Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rup1u5

    nagyúr

    Szerintem eléggé elfuserált ebből a szempontból a játék. Most próbáltam előidézni a problémát.
    3440*1440-en nálam egyértelműen a 1070 limitál. 30% fölé nem nagyon megy a CPU össz-kihasználtság.

    Levettem a felbontást 1920*1080-ra hogy eltoljam a szűk keresztmetszetet a CPU felé.
    Itt elvileg azt kéne látni, hogy a CPU kihasználtság nő. Ezzel szemben az nagyjából ugyan azon a szinten és a GPU terhelés esett be 60-70% közé, füves részeken ugrik csak meg. Stuttering sehol nem volt.

    Az öreg Ivy-E architekrúra IPC-je már fasorban sincs a újabb Ryzenekhez meg Intelekhez képest de az amit itt látunk sokkal inkább utal valami engine gebaszra mint CPU limitre. Valamilyen szinten kellett volna nőnie a CPU kihasználtságának a felbontás csökkenésével. Ugyan ezt csinálta ha limitáltam az FPS-t 60-ra vagy akár 24-re. Egyébként Vsync off, 144hz. Azt kötve hiszem hogy egy 8/16-os Ive-E 4.4Ghz-en csak 60%-ban hajtson meg egy 1070-et. A játék nincs kimaxolva, vegyes high beállításaim vannak. Elkéne ide egy jó Vulcan támogatás mint az RDR2-be.

    Ja és ami még érdekes, hogy ugyan ez a VGA 1920*1200-ben maxon pörgött az elöző monitoromon 4.3, 4.5GHz-en járatott 1650 V2 mellett. (grafikus beállításokhoz évek óta nem nyúltam)

    Why don't you knock it off with them negative waves!

Új hozzászólás Aktív témák