Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djcool

    tag

    válasz King Unique #447 üzenetére

    Szervusz!

    Közben nem hagyott nyugodni a probléma, ezért mindkét dokkolót szétkaptam. Hát elég aprók a chipek....Szóval: a régi Fantec Asmedia 1053, az újabbik Fantec Asmedia 235CM.
    Még nem álltam neki fw-t frissíteni egyikben sem. A kérdésem az lenne (az egyik), hogyha a régit (AS1053) megfrissítem, akkor az visszafelé kompatibilis marad, vagy keresztet vethetek az adataimra? Tehát fw frissítés előtt álljak inkább neki ellenőrizni, hogy valóban látja-e a régi vinyóimat a gép vele,vagy frissítés után is ok lehet?

    Véleményed szerint akkor ez az út majd járható lesz-e a z adataimhoz: veszek vmi 5.25-ös vinyó dokkolót vagy rack-et,ami a pc alaplapi SATA protjáta csatlakozik és erre mentem rá a dokkolóban levő vinyóról az adatokat (az USB-s Fantecről). Így gondolom nem kavar be majd az USB vezérlő, ha más gépbe akarom tenni a vinyót (a rackból). A dokkolós meg marad abban (úgyis 5TB,elég egy darabig). Van-e ajánlott márka, típus?
    Vagy van egy régi hátlapi kivezetésem, amin van két ESATA port és egy molex tápcsati. Az ESATA-k az alaplap SATA portjaira csatlakoznak, a molexhez vettem anno átalakítót 2x SATA powerre. Elméletileg ha ide teszem a tárolós vinyót és az USB dokkolóból ide is rámehet az adat, nem? Itt sincs kavarás, csak átalakítás...

    Elég sok kérdés egyszerre, bocsánat, de megoldást keresek....A szomszéd számtech bolt anno azt mondta jó tanácsként: format....tőled már most több tanácsot, infót kaptam.

    Üdv: Misi

    A gyógyítás lényege, hogy úgyis elszúrjuk...

Új hozzászólás Aktív témák