Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zack

    nagyúr

    válasz #97544192 #269 üzenetére

    Nem hinném hogy erről lenne szó. Az 5870 technológiai hiányosságoktól mentes kártya. A 480-ról meg eddig csak a túlzott hőtermelést, és az ehhez kapcsolódó, iszonyat hangos venti zajt lehet hallani. Állítólag a leghangosabb venti a VGA piacon.
    Ehhez képest csak kicsit gyorsabb az 5870-nél, és ráadásul nem is minden játékban.
    Innentől kezdve ha csak 25k a különbség, akkor sem éri meg 480-at venni. Ehhez nem kell vörös szemellenző, pusztán csak annyi, hogy reálisan fel tudd mérni, mi mit ér meg.
    Szerintem teljesítménytől függetlenül, gyártástechnológiailag az 5xxx széria jobban sikerült, mint a Fermi. Őszre, mire a Fermi már normális áron lesz kapható, itt a 6xxx széria. Jelenleg elég nagy előnyben van az ATi, technológiailag is, és időben is, amit az nV idén már biztos nem fog tudni behozni.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz fsb1000 #282 üzenetére

    Azt hallottam, hogy az első körben kb. 50db kártya fog jutni Magyarországnak. Ez azért nem túl sok országos szinten, valljuk be. Konkrétan, a nagyker. alkalmazottakon, és 1-2 csókoson kívül senki se fog Fermi-hez jutni, max. kölcsönbe, amíg a teszt elkészül.
    Nem elég, hogy drágább és rosszabb vétel, még megvehető se lesz jódarabig. :(
    Úgy tudna az nV nagyobb falatot kiharapni a VGA piacból, ha elárasztanák a világot Fermi-vel. Mert így ahol esetleg hiánycikk lenne 5xxx, esetleg megvennék helyette a Fermi-t. De így...

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz fsb1000 #288 üzenetére

    Ez így igaz! :DDD ;] :C
    Jelenleg amit jó vételnek tartok, az az 5850 CF, bár még korai beinvesztálni, mert egyik játék se igényli 1920x1200-ig. De rövidesen simán 100k környéke lesz, és az 5970 és 5870 CF után a harmadik leggyorsabb, és a legjobb ár/teljesítmény arányú rendszerré fog válni. 6xxx kártyákat meg kell várni, no és persze a Crysis 2-öt, és utána lehet dilemmázni melyiket vegyük. Akkor azért több jó vétel is lesz, mert a 6xxx család le fogja nyomni az 5xxx árakat. ;)

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz #97544192 #328 üzenetére

    Crysis-ban u.a. a helyzet a cheatereket tekintve. :((( Teljesen tönkreteszi az online játékot. Valahogy megkerülik a punkbuster-t, tehát ahol be van kapcsolva a cheater védelem ott is van 1-2 korrekt játékos aki nem a tiszta meccsért játszik. :(
    Az meg még inkább dühít a köbön, ha "csapatharc" mód van, én mindig a gyengébb csapathoz állok, mert így korrekt. Egy 5 éves is átlátja hova kellene állnia a játék izgalasságát fenntartva, de legtöbbször úgy vannak vele, hogy "a nyerő csapathoz állok", és így megint csak az a vége, hogy nincs izgalom, szinte semmit se tudsz csinálni, mert újraéledés után pár lépés után vagy a levegőből, vagy egy sniper leszed. Persze ez benne van, de az, amikor 60-250 vezet a másik csapat, ebből a mentalitásból adódóan, minden, csak nem jó játék. Sajnos egyre nehezebb kifogni az inteligensebb, tényleg a szoros meccset szerető játékosokat, és normális szervereket. Persze van, hogy kifogok ellenfélként klán tagokat, akik tényleg extrém pro szinten tolják, de ez benne van, elfogadom, hogy vannak nálam jobbak is, és ilyenkor természetes hogy ők győznek. Persze ez sokszor van fordítva is.
    Viszont ezekkel a cheat módokkal tönkrevágják az online játékot, ami miatt a PC-n (még) játszom. Ha a normális korrekt játékok és játékosok el fognak tünni, akkor lesz bajban igazán a PC-s játékipar, mert a kutya nem fog eredeti játékot venni. Sokat idegeskedem ezen mostanában, és és egyre inkább úgy leszek vele, hogy az offline játék jobban szórakoztat. :U

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz fsb1000 #336 üzenetére

    Szerintem sokan gondolják így, ahogy mi. ;)
    Ezért veszélyes, az online játék, ill. a játékvásárlások szempontjából.
    Crysis 2-öt megvárom, meg is fogom venni, de ha ez lesz a helyzet mint a Wars-ban, az utsó játék lesz amiért pénzt adtam. Egyik offline játékért se vagyok hajlandó pénzt adni, és ezzel sokan vannak így rajtam kívül is. Nem azért mert "warez huszár" vagyok, hanem mert a legtöbb fps játékmenet nem több pár óránál, ha ráfekszel, és átlagban ugye 10k egy játék ami nálunk egy átlag kereset 1/10 része, kint meg a 2000 USD fizuból 30-40 USD...Kicsit mások az arányok. :( Szóval szívesen adok ennyit egy játékért még így is, de csak akkor, ha igényes a grafika, élvezhető az offline játékmenet, és bejön az online mód is.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz fsb1000 #368 üzenetére

    Bár ATi tulaj vagyok, de jogosnak érzem a problémádat. :B ;) :R

    Ettől függetlenül a másik oldalt is védeném annyiban, hogy gondolom az a probléma, hogy nincs még itthoni fórumos tulaj, nincs PH-s teszt, és a külföldi tesztek meg olyanok amilyenek. Ezért terelődött el a téma, mert jelenleg a topik olyan kártyákról szól, amilyen még senkinek sincs egész Magyarországon. Aki benéz, valamiről beszélni akar, és akarva akaratlanul is összeméri az 5850/5870-el a jelenlegi infók alapján. ;) Szerintem csak erről van szó. Ha lenne friss hír, vagy saját tapasztalat, gondolom változna a topik is a tartalmát illetően. ;) A kampányolás pedig tényleg teljes mértékben felelsleges és csak flame-et szít a 2 tábor között. Hardcore júzerek vagyunk, egy jó csapatban, ez a fontos, nem az, ki milyen VGA-t és egyéb hardvert használ. Baromság "piros" és "zöld" táborra bomlani, mert így vagy úgy, mindkét gyártó kártyái jók. Hol az egyik, hol a másik nyúl bele jobban.
    FX szériát is vették annó, pedig annál rosszabb nV széria eddig nem nagyon volt. El kell fogadni, hogy sokan fognak a Fermi mellett dönteni, mert ők nV-ben gondolkodnak.

    Az utóbbi időben ez a legnagyobb baj a PH-n. Mindenki a saját izlését, és véleményét akarja ráeröltetni a másikra akár a flame-ig is eljutva, bannokat kockáztatva. Nem lehet elfogadni hogy a másik ember más? Mások a szokásai, mást szeret, másképp gondolkodik, és más hardvert vesz. Ezen persze el lehet vitatkozni egy határig, de azért valamilyen szinten tisztelni kellene egy másik fórumtárs választását ill. szemléletét.
    Pont mint a politika...lehet vitatkozni ki kire akar szavazni, és miért lesz rossz, vagy jó, de meggyőzni valakit aki emeszpés arról hogy szavazzon a jobbikra, legalább akkora baromság mint egy leendő Fermi tulajt rábeszélni az 5xxx szériára. ;)

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    Sziasztok!

    Holnap elvileg én is csatlakozom a topikhoz, egy MSI 480 TWIN FROZR II-vel . :))
    Egy 4870 X2-öt fog váltani, és valószínűleg SLI lesz belőle jövő hét végéig, de egyelőre ki szeretném próbálni milyen lesz az 1db 480.

    Asus Maximus X38 lapom van, tehát az SLI patch-es megoldással működhet csak a dolog, de megnyugtattak hogy mennie kell.
    A tápom elvileg elég kell hogy legyen (850W Chieftec), és mivel 4890 CF már volt ebben a lapban, így a helyem sem lesz kevesebb mint 4890 esetében.
    Ha van bármi jótanácsotok, ne tartsátok magatokban! :) :R

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Qru #10482 üzenetére

    Kombinált 12V:

    744W (62A)

    Tápot biztos nem fogok ezért a manőverért cserélni.
    Kérdés, elég lesz e 1db 480 1920x1080-ban... :U Ha nem, adhatom el, mert nem fogom tudni tovább bővíteni.
    Lehet veszek inkább egy drágább 6970-et, amit még fogok tudni bővíteni, mert időtállóbnak és olcsóbbnak gondolok (CF), mint a 480 SLI-t tápcserével. :F

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Cybertrone #10488 üzenetére

    Mi lesz karcsú? :U
    Az 1db 480, vagy a táp?

    570 SLI gondolom jóval kevesebbet fogyaszt...Esetleg ez lehet még egy alternatíva. :U

    Vagy beleférhet még a Gainward GTX 580 is.

    1920x1080-hoz fog kelleni, nem fullos szűréshez, de max. grafikával DX11-hez.
    Az őszi megjelenésű BF3-hoz elsősorban, amit klán szinten fogunk tolni.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    73k a 6970
    89k az 580

    Tud ennyivel többet az 580, vagy kb. egy szint?

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Laraxior #10496 üzenetére

    Tény, hogy a 480 és az 580 közötti ár diferencia óriási. 34k.
    Viszont nem akarok úgy spórolni, hogy esetleg a BF3-nál majd szívom a fogam, miért nem vettem inkább 580-at. :U Mivel 1 kártyás megoldás lenne, nem mindegy mekkora a teljesítménye. 10-20% különbség azért 60-70fps-nél már nem kevés.
    Tehát oké, hogy +34k, de ha +0,5-1 évvel tovább fog tartani mint a 480, akkor már megérte a többlet kiadást.
    Az se biztos, hogy BF3 alatt ennyi lesz csak a különbség...Lehet akár 30% is, ami pont elég lenne ahhoz, hogy a fejemet a falba verjem.
    Az 580 a "zászlóshajó", szinte mindent erre optimalizálnak, és nem kizárt, hogy a különbség (amig a csúcson lesz), egyre nagyobb lesz, ahogy jönnek ki az újabb játékok.

    Franc tudja. Azért tényleg sok az a 34k. :DDD

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz keIdor #10499 üzenetére

    Jah. Maradni fog.
    De most nézegetem a 6870 CF-et is, mint lehetséges variációt. 5k-val lenne olcsóbb mint az 580, és jól skálázódik a 68xx széria CF-ben.
    Itt egyébként az élő példa amit mondtam pl. a Crysis Warhead-ben: [link]

    Azonos beállításokkal 30% körüli ez a teljesítménytöbblet... :U

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    Itt is kb. 15-20fps különbséget látok, ami jóval több mint 20% különbség. :U Okés, ez szintetikus teszt, de azért csak valamennyire irányadó.
    60-70fps magasságában meg, bárki bármit mond, rohadt sok az a 15-20fps difi.

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    Döntöttem. :U Hogy mennyire jól, nem érdekel, mert 1,5-2 évig nem fogom lecserélni. A célom az volt, hogy ne fanyalogjak, és olyan kártya legyen a gépben, amit nem fogok megbánni hosszú távon sem. Tehát engedek a csábításnak, és 580 lesz.
    Sajnos Gianni árai nem frissek, így 89k-ért nincs Gainward. A 89k Gainward csütörtökön lesz legközelebb, de már 95k-ért. :( A Phantom3 3Gb memóval meg 116k helyett 124k lesz csütörtöktől, tehát ez is kiesik, mert 116k-ért megvettem volna, de ez sincs már régi áron raktáron. :U Asus 103k-ért szintén nincs, és egy darabig nem is lesz, pedig ez is jó lett volna.
    Az egyetlen ami raktáron van régi áron, a sima Gainward Phantom 105k-ért. Ilyenem lesz kizárásos alapon. Délután megyek érte. Elvileg a hűtése nagyon jó, és kis fesz emeléssel bírja a 960Mhz GPU órajelet is normális hőfokokkal. Lényegében mindegy, nem ezért veszem, hanem azért mert nincs más, és ha várok vele, félő hogy nem veszek semmit, illetve meggondolom magam. Bár nem életem nagy üzlete az árát tekintve, de 1,5 éves távlatban annyira nem vészes. A hűtése biztos jó/jobb lesz, mert a Phantom3 kártyán is ez van, és több tesztben is dícsérték.
    Biztos furi lesz a hosszú ATi-s pályafutásom után megfogni ill. használni a jelenlegi leggyorsabb 1 magost, de szerintem gyorsan meg fogom szokni.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Lethal Gene #10521 üzenetére

    Rossz topikba írtam. ;]
    Itt azért van némi elfogultság a 480 irányába, de ez teljesen normális. ;)

    Először is. Megnéztem/átolvastam egy csomó tesztet, és ezért döntöttem az 580 mellett.
    Metro 2033 kívül, az összes játékot viszi szűréssel 1920x1080-ban, ami nekem már bőven elég. Az SLI-t eleve elvetettem, mivel CF-es lapom van a jobbak közül, és nem akarok az SLI patch-csel gányolni. CrossFire-t is elvetettem, elsősorban a helyhiány és a melegedés miatt, no és persze oda is kevés lenne már a 850W táp. 2-3 éve még kiröhögtek a PH-n, minek 850W táp, mert sosem lesz ekkora fogyasztás, de végülis 2db felső kategóriás kártyához akár SLI akár CF már kevéske lenne.
    A 480 SLi ráadásul 1920x1080-hoz bőven sok is lenne, de ami elriasztott az a load 600-700W fogyasztása a tesztgépeknek, ill. soknak tartottam az idle fogyasztást is. Tehát ezen az áron köszönöm szépen, de nem kell 480 SLI, mert számomra nem fogja megérni +50k-ért venni hozzá egy 1200W tápot, amikor az enyém is bőven jó.
    Chieftec Dragon toronyházam van, de ha betenném a 2db 480-at hova tenném ill. hogy férne el az X-Fi hangkártyám és a 2db SATA vezérlő kártyám? :U Sehogy. Ha el is férne szűkösen, minden tűz forró lenne. Mondom ezt úgy hogy 4890 CF-et már használtam amikor megjelent annó, ami nem volt melegedős, de szerencsétlen hangkártya és SATA kártyák így is izzottak játék után.
    Ha a GTX 8800, 260,285,295 jó volt és tetszett, akkor az 580 is tetszeni fog. Ebben biztos vagyok. Elméleteket fel lehet állítani, adott pénzért mekkora teljesítményt kapok, és mi éri meg jobban, de felesleges, mert a +50% teljesítményen kívül van más egyéb legalább annyira fontos tényező is, amiket fentebb már részben felsoroltam. Ha adott felbontáson minden játék folyékony mert bőven megvan a minimum fps a folyamatos játékhoz, akkor áruld már el, minek kell ehhez még +50% teljesítménytöbblet? :U

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Cybertrone #10787 üzenetére

    Több teszt is van a neten ahol 800-900W környékét fogyasztotta a 480 SLI-s gép. Ebből kiindulva, nem biztos hogy akkora hülyeséget beszél az ember. :U

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Qru #10790 üzenetére

    Azt nem tudhatod...A 4870 X2 is 300W felett fogyaszt, és az is el bírja vezetni.
    Egyébként én is reálisabbnak tartok egy 260-280W fogyasztást... :U

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Erdei88 #11671 üzenetére

    Sztem én sosem fogom feszelni az 580-at. :) Alapfeszen 820Mhz környéke a 24/7. A 783Mhz-hez képest nem sok, de tök mindegy mennyi, mert fesz nélkül minden Mhz ajándék a gyári érték felett. :DDD
    Memót még nem tudom, de elég jól bírják. Kb. 4200-4300Mhz környéke lesz 24/7.

    Ez a fesz emelés a gyári értékek felett hosszú távon tuti károsítja a kártyát, ezért ki sem fogom próbálni. :U

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    Jah. Amit elfelejtettem...Mivel monitorozzátok a memóriák hőmérsékletét?

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Laraxior #12564 üzenetére

    Egy off hsz-t még talán áldozok a kommentedre. :(
    Először is. Minek járkálsz át folyamatosan flame-et gerjeszteni az 580 topikba, ezzel az "580 verő 480" dumával? Senki se kíváncsi rá. Ha annyira össze akarjátok mérni Cybertrone-nal az eredményeket, megtehetitek másképpen is, mivel 1 lakásban vagytok, külön szobában. Annyit pattogtál, hogy már engem is kezdett idegesíteni. Majd jött az, hogy én mit "ugatok" meg egyébként is "nem véletlen hogy kibasztak már párszor".
    Szóval ne add elő a hattyú halálát és a sértődött királykisasszonyt, aki egy 100-as papírzsepit telefújt, mert fel lett dobva. Én mindig normálisan beszéltem veled, Te lépted át az a bizonyos határt a stílusoddal, ill a flamekeltő és személyeskedő hozzászólásoddal.
    Csodálkozol hogy megyek a modker-be egy "mit ugatsz" odaböffentés után?

    Azért ide tettem be, és nem privibe, hogy nehogy már egyoldalú legyen szegény kicsi Laraxior 480 topikban való véleményezése, és önsajnálata, no és persze a rossz hírem keltése. Megígérem többet telefonon se foglak kereseni, a számodat is likvidálom.

    A többiektől elnézést az off-ért. :R

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Új hozzászólás Aktív témák