Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz balazsovics #6442 üzenetére

    Szia!

    Nem, kizárt hogy direkthajtású lenne. Nagyon kevés direkthajtású gépet gyártanak már, sajnos. Ha szempont a direkthajtás akkor vagy Makita ELM4620, vagy Agrimotor. Utóbbi "címere" az hogy ők csak indukciós motorral szerelnek gépet. Az az érdekes hogy a régi gépeik tényleg jók és tényleg fasza motor van bennük, van itthon több 10+ éves Agrimotor fűnyíró, egyetlen hibája az hogy nincs teljesítménye, 1000-1200W-os gépek, sok mindenre nem jók.. Vettünk egy újabb Agrimotort pár éve, az 1 év után meg is döglött. Utána olvastam és azok a gépek is hullanak. Szóval elvileg indukciós motor van bennük, az összes Agrimotor-ba, de mégse stimmel valami. Ha indukciós gépet akarsz, akkor nézz rá ezekre a fűnyírókra, mert nem igazán van más opció. Tudtommal vagy ELM4620 vagy Agrimotor közül tudsz nézelődni. Múltkor felhívtam a Husqvarna-t, kérdeztem hogy a madzagos fűnyírójuk az indukciós-e, mondták hogy nem, szénkefés motor van benne.

    #6444 balazsovics
    Az akkus gépeknél a szénkefementes motorral szerelt gép az általában direkt meghajtású (lehet). De vannak kivételek, például ami nagy sikersztori volt a Parkside dupla akkus (zöld) fűnyírója, ott az első két verzió nagyon klassz volt, aztán jött az A3-es revízió, [kép]
    A bal oldali a direktmeghajtás, a jobb oldali az A3, abba már áttétes motor van, szóval ennyit az akkus gépekről. :)

    Szerintem mindegy hogy mit veszel, mert úgyis megdöglik. Használd, és ha garanciaidőn belül megy tönkre, akkor kapsz egy újat (ha Parkside-ot veszel, ők nem javítgatnak). Nálam a Makita ELM4120 tönkrement 2 év után, tulajdonképp a felső műanyag burkolatot nem cserélték meg a "gázkart", minden mást kicserélt a szerviz. Én amit tapasztaltam az az hogyha valahol túl nagy gaz van, abba nem nagyon kellene beletologatni a gépet, inkább állítsd feljebb a vágásmagasságot és majd utána menj át rajta még egyszer, de ne told bele. Meg ha nagy a fű akkor ne told teljes szélességgel a gépet hanem inkább csak félig told rajta a gépet, nyilván több idő alatt végzel de ha egyszer túlterheled a gépet azt nem fogja elfelejteni, én ezt tapasztaltam. Mikor megjött anno az ELM4120 akkor is éreztem mikor nagyobb volt a fű, leterheltem és rendesen olyan volt mintha egy 10%-ot vesztett volna az erejéből. Nagyon érdekes de tényleg ezt tapasztaltam. Finoman kell bánni a géppel, kell takarítani azért és azért a kést is érdemes élezni. Szerintem egy kis odafigyeléssel valamennyire meglehet óvni az ilyen gépeket amibe nem direktmeghajtás van. Túl sok mindent nem tudsz tenni, előbb utóbb tönkre fog menni.

    Egy kis kiegészítés, nem szükséges megfogadni, de ez is csak egy jó tanács..
    Hogyha van rá lehetőség ne egy melléképület legvégi konnektorba dugd be a hosszabbítót hanem (ha lehet) minél közelebb a házhoz. És ha van rá módod akkor azért valami normálisabb hosszabbítót használj. Sok olyan hosszabbító van ami 3x1mm2-es ami nagyon gyenge. Minimum 3x1,5-es keresztmetszetű vezeték legyen, és ha lehet ne az a narancssárga hosszabbító, az annyira egy nevetséges minőségű hogy nem igaz. Azért mondom mindezt, mert minél nagyobb a feszültségesés annál jobban fog melegedni a motor is. És ami még nagyon fontos! A hosszabbítót mindig úgy használjuk hogy letekert állapotában! Tehát úgy ne kezdj el füvet nyírni hogy a 30 méteres hosszabbítód fel van tekerve mert akkor a hosszabbító is tekercsként fog működni és körülbelül a leadható teljesítmény 1/3-át fogja tudni produkálni.

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz balazsovics #6453 üzenetére

    Nézd meg ezt a videót, [link]
    A motor az biztos hogy direktmeghajtású.

    A videón egyetlen szíj látszik, ami hajtja az önjárót. De ez a 4621, mindenben megegyezik a 4620-al, csak ez önjáró, ezért van benne a szíj.

    Gondolom a Makita időközben nem gondolta meg magát és nem cserélte ki a motort. Ez van benne, [link]

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz balazsovics #6455 üzenetére

    Hát nézd. Nem olcsó szerintem se, viszont én rühellem hogyha bármivel szarakodás van. Én azzal a bizalommal vettem meg ezt a gépet hogy sokáig jó lesz. Majd az idő eldönti, de talán ezzel a motorral van rá esély hogy sokáig kiszolgáljon. Másfelől szíjas meghajtású gépet én már nem vennék ez a Makita-s problémám után..

Új hozzászólás Aktív témák