Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Chabee

    tag

    Sziasztok!

    Hatalmas problémám van! Adva vagyon egy GA-F2A88XM-D3H alaplap (rev3.0). Egy A10 6800K figyel benne. Friss a cucc, most lett összerakva. Feltelepítettem rá a W7-et, a gyártó oldaláról frissen leszedett driverekkel, minden kész, minden jó. Utolsó mozzanatként frissítettem a BIOS-t F1-ről F5-re. Hát nem kellett volna. :W Azóta megszűnt a a grafikus része jól működni a cuccnak. A win el sem indul, a grafikus mód talán csak 640x480-ban műkszik. A dráma az, hogy a W7 telepítő DVD sem indul el a szokásos grafikus felülettel, telehányja egy pixel halmazzal a képernyőt, káosz az egész. Próbáltam visszatenni az F1-es BIOS, de annyira intelligens a drága, hogy kiírja ez bizony öregebb BIOS, mint a mi fent van és látogassak el a Gigabyte oldalára frissebbért. Szóval valaki találkozott ilyen problémával vagy én vagyok a láma és valamit nem jól csináltam? Elsőre a Win alól a @BIOS progival frissítettem. Aztán ráfrissítettem a BIOS Q-Flash környezetéből is. Semmi változás. Nyomtam egy BIOS resetet, de az sem segített. Most nem örülök. :( :O

    [ Szerkesztve ]

    Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

  • Chabee

    tag

    válasz #31600896 #49 üzenetére

    Szia!

    Volt már CMOS reset is. Szépen bejött utána az alap BIOS és megjegyezte, hogy én bizony egy resete-et hajtottam végre és most vagy visszatölti az optimális beállításokat vagy bemehetek a BIOS-ba magam beállítani. De ez nem a backup BIOS visszatöltődése volt, hanem az alap üzenete. Szóval a resettel nem töltődik vissza a backup sajna. :(

    Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

  • Chabee

    tag

    Sziasztok!

    A némi kétségbeeséstől átitatott hozzászólásomban felvetett problémára megtaláltam a megoldást. Az új BIOS-ban alapból bekapcsolásra került az IOMMU funkció, ami csak akkor szükséges, amikor virtuális gép is fut az alap op.rendszer mellett. Valamilyen szinten ez kihatással van a memória kezelésre, ami összefügg a rendszermemóriából elkülönített és a VGA által használt memóriával is. Hogy ez most normális-e vagy sem azt nem tudom. Ennek kikapcsolására köszönöm szépen megjavult a cucc, semmi baja az integrált VGA-nak.

    Üdv!

    Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

  • Chabee

    tag

    válasz bobalazs #64 üzenetére

    Szia!

    Leginkább a véletlennek köszönhetően. Tulajdonképp két gépet rakok össze egyszerre. Egy általánosabb célút, ehhez van a Gigabyte lap és egy inkább játékra szántat, ehhez egy Asus lap van. Mivel a Gigás gépnél mélypontra kerültem, így nekiálltam a másiknak. Természetesen megszokásból, kíváncsiságból és talán egy kicsit intuitív alapon végig túrtam az Asus BIOS-át is hogy mi merre található. De legfőképp azért, mert UEFI-s Asus-t még nem láttam. Ott szúrtam ki, hogy abban az IOMMU alapból disabled állapotú, de emlékeztem, hogy a Gigában viszont enable volt. Itt a tudásbeli korlátaim leküzdése jött, mert nem igazán volt fogalmam arról, hogy mi is az az IOMMU. Mivel a gugli a barátunk, így egy kicsit tovább ápolgattam ezt a baráti viszonyt és hamar kiderítettem, hogy eszik-e vagy isszák az IOMMU. Nos egyiket sem, de leginkább a virtualizációnál ad további lehetőségeket a virtuális gépen történő natív driver használatánál. Azt tudtam, hogy az általam összerakott gépeken soha nem lesz virtualizáció, mert a tulajdonosok valószínű káromkodásnak vélnék ezt a szót nem a napi használat egyik fogalmának. Így kikapcsoltam az Gigában is az IOMMU és eddig (kopp-kopp) rendben működik. Hát ilyen apró nüanszokon múlnak dolgok és az alaplapgyártók jó híre.

    Üdv!

    Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

Aktív témák