok, mondjuk a kialvó lépcsőházvilágítástól, kattan egy határozottat az infraszűrőt mozgató mechanizmus. Tehát jelzi, hogy ott van, és nem csak makett.
    Eddig a mozgásérzékelős videórögzítés funkciója is hibátlanul működött. Ilyen szempontból nem egy rossz dolog, hogy a világ végén levő tárhelyet használja, nem egy helyi memóriakártyát. Ha a töltő árama megszűnik, a gombvilágítása kialszik, de természetesen ugyan úgy működik. Az más kérdés, hogy a router már nem...
    Ami a memóriakártyát illeti, nem tudom, nem próbáltam, de van pár külön rész neki a menüben. Remélhetőleg az online tárhely később is ingyenes marad. Van ugyan egy trial menüpont, de az a csengő energiatakarékos módját állítja, semmi vásárlási lehetőséget nem láttam.
    Ha valaki csöngetett, kaphatok értesítést a telefonra, és pár kattintással vissza lehet nézni a felvételt, ki volt az.
    Meg lehet vele nézelődni is, ha úgy adódik. Mobilneten elvileg 300 – 700 KB egy perc.
    Ha idővel nem kezd el baromságokat csinálni, meg eldobni a kapcsolatot, akkor szerintem vállalható termék. Ráadásul a drágább se tudom, mennyivel jobb. Ha nincs benne akku, és áramszünet van, utána gyorsan újra elindul és csatlakozik. Illetve az újrainduló routerhez is.

    Offline mód, mert itt kicsit másként viselkedik.

    Először mindenképp regisztrálni kell az alkalmazásban, és a csengőt wifire/netre engedni, mert enélkül nem igen használható normálisan.
    Ha ezután megszüntetjük a wifi kapcsolatot, mondjuk a router végleges kikapcsolásával, vagy talán a jelszó megváltoztatása is elegendő, akkor nem tud online állapotba kerülni.
    Ilyenkor csengetéskor a kültéri csak egyet ding-dongol, majd bemondja angolul, hogy nincs hálózaton, vagy valami ilyesmit. Ez így teljesen jó, így kellett volna lennie minden esetben.
    Valamint kialszik a gombvilágítás akkor is, ha töltőn van. Azt nem tudom, hogy hosszú távon használható-e így, de szerintem igen.
    Kiegészítés

    Ha csak akkuról üzemel, akkor sötétben nem világítanak folyamatosan az infra LED-ek. Viszont kb. egy percenként kapcsolgatja, és az infraszűrőt is kattogtatja. Nem hiszem, hogy ez normális működés. Át lehet tenni energiatakarékos alvó módba, úgy ezt nem csinálja. Viszont akkor nincs élő betekintés és nincs mozgásérzékelés sem. Valamint a beltéri egy kevés késleltetéssel szólal csak meg. Csengetéskor a videófelvételt ekkor is elkészíti. Így használva akkus csengőnek jó lehet, és gondolom elég ritkán is kell ekkor tölteni.
    De ha rendesen, kényelmesen, és teljes tudással akarjuk használni, akkor külső tápra kell tenni, és úgy sötétben folyamatosan menni fog az infrája. Ami a tápot illeti, már 9 Voltos, egyenfeszültségűről is működik, és nem fogyaszt sokat, felesleges megvenni a hozzá valót. Csatlakoztatás után akku nélkül használva egy ideig pirosan világít a gomb, majd kéken, végül az első csöngetés után kialszik és úgy is marad.

    A telefonos értesítéseknél, például a csengetéshez, be lehet állítani egyéni csengőhangot is és felugró értesítést is. Ott az értesítési beállításokban kell engedélyezni és játszani velük. Tehát használható úgy, hogy az online telefonon csengessen, és a reakcióidő is csupán néhány másodperc.

    Mozgásérzékeléskor, ha folyamatosan vannak előtte, akkor a következőképpen működik: csinál tíz másodperc felvételt, majd kb. húsz másodperc szünet. Utána készíti az újabbat.

    A kamera gyengéje, ha nagy a háttérfény és az arc nincs megvilágítva, akkor az nem meglepő módon teljesen bebukik, tehát az elhelyezésnél ezt érdemes figyelembe venni.

    Továbbra is vállalható terméknek tűnik, a fő kérdés itt valószínűleg az élettartam. Nem csak az eszközé, hanem a háttér: androidos alkalmazás és működő szerver. Az ára viszont nem sok, cserébe a csengő mellé kapunk egy tulajdonképpen használható és viszonylag könnyen telepíthető "biztonsági rendszert". Társasházban ez elég sok mindent lefed.

    [ Módosította: philoxenia ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz herrká #19550 üzenetére

    Az akkuidőt nem tudom, szerintem táppal érdemes használni. Normál módban, amikor van mozgásérzékelés és be lehet tekinteni, gondolom ez se bírja sokáig.
    Van takarékos mód, azzal csak csöngetni lehet, de ilyenkor is aktív marad a videórögzítés. Ehhez ígérnek valami fél vagy egy évet, három 18650-val, és talán nem is légbőlkapott. Picit lassabban tér ilyenkor magához.

    Megnéztem a hatótávot, a csengő egy ablakos szobában volt, nagyjából a fal sarkában, és a ház is magasabban van, félemelet nagyjából. A kültéri meg a kezemben volt. Úgy látom, bő tíz méterig lehet vele elmenni. Ekkor a videókat is elkészítette (illetve az egyik megszakadt, de elérhető volt a rögzített rész), tehát a wifi is hasonló távig megy, vagy legalábbis nem kevesebbig. Hogy több vagy kevesebb fal volt az útjában, úgy látom, nem számít érdemben.

    Nálam jelenleg a dobozában van, mert egy olyan lakáshoz vettem, aminek tegnap kezdődött a felújítása. De amiket írsz hibákat, ennek a próbálgatása alatt nem tapasztaltam. Írtam, hogy mennyi idő után tér észhez, talán három másodperc, úgyhogy abba max egy gyors szórólap bedobás fér bele.
    A mozgásérzékeliési hatótáv meg olyan két méter, azt hiszem.
    Hogy a fény változására ez riaszt-e, nem tudom, de nem rémlik, hogy csinált volna ilyet. Csak kattan egyet, mert mozgatja az infraszűrőt.

    Kb. egy hónap után most elővéve teljesen jól ment, telefonra jött egyből a riasztás. Annyi, hogy a beltéri ennyi szünet után elfelejtette, hogy milyen hangerőre lett beállítva.
    A videók online tárolása meg úgy tűnik, kevesebb, mint egy hónap, de jó pár hétig elérhető.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz szaszlaci #19166 üzenetére

    Azóta annyi történt, hogy a dobozában pihent két és fél hónapig. Ma kapott akkut, USB-t, tápot, de meg se nyikkan egyikkel sem.
    Most mit mondjak, hogy kifogtam egy hibás darabot? Vagy kínai vacak, ennyi várható, Orczy téri piac online?
    Az alkalmazása elindul, egy meghagyott videó látszik is, de ugye nem elérhető, mert kb. három hétig tárolódnak online.
    Nekem meg van akkor egy dummy kamera, legalább nem kell a tápjával vacakolnom. :DDD

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    ESCAM PVR008 beltéri motoros IP kamera

    Jelenleg egy ilyen BG-n 9000 forint, de lehet találni kupont, amivel úgy egy ezres még faragható az árából.
    Egészen használható terméknek tűnik egy hétvégényi próbálgatás után.

    Viszonylag kisebb méretű, asztalra is tehető, de fel lehet fúrni a falra, mert van hátul két akasztó. Az eredeti csavarok nem jók hozzá, és az akasztó is fordítva van, tehát vagy oldalt kell fordítani, vagy kitalálni valamit.

    Micro USB tápja van, és jár hozzá egy kínézetre egészen normális USB adapter, névleg 0.3 amper, nem melegszik. Illetve kábel. Akku nincs a kamerában.
    Minden alkalommal, amikor újra áramot kap, kitekeri magát végállásba, és kattog egy darabig mindkét tengelyen.

    Szoftvere a Play áruházból letölthető P6SLite alkalmazás.
    Elég gyors és alapvetően megbízhatóan működik, nem csinál hülyeségeket. És kategóriához mérten nagyon sok mindent lehet benne állítani!
    Telepítés, üzembe helyezés egyszerű és gördülékeny. Természetesen kell egy regisztráció.
    A háttérben futó alkalmazás elég hamar hajlamos nem látni a hozzárendelt kamerát, ekkor be kell zárni, és újra elindítani. Egyéb ilyen jellegű stabilitási problémával nem találkoztam.

    A kamera alacsony fényviszonyok között is jól lát, és az általános képminőség is szerintem jobb, mint ami ebben, vagy akár a valamivel drágább kategóriában jellemző. Látószöge 90 fok körüli, tehát jó beltérben.
    Ha sötét van, bekapcsol automatikusan – vagy időzíthetően de ezt nem próbáltam – a tíz infra LED. Jó fényt csinál, öt méterig biztosan elmegy, de talán még tovább is.
    A gyengéje, hogy egy kicsit hamarább is kapcsolhatna az infra, mert van egy átmeneti rész, amikor még normál módban van, és ahhoz kevés a környezeti fény. Főleg, ha ugye a háttér világosabb. Esetleg a fényérzékelőjét kicsit le lehet takarni, ezzel kvázi kalibrálva. Szoftverben is állíthatóak ezek, de nincs hatása.

    A késése igen alacsony wifin – ami az egyetlen kapcsolódási lehetőség –, olyan fél másodperc. Van benne mikrofon és egy közepesen hangos hangszóró, ezek reakcióideje is gyors.
    Három jól megkülönböztethető képminőség között lehet váltani, alapból mindig a közepesen van. Ez és az alacsony megnyújtja képarányt, a HD meg normális. Adatforgalma alacsony, állítása szerint jobb, mint a konkrencia, mert H265-öt ígér.
    A videóra rásüti az időt és dátumot, ami kikapcsolható és áthelyezhető.

    Van mozgásérzékelés, de nem működik normálisan, hiába állítom az érzékenységet, sokat riaszt a semmire, még akkor is, ha nincsenek változó fényviszonyok. Viszont a valódi mozgásra mindig riaszt. Kijelölhető az is, hogy melyik terület legyen aktív, de nem ér semmit.

    Ami érdekesebb, hogy ember felismerő rész is helyet kapott benne, ami közepesen jól működik. Ha szembe van, akkor egészen tűrhető, felülről viszont nem túl hatékony. Itt is ki lehet jelölni aktív zónát, és működik is, csak ott aktiválódik a funkció.

    Ehhez köthető a motoros mozgáskövetés funkció, mert ilyen is van! Egészen használhatóan működik, ha elég távol van és nagyjából szembe, akkor az előnézeti képen bekeretezi az embert, és ha nem mozog túl gyorsan, utánamegy. Ott is marad egészen addig, amíg még embernek ismeri fel, akkor is, ha nem mozog. Ha kimegy a képből vagy átalakul valami mássá, akkor úgy nyolc másodperc múlva visszaforgatja magát abba a pozícióba, ahova mi előtte hagytuk nézelődés közben.
    Igazából ez a motoros funkció szerintem azonnali szublimálásra készteti a betörni szándékozót.

    A kamerát lehet forgatni egy virtuális joystickkel is, és a betekintési kép elhúzásával is.
    Ezek és a mozgáskövetés mozgatási motorsebessége állítható. Ehhez a kis joystick közepét kell megérinteni. Ha nézelődünk, alacsonyra érdemes tenni, hogy kicsit lépjen, míg automatikusnál a leggyorsabbra, hogy utána tudjon menni. A motorhangígy újkorában elég halk, de azért nem hangtalan.

    A különböző rögzítési és értesítési funkciók igen összetettek. Mind a mozgásérzékelésnél, mind az emberfelismerésnél külön testreszabhatóak.
    – Bekapcsolható push üzenet. Amíg az alkalmazás aktív, jönnek azonnal. Ha alvó állapotba teszi magát, hát, általában pár perc késéssel, vagy később, tehát ha sürgős, akkor ez egyáltalán nem megbízható.
    – Ezen kívül az alkalmazáson belül is elmentésre kerül az esemény, gondolom nincs korlátja, és hozzárendelődik egy fénykép róla.
    – Menthet képet vagy videót SD kártyára testreszabhatóan. Nem próbáltam.
    – Beállítható FTP tárhely, tehát nem függünk a kínai tárhelyüzemeltetők kedvétől. Hát... Elvileg működik jól, de nekem egyszer sikerült összehozni. Két helyre regisztráltam, de nálam ezek a dolgok nem hajlandóak sose jól működni. A tárhely létezik, webes felületről elérhető, de Total Commanderben elég hamar elérhetetlenné válnak ezek mindig. Ahogy a akmera alkalmazásával sem lehet elérni. Valószínű, hogy itt a felhasználó-router-szolgáltató vonalon kell keresni a hibát. Minden esetre nem olyan egyszerű azért ez, pedig az is lehetne.
    – Képes emailes értesítést is küldeni. Vannak előre konfigurált kliensek, tehát pl. egy gmail-hez elég a cím és jelszó. Nem akartam az ottani jelszavam megadni, a freemailessel pedig nem sikerült összehozni, tehát tapasztalat nincs. De megelőlegezem, hogy ez működne.
    – Lehetőség van arra is, hogy közös hálózaton a képet megjelenítsük pl. VLC videólejátszóban.
    (Média, Hálózati folyam, rtsp://192.168.1.2 cím, ami értelem szerűen aszerint változik, kinél hova csatlakozott.)
    – Van még valamilyen megosztás funkció, gondolom hozzáférés a kamerához más által, nem próbáltam.
    – Illetve a telefonra is készíthetünk videót vagy fényképet természetesen. Viszont ez automatikusan nem fog menni, csak manuálisan.

    Az alkalmazása egyébként elég jól össze van rakva. Arra figyeljünk, hogy módosításkor mindig el kell menteni a változásokat. Sőt, a főmenüben is van felül egy mentés ikon, arra se árthat rányomni.
    A készülék teljeskörűen működött úgy is, hogy a telefonról osztottam meg az internetet VPN segítségével. Illetve offline üzemmódban is működik. A mozgáskövetés is. Stabilitással sem észleltem semmi problémát.

    Összességében ha figyelembe vesszük a működő képességeit és az igényeket, akkor jól használható terméknek tűnik. Nekem jó környéken egy zárt lépcsőházba kellett betörő elriasztásra.
    A fő kérdés itt az élettartam, mert sajnos elég jó esély van arra, hogy ez rendkívül csekély.

    Lakásfelújítás közben, az ajtó fölé szerelve, kb. 240 centi magasan. Ugye offline, mert ott nincs net. Ha a képre nyomunk, akkor indul el az előnézeti mód, és jelnnek meg az ott használható funkciók. Többek között rögzítés, mikrofon, hangszóró stb.

    Az élőkép nagyobb, és kitehető teljes képernyőre elforgatva, ahonnét nem lépked ki attól, hogy a telefont mozgatom. És van még egy rögtön elérhető négybe vágott kép, ha valakinek ennyi kamerája van.

    Kiegészítés

    Van még egy olyan lehetőség is, hogy a mozgásérzékelésnél és az emberérzékelésnél is be lehet kapcsolni szirénát a kamerán. Közepes hangerővel szólhat, ha jól emlékszem, 5 - 30 - 60 másodpercig. A funkció működik, de csak annyira hibátlanul, amennyire a két érzékelés megbízható.

    Viszont előjött egy jelentősebb hiba.
    Ha áramot és wifit kap, minden oké. Ha csatlakozás után megszakad a wifi, semmi gond.
    Viszont ha wifi nélkül helyezzük áram alá, akkor elkezdi elég hangosan bemondani, hogy nem tudott csatlakozni a hálózathoz. Ezt kikapcsolni nem tudtam, és elég zavaró lehet. Esetleg a hangszoró kikötése lehet egy félmegoldás, de nem olyan egszerű szétszerelni, lakásfelújítási körülmények között nem is jöttem rá, hogyan lehet.

    Illetve itt van még pár kép. Elsőként az aktív előnézeti üzemmódban így néz ki.

    Valamint teljes képernyőn normál és magas (HD) minőség esetén. Utóbbi elég rendes szoftveres élesítést csinál, de szerintem nem csak azt.

    [ Módosította: Intruder2k5 ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz szaszlaci #20172 üzenetére

    Kis kegészítést beraktam a végére.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    Korábban írtam egy meglehetősen pozitív áttekintást az ESCAM PVR008 beltéri PTZ IP kameráról. Jónak tűnt, és megelőlegeztem a bizalmat a nem tesztelt funkciókhoz is. Mert hát ha egy kínai kütyüben valamit nem teszteltünk le, akkor az biztosan működik is. Magától értetődően.
    Egy ideje élesben használom, így hát a következőket tapasztaltam.

    Áramkimaradás után elforgatja magát a végpontokba, de nem pont a korábbi helyzetbe áll vissza. Mondjuk nem nagy dolog.
    Az alkalmazás és a kamera szinergiája nem kifejezetten acélos. Indítás után csak akkor lehet elérni az élőképet, rögzített dolgokat, vagy a beállításokat, ha semmilyen funkció nem aktív. Különben be kell zárni, és újra elindítani, vagy fél tucatszor, és ha szerencsénk van, akkor egy pár pillanatig működőképes. De ha fut egy ideje az alkalmazás a háttérben, akkor viszont biztosan nem lesz használható, míg be nem zárjuk és újra el nem indítjuk. Na, ez az egy legalább megbízhatóan fog nem működni, tehát a várakozásoknak megfelelő, azaz tulajdonképpen megbízható!
    Oké, nem baj, legalább a lényegi dolgok működnek jól. Ja, nem, egyáltalán nem használhatóak, pedig elvileg minden frankó!
    Az online tárhely nem örök életű, tehát azért fizetni kellene. Rendben, erre azért lehetett számítani. (Azért próbálkoztam ismét ingyenes tárhellyel, de nem jártam sikerrel.)
    Csatoltam – a korábbi freemailos próbálkozásokkal szemben – egy hotmail email fiókhoz, aminek a "protokollja" benne van, elvileg oda is tudna küldeni dolgokat, de semmiféle üzenet megérkeztét nem sikerült elérnem.
    A telefonra jövő értesítések jönnek, de csak egy kicsi fényképet csatol róluk. Ráadásul csak egynéhány kép erejéig, utána ismétli, tehát visszanézni nem lehet érdemben. De az is jellemző, hogy kép nem is jön. De legalább random módon mozgást érzékel akkor is, ha nincs, méghozzá elég gyakran.
    Ellenben a valódi mozgásra adott válasza néha működik, de inkább nem. Az emberfelismerés pedig, ajtó fölé szerelve, hát, mondjuk úgy, hogy nem túl hatékony...

    Akkor nézzük memóriakártyával, hát na, nem úszom meg! Vettem is tíz darabot, itt Aprón, 500 Ft/db áron. Egy a tesz alatt szállt el, a másik meg a kamerában pár nap múlva, szóval úgy tűnik, ezzel se volt kimagasló szerencsém. De a többi legalább működik, mert azokat eddig nem használtam. Na de térjünk vissza, hiszen a kameráról van itt szó. Egy újraindítás és behelyezés után látja a kártyát, és ezután alapértelmezetten folyamatosan rögzíti a videót. Ez nekem nem igazán jó, szerencsére ki lehet kapcsolni. Különben olyan kitűnően erős processzor van a készülékben, hogy a videófelvételeket egyből rendkívül lassú diavetítéssé alakítja, ha bármi mozgás keletkezik a látóterében. No meg ilyenkor aztán tényleg szinte semmit nem lehet csinálni az alkalmazáson keresztül, annyira le van terhelve szegény, a videók visszanézése meg kiváltságnak számít, ha ekkor sikerül. Plusz öröm, hogy ilyen módban a mozgásérzékelés is, és az emberfelismerés is különösen ritkán aktiválódik – szinte soha –, annyira dolgozik szegény. A motoros emberkövetés ekkor pedig pszeudofunkció. (Mondjuk leginkább amúgy is.)

    Memóriakártya behelyezésekor bekapcsolja még azt a funkciót, hogy bizonyos időközönként készít egy fényképet. A legsűrűbb tíz másodpercenként, működik is, és nem terheli le annyira, hogy ne lehessen elérni. Ráadásul ha megtelik a hely, a régit törli. Na, végre egy hasznos funkció! – lenne, ha nem ejtettek volna egy végtelenül apró hibát. Nagyjából száz Megabájt erejéig menti a képeket, és nem hajlandó többet foglalni a kártyáról. Eredmény? Hát az, hogy ezt a területet naponta egy - két alkalommal újraírja, ami lehet, hogy elképzelhető, hogy nem túlontúl előnyös a kártya élettartamára nézve.

    Viszont dummy kamerának jó, sötétben bekapcsolnak a parázsló infra LED-ek is. Nem tűnik makettnek, hiszen technikailag nem is az, no ha gyakorlatilag meg de.
    Igazi kis tigris ez a kamera. Helye is lett volna a másik három nagymacska között, azaz a Négy Tigris piacon...

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Új hozzászólás Aktív témák