Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lenox

    veterán

    válasz Oliverda #134 üzenetére

    Szoval te azt mondod, hogy pl. a BOINC miatt fejlesztenek cudara opencl helyett? Szerintem tevedsz. Szerintem a cudanal tok sok penz megy a technologia fejlesztesebe. Nem csak a hardverbe, mert ha nem 2 soros programot csinal az ember, akkor azt tesztelni, debuggolni is kell. Meg kell nezni, milyen eszkozok vannak cudara meg opencl-re.

    Az altalad linkelt tesztben masodik egy i7, van par intel x86 processzor, amin fut opencl.

    Nem jok ezek a kodolos tesztek. Eleve nem lehet tudni, hogy melyik kod milyen beallitasokat hagy figyelmen kivul, tehat hogy almat hasonlitasz-e almahoz, nem ugyanaz lesz az eredmeny, csak kb. Masreszt az 1-1.5-szeres cpuhoz viszonyitott sebesseg azt jelenti, hogy nem vagy csak alig tudjak kihasznalni a gpu lehetosegeit. Az en kodjaim 5-10-szer gyorsabbak 1db gt200-on, mint 2db xeon cpun, es linearisan skalazodnak (4 gpu-n futtatom). Ilyesmi erdekelne opencl alatt atin, ehhez a gagyi szintetikus tesztek joval kozelebb vannak, mint a transcoding. Igazad van, hogy 2 teszt meg akar tevedhet is, de ennel jobbat meg nem talaltam. Az igazi nyilvan az lenne, ha megirnam es kiprobalnam, de meg nem volt ra ido. Az egesz ati gpuban a peak performance az erdekes, ha van olyan pelda, ami kozelebe jut, az nem 2-szer lesz gyorsabb egy cpu-nal, es szuksegszeruen szarra veri az nvidiat.

Új hozzászólás Aktív témák