Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tthomasso

    tag

    Üdvözlöm a fórum látogatóit! Valamikor júliusban írtam, hogy nemsokára meglesz a GTX470 videókártyám. Akkor meg is rendeltem, itthon várt, mert csak július végén jöttem haza fél éves külföldi munkámból. A Szopásom elkezdödött a kártyával. A következőket azért írom le, hogy ha esetleg más is hasonlókat tapasztal, előbb vegye észre, hogy esetleg a videókártya a hunyó. Augusztus elején egy Asus P7P55D lapban kezdett el dolgozni a kari. A többi cucc adatlapomnál megtalálható. Ami feltünt, hogy csak 8x PCI-E sebességgel. Gondoltam, visszaveszi energiatakarékossági szempontból. Mint az órajeleket. A benchmark tesztek eredményei össze-vissza ugráltak jó pár ezres különbséggel. Egy idő után a post képernyőm kifagyott, majd a bios-ba belépve néha szintén kifagytam. Memtest szépen lement, közben beújítottam új memókat, cseréltem tápot, nem szünt meg a hibajelenség, csak bővült. Jó, gondoltam, szar az alaplap, mert új és régebbi bos-szal is ez volt. Bevittem gariba a múlt héten, beújítottam egy Giga P55A-UD3 alaplapot. Ez volt csütörtökön. Azóta még szarabb a helyzet. WIN7/eredeti/ telepítése közben, újraindítás után kifagy a kép, win7 bejelentkezési hang ok. Reset, kifagy a bios, post közben szintén kifagy néha, programok telepítése közben szintén. Csak a GTX470 maradt meg a rendszerből, minden új lett. A PCI-E sebesség meg közben már csak 2x, állandóan. Elkezdtem utánna nézni NVidia fórumon, a jelenség van, elismerte az NVidia, hogy lettek szar kártyák. Kiszedtem a lányom gépéből a 9800GT videókártyát, egész nap csodálatossan megy a gépem, PCI-E 16x sebességgel hasít a videókártya, és egyszer sem fagyott ki. Holnap viszem gariztatni az Ipon-ba. Gratulálok NVidia, csak így tovább. Hozzáteszem, sosem volt még más gyártótól kártyám, csak Tőlük.

    Ha fáj az igazság, akkor ne várd el senkitől, hogy igazat mondjon!

Új hozzászólás Aktív témák