Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -ZeeZee-

    senior tag

    válasz Winne #6380 üzenetére

    Ez élezést kíván!

    Én múlt héten nyírtam a füvet idén, de már volt nyírva előtte kétszer (fiam nyírta). Csodálkoztam, hogy ilyen nagy a fű, de gondoltam biztosan magasabb fokozaton nyírta a kölyök, mint ahogy én szoktam. De azért alánéztem a gépnek... Gyorsan leszedtem a kést, flex-szel megéleztem és úgy toltam át a "gyepen". Teljesen más volt vele nyírni. A füvet nem tépte, hanem nyírta, és sokkal rövidebbre vágta, mert nem az volt, hogy elhajlította a füvet és letépte a végét, hanem rendesen elvágta a beállított magasságon. Nincs előtte/utána képem, de élezni kell, főleg ha sokszor kap földet (vakondtúrás), ágakat, követ.

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz Winne #6380 üzenetére

    Köszi a választ!

    Én kettő éve vettem ELM4120-as fűnyírót, elég jól tönkrement. Most épp szervizben van, pár hete elküldtem szervizbe és úgy jött vissza ahogy az nekem nem volt megfelelő. Valami belső forgó alkatrész kiégette a kaszaház burkolatát, összeragasztották de jeleztem hogy ez nekem így nem lesz megfelelő. Cserélnek rajta komplett kaszaházat. Egyébként vicces a szerviz hozzáállása, mert a hiba szerintük azért történt mert életlen volt a kés. Szezon elején éleztem és kb 4x nyírtam füvet a géppel idén. Tehát, nem tudom, viccesnek tartom hogy rákenjük valamire a hibát és akkor nyilván nem a gép hibája hogy egy gyenge konstrukció, csakis a felhasználóban lehet a hiba. Mikor vettem a Makitát akkor nem tudtam hogy milyen motor van benne, emiatt kicsit bánom hogy ezt vettem és nem az ELM4620-at. Ezeket a gépeket mint ami nekem van biztos hogy nem a hosszú használatra találták ki. Én is gondolkodom ha visszaküldik a gépet akkor el is adom. Nincs értelme szénkefés motorral szerelt gépet venni, tönkremegy. Árukeresőn pedig nem érdemes véleményt olvasni mert mindenki akkor írja mikor megvette a gépet, hát akkor persze hogy jó. Én most így két év távlatából írtam egy hosszabb véleményt Árukeresőre, remélem mások is olvasni fogják és nem vesznek szénkefés gépet mert nincs értelme. Megpróbálnám ezt az ELM4620-at, de nemrég volt nálam egy Dewalt akkus fűnyíró, az 29.5kg volt és ahol a föld egyenletlen volt ott azért elég nehéz volt tologatni. Illetve gondolom kisebb zeg-zugokba is egy nehezebb géppel azért körülményesebb. Ezért lenne nagyon jó gép egyébként a 4120-as, mert könnyű és tényleg egy álom volt eddig vele a fűnyírás, de úgy látom hogy ez hosszútávon sehogy sem működőképes megoldás. A szerviz munkalapon gyakorlatilag mindent is kicseréltek rajta, két év használat után.. És azért ez sem egy olcsó gép.

    A kést mindenképp élezd ki, attól mert új, attól még ki kell élezni. Ha nagy volt a fű attól még esetleg téphetné de ja, egyébként nálam is így vágja az ELM4120, ha rákeresel a késre ami belevaló akkor ott is lehet érdekeseket olvasni. Az én gépembe való késnél ott írják többen hogy nagyon hamar kikopik az éle.

  • Morris

    Topikgazda

    válasz Winne #6380 üzenetére

    Az egynyári perje most virágzik. Kisebb tömött csoportokban. Valószínűleg ezek azok. Az én gépem is tépte ott.
    De face-en láttam egy bejegyzést, amiben egy Honda gépet vett valaki és ez nem tépi a füvet. (legalábbis elmondása szerint). Aztán tothjozsi96 elő is állt a megfejtéssel, miszerint annak a gépnek 2 kése van és emiatt lehet ez. Mondjuk ezért is kerül 400+k-ba.

    Ennek elkerülése érdekében érdemes megemelni a benzines fűnyírók fordulatszámát. Én 3200-ra allitottam be, de lehet ez is kevés még.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák