Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kateb

    tag

    Üdv
    Gondoltam egyet, hobbiból bekamerázom a présházunkat. Ilyet még nem fabrikáltam, így van némi kihívás a dologban.
    Cégünknél lecseréltek pár régebbi kamerát, amiből kettőt elkértem otthoni használatra ( Pelco sarix ixe). Azt nem tudom, hogy milyen állapotban vannak, működnek-e egyáltalán, jelenleg még azon fáradozom, hogy „megtaláljam” a hálózaton.
    Olyan helyre tenném, ahol nincs internet meg mobil térerő, sd kártyára rögzítene mozgásérzékeléskor.
    Megtáplálása poe alkalmazásával fog történni Hikvision poe switch-el, amit egy régi TP link router köt össze a laptoppal, amiről a beállításokat kezelem. Illetve kezelném, mert még nem látom a hálózaton a Pelco-t.
    Áramot kap a kamera, a rajta lévő led zölden villog, melegszik is a borítása, tehát olyan, mintha élne, de a setup felületéig nem tudtam eljutni. Nyilván az a gond, hogy a TP link router 192.168.1-en fut, a Pelco kamerának meg alapból 192.168.0.20 az IP címe. Gondoltam átállítom a routert, de így a hálózaton már fent lévő és működő Dahua kamerát vesztem el, mert az is a 192.168.1-et használja. NVR-re most nem akarok beruházni, maradnék az sd kártyánál.
    Mit kellene tennem ,hogy megjelenjen az összes kamera? Gondolom a Pelco-t kellene átírni 0 helyett 1-re.

Új hozzászólás Aktív témák