Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz LuckyL #22355 üzenetére

    Nálam nav csengetett be két emberrel, mindkettő laza melegítőnadrág, egyik C-type volt. Hogy tartozás van és megnéznék milyen értékek vanak, van-e lapostévé. Asszony volt otthon felhívott mondtam neki hogy csukja be az ajtót, zárja be a biztonsági zárral és az előszobai gumilövedékest vegye magához, kémlelő lukon készítsen fényképeket, megyek haza (melóban voltam a város túlsó felén). Készülődök de mire indulnék felhív hogy elmentek de hagytak egy össze vissza kitöltöt papírt ami NAV szerepelt.
    Fogtam a papírt és elmentem a helyi nav ügyfsz-ra hogy valakik a nevükbe zaklatnak. Erre közli az ügyintéző hogy azok igazi kollégáik voltak de nem kellet volna kimenniük. Volt egy 5!-éves tartozás 55eft-ról, ami persze utólag kiderült hogy jogos csak valami ügyintézési hiba miatt rossz címre lett kiértesítve több éven keresztül (tehát a nav nem látja a lakcímnyilvántartót hova van bejelentve) és habár asszonynak munkahelye is volt ahonnan levonhaták volna azt sem tették meg (ráadásul állami cégnél). Mondom ügyesek, a tartozás jogos így befizetem annak ellenére hogy talán akár el is évülhetett volna de nem állok neki vitatkozni.
    Szóval simán el tudom képzelni hogy ekkora káoszban kimegy egy sima izomagy és elvisz szó szerint valamit.
    A lakás ahova meg később kölltöztem kettővel előző tulaja miatt már sokszor jöttek 1 éven keresztül ilyen olyan értesítők mire az összesnek írtam hogy nem lakik itt. Bankok, szolgáltatók, digi sem akart egyből átvinni szolgáltatást mert tartozás van de mire megértettem velük hogy abba a szerencsétlen lakásba nem lakik már 3 éve a kérdéses ember és én meg a saját előfizetésemet szeretném átvinni...
    Persze az agyas nem jelentette ki magát tizen!magával és nem is tudom kijelentetni mivel nem létező címen lakik felettem egy nem létező emelettel így ki sem lehet jelenteni, postás néha megtalálja azért a legközelebbi postaládát én megy egy időben gyűjtöttem gyújtósnak haveromnak falura kályhába a leveleket és felszólításokat. :D
    Összegezve: Ha valahol tartozás van akkor nagyrészt mindenki barom és értetlen, fingjuk sincs az egészről.

    [ Szerkesztve ]

    Vintage Story PH szervere újra fut!

Új hozzászólás Aktív témák