Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Bazsee71

    őstag

    válasz oil #544 üzenetére

    Sal, MNC, Shark, macAudio és hasonszőrű társaik messziről elkerülendők!!!!

  • Bazsee71

    őstag

    válasz fero02 #560 üzenetére

    Na ez az amit nem szabad elhinni....SAL meg a mélység az két külön világ. Ugye gyárt (azaz kínában gyártanak nekik vmi izét) a Sal autóhifis cuccokat, na én autóhifiben vok kicsit otthon, és aki kicsit is ért hozzá, még a bolt közelébe sem megy. Lehet 16 centis hsz-ból iszonyat mélyet kicsikarni, de az nem a Sal....

    mod: helyesírás

    [Szerkesztve]

  • Bazsee71

    őstag

    válasz frankie! #565 üzenetére

    Mert vszínűleg 4 ohm stabil volt az erősítő. Véletlen folytán láttam 4 ohm stabil erősítőre rákötve 2 ohm-os nyomót, egy nagy kilengés, és az erősítő letilt. A Steg erősítő tulajában egy pillanatra megállt az ütő.... :B

    Bocsi h autóhifis példával jövök, csak onnan tudok példát említeni, ott több tapasztalat van egy kicsivel, de még így sem elég. :)

    [Szerkesztve]

  • Bazsee71

    őstag

    válasz frankie! #579 üzenetére

    Erősítődhöz passzoló hangszórót válassz, az a lényeg. Az, h melyik ütősebb, az a hangszóró érzékenységétől függ, és persze h mennyire terhelhető. Ezért írtam fentebb pár elkerülendő márkát, mert azoknál a megadott adat (aminek nem szabad hinni!) sem valami bíztató...

  • Bazsee71

    őstag

    válasz fero02 #581 üzenetére

    Elmondtam pár dolgot, aminek a gyakorlatban igaza van. Sztem meg nem csak azt mondom, amit haveroktól meg innen hallottam kedves prof. A Sal termékei nagyon gyenge minőségűek, kivitelük silány, gyári megadott adataik nem tükrözik valóságot! És ilyen az MNC is. Ha vannak jó cuccaik, azok max a sajátjaikhoz képest jók...

    Amúgy nekem nem feladatom meggyőzni Téged hogy ne vegyél hulladékot, inkább maradj annál ami van. Aki hülye, vegyen sz@rt, ennyi. Aki meg kicsit utánajár, hallgatózik ahelyett hogy kiosztana mást, h ''biztos a hevroktól hallottad'', az tudja h mi az amit el kell kerülni. Visszatérve: haveroktól biztos nem hallottam, mert már tapasztalatból elkerülik a hasonló márkákat.

    Ajánlani szobaiban talán az újra gyártásra került ''Videoton'' hangszórókat tudom, az mnc-t és sal-t onnan ismerem, mint említettem, autóhifire is gyárt, és abban vok otthon, és aki itt nálunk EB SQ versenyre építi az autót, foglalkozik szobaival is, szóval nem hiszem h sokat tévedne.

    Remélem kimerítő válasz volt.

  • Bazsee71

    őstag

    válasz frankie! #584 üzenetére

    Sajnos igen alacsony szint fölött. :B
    Én ha vennék vmit innen vennék: [link]

    mod: nem csicsás, egyszerű, jó alapokra épül, és magyar!

    [Szerkesztve]

  • Bazsee71

    őstag

    válasz etilin #586 üzenetére

    Most kétutas szett alkalmazásával vázolom a dolgot, mert az sokkal elterjettebb. A legjobb színpadképet aktív rendszerekkel lehet elérni. Ez azt jelenti, h minden hangszórót (mély, mélyközép, magas, négyutasnál +közép) az erősítő egy külön csatornája hajt. Persze jó színpadot lehet passzív rendszerrel is, fontos (aktívnál is!) a hangszórk elnrendezése, magasokat fülmagasságban, és a mélyközepeket is minél magasabbra. Ezek különböző beállítása (merre álljon) rengeteget dob egy rendszeren, de ezt csak igen profi, tapasztalt szakember képes jól belőni. Általánosságban úgy kell berakni a hangszórókat, hogy a mélyközepek és a magasok is egymással szembe néznek (ha valaki nem akar beépítőpanelt építettni, fizetni a beállításért, de azért jó legyen, általában így szokták). Fontos hogy milyen a hangváltó. A jobb (sok esetben egyedileg épített) hangváltók ára ott kezdődik ahol egy drágább mnc vagy sal hsz szett ára véget ér. Olyan 100e Ft-os összegig fejegységekben az Alpine viszi a pálmát, de onnantól már komolyabban színre lép a Pioneer is (P88 RS). A jó színpadképhez mindenképp hangprocesszoros fehegység kell, csatornánkénti időkorrekcióval. Hogy a mély ne puffogjon és szépen szóljon, ahhoz egy jó fajta kell, jól megtervezett ládával. Mnc-k és salok általában reflex kialakítású dobozt kapnak, mivel elég gyenge a hangzásúk, így egy adott frekvenciára hegyezik ki őket. Erre mondták azt, h: ''ugyan azt hallod ha belerúgnak egy macskába, mintha egy dob szólalna meg''. :DDD Komolyabb rendszerekben általában zárt ládát használnak, igaz h kicsit halkabb mint a reflex, de könnyebb megépíteni, lineárisabb lesz a hangmenete, mélyebbre lemegy, és sokszor fontos az is, h kisebb helyet foglal. Nekem pl. egy 25 centis Audio System X-Ion mélyem van, iszonyat pörgős darab, rendkívül érzékeny (94.5 dB). Hangminőségre azért jó, mert pörgős, nem késik, oda teszi magát ahol kell, és bírja az alacsony frekiket is. Drágább mélyeket pakolnak reflexbe, persze azokat nagyon gondosan kell megtervezni, h ne emeljen ki. Volt szerencsém egy Ciare CW329-est hallani, egyedi reflexládában, az hihetetlen élmény volt, 10Hz-en majd szétszedte az autót, ugyanolyan intenzitással szólt mint 50-en. Igaz az a mély 75e. Na kicsit elkanyarodtam, vissza a színpadhoz. A lényeg hogy a mélyeket is minál lejjeb vágjuk, ez általában 50Hz vagy az alatt. Így elöl ülve nem halljuk hogy honnan jön mély, nincs az az érzet h hátulról szól. (persze rezgő autóalkatrészeket szigetelni kell, h ne ''árulják el'' a mély helyét.) A teljesség igénye nélkül leírok 1-2 márkát, ami minőséget ad. Hangszórók: Ciare (nem igazán lehet már kapni), Audio System (ma a Mo.-on kapható hsz-ók közül magasan ezeknek a legjobb ár/érték aránya), Morel, Dynaudio, uDimension... Erősítők: Steg, Audio System, Xetec, Massive... Fejegység: Alpine, Pioneer a legismertebbek. Ha valamiben segítség kell (bár igencsak hiányosak még az ismereteim), dobj egy privit, igyexem választ adni. ;)

    Ja és nem dolgozom semmilyen üzletben, nincsen hasznom semmilyen márkából! :)

Aktív témák