Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • T.Peterka

    csendes tag

    Én még csak pár napja szereztem be a GTA 5-öt PS3-ra, konzolom sincs régóta, nem sok játékkal játszottam rajta, viszont egy kérdésem lenne. Nem tudom hogy, valami nálam van gond, vagy csak a szemem túlságosan hozzászokott a PC-s felbontáshoz, de ez a GTA 5 nekem feltünően bántja a szemem.
    Tudom hogy nincs benne élsimitás, és hogy csak 720p, de mégis. Menet közben, akár a saját vezetett autóm hátulján a vonalak is villognak, ugrálnak, recések. Egy nappali városképnél vezetés közben, 3-4 autónyival előttem lévő kocsi már alig kivehető, váltakozó, villogó széle van.
    A keritések, meg a messzebbi házak szélei még rosszabbak. Este ez nem feltünő, gondolom a sötétség jobban elfedi. Itt egy videó róla, másnak is feltünt, de nem tudom hogy ez természetes vagy nem. 0:25-nél a kocsik hátulján különösen látható.
    Próbálkoztam már a TV-n mindent állítani, a PS-en a felbontást 720p-re állítani, de semmi változás, pedig a TV sem olyan hatalmas nagy, hogy nagyon széthúzza a képet(82 cm Samsung LED), és elég messze is ülök. Ami kicsit segített az az élesség levétele teljesen, de minimálisat, csak egy kicsit elmosta.
    Úgyhogy az érdekelne, hogy ez természetes, mindenkinek ilyen? Vagy mi okozhatja ezt? A játék egyébként baromi jó, csak ne bántaná a szemem. :U :)

  • T.Peterka

    csendes tag

    Hát én már azzal is szórakoztam minden módjában. Volt hogy minden felbontás ki volt pipálva, volt hogy csak a 720p, volt hogy csak az 1080. Ez utóbbinál ugye alapból átváltott 576p-re inditás után, el se indult 1080ban. Egyik se változtatott semmit. :(

  • T.Peterka

    csendes tag

    Nem akartam én a klasszikus konzol vs pc vitát itt kirobbantani, sztem nem is nagyon érdemes összehasonlítani őket. :K

    Pont azért kérdeztem, hogy most ez a csikozódás valós-e mert nekem eddig nem sok tapasztalatom volt konzol grafika szinten, és talán egy picit tisztábbnak vártam. Viszont a kérdés adott, mert akárhol olvastam, mindig volt olyan vélemény hogy ez természetes mindenkinek ilyen, és rögtön volt olyan is akinél ez nem fordult elő (legalábbis nem ilyen mértékben), pont mint itt is pár hozzászólás leforgása alatt. :U

    Pl. az természetes, hogy a játék elején, Trevor lakókocsijában állva, az ajtó felőli oldalon, a falon lévő szekrényajtóba vésett mintázatnak a csíkja fekete-fehéren váltogatja magát a kamera mozgására? Tehát hogy ilyen szinten nincs élsimítás, hogy másfél méterre lévő minta már villog? (Persze, ez teljesen lényegtelen, észre sem vettem volna ha nem állitom rá a szemem és keresem ezeket. Előre is bocsi, ha valaki miattam nem tudja nem látni ezeket ezután... :D :)) )

    Ettől függetlenül egyetértek, hogy a játékmenet mindentől fontosabb, és eddig a GTA 5 verhetetlen ebben nálam. :)

Új hozzászólás Aktív témák