Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fokukac

    nagyúr

    Hello. Vettem egy ilyen 7a telefont, mert untam már, hogy a 4a-n nincs volte, és a 3G megszűnése után csak 2G-n megy a telefonálás, illetve az ujjlenyomat-olvasóm is elromlott.
    ---
    első benyomásaim: nagyon masszív, meg jól össze van rakva... de egy régebbi kompakt telefonról érkezve.... hát nem kicsit nagyobb.

    SOKKAL nagyobb. 8 mm-rel magasabb, 3,5 mm-rel szélesebb, közel 1 mm-rel vastagabb. És még szögletesebb is. Alig fér a kezembe.
    És a súlya is... sokkal nehezebb. Megfogod, és érzésre is súlya van. A pixel 4a az 143 gramm volt, ez pedig 193,5 gramm, azaz 35%-kal nehezebb. Komolyan, erőből kell tartani este az ágyban a fejed felett... a hátulján ez a kereszt-izé is elég furcsa.

    Na mindegy, nem tudom, hogy meg fogom-e ezt szokni, tényleg a legnagyobb telefonom eddig, és nagyon furcsa. És a többség még ennél is nagyobb manapság, nem is tudom, az milyen lehet.

    Amúgy faszán működik. A dobozból kiszedve 13-as android volt rajta, márciusi biztonsági frissítéssel. Elég gyorsan, és egyből frissült a 14-esre (nem több lépcsőben, mint a régi pixeleimnél), akkor csináltam egy resetet és úgy költöztem át rá.
    Mindent, ismétlem, mindent áthozott a másik pixelről, még a beállítások többségét is. Szóval viszonylag könnyű volt rá átköltözni.

    Az ujjlenyomatolvasó egy picit furcsa így a kijelzőn, de működik. Este fura, nagyon fényes, amikor felvillan. De amúgy az arcfelismerés is tök jól működik, (kivéve este, amikor sötét van.)

    És működik rajta a voLTE, a hangminőség ég és föld, de tényleg.
    Szép, tiszta a hang, mint a hifi a sokol rádióhoz képest.
    És a Yettelnél alapból is ment volte, nem kellett semmit aktiválnom.
    Az 5G is megy rajta minden plusz beállítás nélkül.
    A vowifit is egyből sikerült aktiválni sms-ben.

    A kamerát még nem nagyon volt időm tesztelni, de első blikkre szép képeket lő.
    Amit még majd meg kell szokni, hogy ez bizony beleszámít a Google fotók tárhelybe (a régi pixeleimen korlátlan volt, ugye)

    A jack hiányát szintén meg kell még valahogy emésztenem, bár az utóbbi időben már nem használtam annyit headsetet, mint korábban.

    És még egy dolog. Hogy miért ezt vettem és nem a 7-est? mert a 7-es még nagyobb és nehezebb... (még ennél is magasabb 3,6 mm-rel, és szélesebb is 0,4 mm-rel, a súlya 197 g)
    És ezt 155-ért találtam, újonnan, itt a hardveraprón, sufni gsm boltból, szóval jóval olcsóbb mint a 7-es.

    Lehet, később majd megpróbálom a pixel 8-at, az picit kisebb és könnyebb, mint ez a 7a.

    és hogy mennyivel nagyobb? ennyivel.

    [ Szerkesztve ]

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • fokukac

    nagyúr

    válasz emilll #363 üzenetére

    "- nagyon lassan tölt. Nekem órákig tart mire 20% körülről feltölt 80%-ig."

    szerintem a töltődben lesz a hiba. nem tudom, milyen töltőd van, én a pixel 4a-hoz kapott 18 wattos google töltővel, illetve a thinkpad laptop usb-c-s töltőjével töltöm, és meglepően gyors ahhoz képest, amiket olvastam. Nemhogy órákig nem tart 20-ról 80-ra, hanem kb. 1 óra. De majd lemérem, hogy mennyi idő.

    Az Ampere alkalmazás szerint ilyen 3700-3800 mA-val töltenek, míg a régebbi telefonjaimon ugyanezek a töltők csak ~3000 mA-val mentek.
    Szóval szerez egy rendes, mindkét végén usb-c-s PD-s töltőt, lehet, hogy a xiaomi töltőt nem szereti.

    Nekem kb. 2 napig bírja az akksi, ami nagy szó nálam.
    De amúgy nekem az is jó lenne, ha kevesebb lenne ennél, ha könnyebb lenne a telefon, mert én is baromi nehéznek találom, és ráadásul pont nem kényelmes már egy kézzel fogni, akkora.

    Az NFC chipje valóban sokkal erősebb mint a pixel 4a-é, 5 centiről érzi a boltban fizetésnél.

    A Guglis appok a rendszer részei, nem értem, mi a bajod velük, vannak és kész. Sőt, néha átalakulnak, nem kell velük foglalkozni.
    Amúgy hosszú klikkel az alkalmazásinfóra klikkelve a legtöbb törölhető / letiltható.

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • fokukac

    nagyúr

    válasz fokukac #375 üzenetére

    Próbaképpen rádugtam töltőre 20%-on.
    25 perce tölt, és már 53%-on van az akksi.
    Szóval szerintem ez egyáltalán nem lassú.

    Az amúgy normális, hogy a végére lelassul majd.

    szerk (még benne vagyok a 15 perces hozzászólás szerkesztési időben) :
    40 perc alatt 70% lett.

    [ Szerkesztve ]

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • fokukac

    nagyúr

    válasz emilll #363 üzenetére

    Végül 51 perc alatt érte el 20%-ról a 80%-ot.
    és 1 óra 6 perc alatt lett meg a 90%,
    1 óra 20 perc alatt a 95%,
    1 óra 36 perc alatt pedig a 100%,
    Szóval azért nem tart „órákig”. :)

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • fokukac

    nagyúr

    válasz Iccetea #387 üzenetére

    Engem kristálytisztán hallottak kihangosítva, sőt minden egyéb szobai zajt is.

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • fokukac

    nagyúr

    válasz Jamby18 #390 üzenetére

    hi. egyáltalán nem jelent érezhető hátrányt.
    nekem is volt 5X-em, de nem tudom, hogy bírtad azóta azon... nekem azóta volt pixel 1-em, pixel 4a-m...az után jött a 7a, majd a 8. (Igazából 8-ast akartam egyből, de karácsony előtt nem volt sehol, csak arany áron, így lett a 7a).

    Én nem érzek nagy különbséget a fotókban a 7a és a 8 között.

    @vacs: ezt muszáj minden alkalommal benyögni egy telefon topcijában, hogy egy másik az ajánlott? a másik amúgy drágább, nagyobb, nekem pl. egyáltalán nem volt opció a 7-es.
    És nekem egyáltalán nem melegedett a 7a sem.

    Pleased to meet you - hope you guess my name

Új hozzászólás Aktív témák