Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Jim-Y #25075 üzenetére

    Miért építenének másfajta izmot? Az az izomcsoport fejlődik, ami igénybevételnek van kitéve.
    Súlyzós edzés mellett érdemes végezni kiegészítő sportot, én pl. minden héten egyszer úszom, ill. szinte mindenhova kerékpárral járok tavasztól őszig.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • spammer

    veterán

    válasz Jim-Y #25075 üzenetére

    Nincs másfajta izom. Megkapja a stimulációt és kész, nem tudja, hogy honnan és milyen módon kapta.

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • Kassadin

    addikt

    válasz Jim-Y #25075 üzenetére

    Szállj már le a paciról. Az, hogy közöd sincsen a testépítéshez(meg a biológiához sem), azt eddig is tudtuk. Azt nem tudom, honnan veszed, hogy testépítés mellett nem lehet kiegészítő mozgást/sportot végezni, sőt, ajánlott is, hogy ne tunyuljon el az ember.

    [ Szerkesztve ]

  • penene

    őstag

    válasz Jim-Y #25075 üzenetére

    Megmondom őszintén jó pár évig CSAK a kinézeten akartam javítani, és azért erőltettem magamra a gyúrást (ill. azért, mert nem focizhattam, más fitségi sport meg nem érdekelt, ill. a térdem miatt nem is csinálhattam szinte semmit - úszás mehetett volna, csak nem nyomtam :D).

    Aztán előtérbe került kicsit a funkcionális edzés a térdsérüléseim és műtétem után (tavaly), ahol konditerembe jártam gyúrni felsőtestre, de lábra meg otthon erősítettem, mert nem illik a konditerembe.
    "Michael Boyle - Functional Training for Sports.pdf"
    Szóval volt ilyen hibrid is.

    Viszont azok a fasza kis funkcionális lábedzések, amiket akartam (főleg egylábas dolgok, még csak nem is az egylábas guggolás), nem mentek a térdem miatt, túl sok volt neki a terhelés, így kicsit elbizonytalanodtam. Szar, ha a level1-es gyakorlatot nem tudod megcsinálni, mert szúr a térded. :(

    És pont akkor hallottam először a fegyencről, pont a térdemre javasolta egy srác. Aztán elolvasva a könyvet és látva felépítve a lábedzést úgy gondoltam, hogy ez pont az a lassú építés, ami a szar térdemmel mehet, és mindennapi élet szempontjából hasznos lesz. És eléggé megerősítve az ínakat, izületeket később már tudom csinálni az egyéb egylábas gyakorlatokat is.
    Valóban nincs benne semmilyen extra, viszont legalább ad egy olyan fokozatosságot, amire speciel magamtól nem jöttem rá. ill. eszembe nem jutna csinálni!
    Csak nézd meg a guggolás sorozatát. Most a 2es szinten tartok, abból megy már 2 hete a haladó, a térdeim nem fájnak tőle, viszont 3-4 napig van izomlázam, és érzem, hogy erősödik. És ez a cél.

    Mielőtt elkezdtem, gondoltam egyet, hogy a fene egye meg a hibrid edzést. Belevágok a teljes programba, miért ne. Főleg, mert más gyengeségeim is vannak, amikre szintén fokozatos terhelés kell (pl. derék). Ki kell próbálni. :D

    Azt én is érzem, hogy kell más sport mellé. Úszást tervezem, meg majd térdtől függően egyéb játékos sportok (pl. ping pongnál ha vigyázok, már nem megy a ki a térdem).

    No ennyit erről. :)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák