Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szTotyy

    őstag

    válasz Apollyon #54895 üzenetére

    Ja, lehet egy picit, igen, bocsesz :B Azt hittem, a motor biztonságosságáért kampányolsz. :B

    Amúgy a GTA-ban sokat szoktam fps nézetben róni a vidéket mocival. Úgy roppant hangulatos. :)

  • Laraxior

    titán

    válasz Apollyon #54895 üzenetére

    2014 áprilisban lettem kész a nagy motor jogsival. Kicsit több időt töltöttem a rutinpályán, mert sosem ültem sem robogón, se másfajta motoron. De meglett minden elsőre. Forgalomba nem kellett annyit menni, mert autóra már 5 éve megvolt a jogsim.
    Milyen motort vegyek? Ha már megvan a jogsim ugye...
    Többen javasolták a 125ccm-est, aztán ha van már gyakorlat akkor feljebb a 250, és majd évek múlva jöhet a nagy ccm-es.
    Páran mondták, hogy felesleges, vegyek egyből amilyet szeretnék, csak ésszel motorozzak.

    Hát októberben vettem magamnak egy 750-es Suzukit.

    Az első utamon a munkahelyemre (25km) szakadó esőben mentem, de bementem vele, mert meg akartam mutatni bent. 50-el mentem végig a főúton. Nem ismertem a motort, sem a képességeimet, se semmit. Ezt súgta az ösztönöm.
    Egy évvel később az alsóörsi Harley Davidson fesztiválra menet már ugyanilyen körülmények között 110-el mentem az autópályán. (Kis túrán voltunk, elkapott az eső..előfordul)
    Tavaly júliusban adtam el. 25.000!!! km-t mentünk.
    Egyetlen egyszer dőlt el a motor a parkolóban, elfelejtettem a sztendert, és rá akartam dönteni, de nem volt mire..)
    Mivel akkor már készültem ki Németországba, ezért az autómat már korábban eladtam, hogy legyen pénzem bőven, biztos ami biztos alapon. Ezért is adtam el a motort is.
    Így a munkatársammal kellett járnom. Ő is ugyanott lakott, ugyanazt az utat járta autóval, mint amit én motorral.
    A második napon már nem értünk be a munkahelyre, egy balfasz előzést követően. Természetesen az Audi volt a hibás, amiben én is ültem.

    Csak megjegyzem, hogy pont a másik irányba mentünk, mint amerre néz az Audi... Anyósülésen ültem, mivel be voltam kötve, így a zúzódásokon kívül nekem nem lett más bajom.

    Csak azért meséltem el ezt a kis sztorit, mert.... nem, nem azért mert most azt mondom, hogy a motor biztonságosabb mint az autó. Hanem, ha nem vagy észnél, teljesen mindegy mibe ülsz, vagy mi van alattad.
    Azért mert motorozol, az nem azt jelenti, hogy meghalsz.
    Ésszel... mindig, mindent csak ésszel.
    :R

    [ Szerkesztve ]

    "Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Új hozzászólás Aktív témák