Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz den89 #7870 üzenetére

    Szerintem jól számoltál. Viszont ez egy legoptimálisabb eset, ami kiindulási alapnak jó. Azzal is kell számolni, hogy bármi bármikor meghibásodhat. Illetve egy olcsóbb-szerényebb gépnek több lehet a fenntartási költsége. És azért azt se felejtsük el hogy az akkumulátorokra kihat az időjárás. A 2x5Ah Makita 18V akku nyáron nem nyírja le azt a 600m2-t, mint amit még tavasszal lenyírt. Úgyhogy akár ezzel is nyugodtan számolhatsz hogy az a 2db akku már ha melegebb van, nem lesz elég. Vagy.. megvárod míg feltölt és haladsz tovább. Nagyon sok szempont van, és most mindenre rá lehet húzni azt hogy veszek xy akkumulátoros fűnyírót, mert van már olyan akku pack-om. És hát ugye a cigány is a saját lovát dicséri.. :) Én is vettem Parkside performance 4 akkus fűnyírót, sajnos hibásat kaptam. Utána vettem azt a korábban linkelt Dewalt-ot, az se jött be. És nekem az a véleményem hogy lehet ajánlani akkus gépet, de minden ház más és más. Nálam elég ergya fű van, és nagyon merült a Dewalt. Parkside-ra kíváncsi lettem volna, de hibást fogtam ki, ahogy rengetegen mások is, sajnos. Gondolkoztam hogy veszek egy Makita-t, de nem.. Sarki házam van, az utcán is szoktam nyírni, a telkem az viszont nem túl nagy. De pont ebbe a helyzetbe kerültem volna, hogy a 2 akku pont nem elég már, így már megint vennem kellene még 2 akkut. Van egy komplett Parkside gép parkom, nekem annyira így nem éri meg még egy akku családot fenntartani.

    Szóval nekem az a véleményem hogy minden családi házról más és más mondható el, ezért nem is lehet mindenkinek ugyan azt a gépet ajánlani. Én megmondom őszintén így hogy van egy nagyon minimális tapasztalatom akkus fűnyíróval, nem vennék újra. Én azóta vettem két ELM4620-at, igaz ezek vezetékes gépek, de brutális erő van bennük. Én nagyon örülök hogy végül így döntöttem. Vezetékhez hozzá vagyok szokva, mindig is vezetékes fűnyírónk volt. Én benzines gépet is előbb vennék mint akkusat. Van otthon 10 liter benzined, az mire nem lesz elég? Nagyon sokáig elég. Akkumulátoros gépeknél meg számomra az a probléma hogy elég sokat dolgozok a jelenlegi Parkside gépparkommal is, van 4db 8Ah akkum és van 2db 4Ah-s akkum. És ez mellé ha még a fűnyírónak is kellene akku, hát.. Nyilván nem egyszerre használom a fűnyírót és a csavarbehajtót, de nekem az nem komfortos hogy marad két akkum ami fel van töltve és a többi akku meg töltődik. Ezért se vettem Makita akkus fűnyírót, mert akkor vettem volna szerszámokat is, és így már akkor kellene minimum 6db 5-6Ah akku, hozzá 3db dupla töltő, ki lehet számolni hogy mennyibe kerül, és hogy ér-e ez ennyit. Mondom ezt úgy hogy van egy komplett PS gépparkom már. Emellett az akkura nagyon sok minden kihat, a melegedés, az hogyha nincs időm munka mellett füvet nyírni és így sokkal nagyobbra nő a fű, ezáltal sokkal több energia az akkusnak levágni. Például pont tegnap nyírtam nálam, toltam két 10m csíkot és megtelt a 60l fűgyűjtő tartály. Igen, már elég nagy volt a fű. De a vezetékes/benzines gép nem kérdez vissza, az akkusat meg lényegesen jobban meríti. Úgyhogy pro és kontra. ;)

Új hozzászólás Aktív témák