Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dryman

    aktív tag

    válasz Coyot #13815 üzenetére

    " pppoe-én még adsl nél nem láttam,...ilyet azért neeeeeee!!!!
    mi is ennek a betűszónak a jelentése?
    Szóval ha a szolgáltatók által biztosított ADSL (aaszinkron digtális előfizetői hurok) akkor az bizony felhasználónevet és jelszó párost igénylő PPPOE kapcsolat. A Digi az más téma, ott lehet sima DSL és ADSL is, attól függően, hogy milyen szolgáltatást szerződsz, és mi az amit az adott helyszínen kínálnak.
    Diginél is PPPOE van, csak nem kell hozzá ADSL MODEM, mert a delej direktbe a drótból gyün :), azaz nem kell a jelet felrezgetni mindenféle kódolással telefon vonalra....:)
    VIDANET, és kábelmodem esetén nem PPPOE-vel van azonosítva a felhasználó, hanem a kábelmodem alján található WAN interface mac címével...szóval vidáéknál Te nem kispista vagy, hanem egy mac cím!

    Speed-nek javaslom hogy beszéljen ismét a szolgáltatóval, vagy a már működő kapcsolatot biztostó számítógép hálózati kapcsolatai között katt a pppoe-t megvalósító kapcsolatra, aztán a tulajdonságoknál a beállítás fülön van egy olyan megnyiló ablak, ahol a felhasználói adatok titkosításáról lehet nyilatkozni. trékomnak, győrnet-nek és általános pppoe-t szolgáltató társaságoknak nem kell titkosítani a felhasználói adatok küldése során történő adatkapcsolatot... ne legyen titkosítva!!!!!
    ha valamiért a tplink routered titkosítottan küldi a felhasználói adatokat akkor megette a rosszseb az egészet, mert távolvégen süket fülekre talál a kérésed....

  • Dryman

    aktív tag

    válasz Coyot #13815 üzenetére

    őőőőő...dinamikusnál mi az ami azonosítaná a felhasználót? lásd kábelnet azaz vidáéknál...dinamikust tolsz neki és lőn a vidanet azonosít mac szűréssel és ha szerencséd van akkor fél órán belül van 84-el kezdődő ip-d :) ha elkerül a szerencse akkor meg 3 óra hosszat nézed a vida által adott ideiglenes 169-el kezdődő semmit :)

    az megint más ha T-home IPTV-s netes 123456789 szolgáltatás az egyben eszközét konfigolod, ott megint csak mac-es kutyulmány azonosít, mert ott a modem össze van építve egy routerrel, ahol ismét rendelkezésre áll a router wan porti mac címe....írogatok én itt össze-vissza mindenféle hülyeségeket.....na jó hétvégét nektek!

    [ Szerkesztve ]

  • Balinov

    félisten

    válasz Coyot #13815 üzenetére

    Anyueknal a t dsl ppopnwanon keresztul csatlakozik userpass csekk utan

    6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Új hozzászólás Aktív témák