Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz lizRRR #14031 üzenetére

    még 1x. nem tudok innen vakon mindentudó, távmegoldó, szuperbölcs lenni.

    én csk azt modntam, hogy a refhűtő vetni irányába próbálj friss levegőt tolni, ami oda le is ér. hogy ezt most oldalró, vagy alulról tegyed, nem tudom. próbálkozz.

    a refhűtőnél kicsit más a helyzet, mitna tf2, vf300f, accelero típusúkanál.
    a ref beszippantja, és hátul meg ki. így gyakorlatilag mindegy neki, hgoy alulról, vagyoldalról kapja a frisset.
    az utóbbiaknál egyértelműen az alulról való friss betáplálás a jobb. mert oldalról hiába fújatunk be, amikor a 2-3 venti által a bordáról lefújt meleg pont szembejön...

    szépen el kezd örvényleni a levegő, és 3 kört leírva elszédül valamerre...

    én amikor az oldalsó befúvás helyett nyitottam alul és oldalt, akkor gpu hőfokscsökenést tapasztaltam. ráadásul az oldal hátsó traktusában ömlött kia meleg a vga-tól. így a meleg azon része már nem a procit terhelte. de mivel a proci hűtő alján lévő venti is nálam fölfelé irányult, óhatatlanul kapott a cpu is a vga melegéből.

    de erre nincs recept. volt, hogy naponta forgattam, cserélgettema ventiket.

    próbálkozzál te is.

    kezdetnek 1 db. 12 centis, 1200rpm körüli ventivel fújatnék be oldalról, kicsit a vga ventije alatti pozícióból. nem tudom, az oldal paneled melyik fajta.
    elég idegesítő a gyártó weboldala. nem látni rendes képeket.
    előre hiába teszel ventit, annak alevegője 6x elkanyarodik, mire vga-hoz ér. ha van a táp előtt alul hely, akkor talán oda érdemes tenni, ha oldallap alsó részére nem lehet...

    (#14032) Pala
    a tf2 ventije beleül a borda közepébe. a lapátok a bordák egyes részeit oldalirrányban is fújják. a nagyobb venti felül rajta.
    a vf3000f-en azért volt jó a venticsere, mert a nagyobb ventik nem távolodtak el a borda semelyik részétől.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák