Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TechnicR

    tag

    Sziasztok!

    Nemrég vettem egy Brainwavz R1 fülest az LG G2 telóm mellé (aminek elvileg elég jó a DAC ja) és észrevettem, hogy ha halkan hallgatom, akkor lejátszás közben van egy alapzaj, sistereg. Ha megállítom a zenelejátszást, akkor ez megszűnik, teljesen elhalkul. Gyorsan elő is vettem a gyári Quadbeat 2 fülesét, azzal is csinálta, talán egy kicsit halkabban. Aztán egy T-Bone HD-790 fejhallgatót, azzal már nem hallottam, tiszta volt (vagy azzal is előhozta, de mivel nem IEM, lehet h elnyelődik mire a fülembe ér a hang)

    Szóval az merült fel bennem, hogy nincs a jack dugó rendesen leszigetelve, vagy az alaplapnál van valami interferencia a processzorral és ez okozza a folyamatos sistergést. Szerintetek hogy van? Illetve hogyan lehetne kiküszöbölni? (Eltekintve attól, hogy használjak más forrást, elég nagy a G2 okostelefon is, nem szeretnék még egy téglát zsebben hordani)

    Ha Bluetooth fülest használok, ott ez elvileg kiküszöbölhető, nem? Ha igen, akkor tudtok ajánlani jó hang minőségűeket? (árkategória max 20-30k, de inkább a legjobb ár/érték arány számít)

    LG G2 topicban feltettem ugyanezt a kérdést, sokan alap jelenségnek mondták a sistergést, néhányan meg állították, hogy nekik nem sistereg. Elképzelhető, hogy az én készülékemmel van valami galiba, vagy inkább a többiek voltak kevésbé érzékenyek a sistergésre?

    Telefonta telepítettem a Viper4android XHIFI drivert, ami a hangzásban javulást hozott, pláne az audio reconstruct, de a sistergést nem szüntette meg.

    Köszönöm előre is a válaszokat!

  • TechnicR

    tag

    válasz bucsher #38806 üzenetére

    Köszi a választ! : )

    Igen, minden zenével ugyan olyan. Mp3-mal és FLAC-cal is, minden albumnál. Azért is gondolom, hogy tiszta a zene, mert PC-n nem hozza ezt a problémát (ASUS Xonar DX), illetve mikor telón elindítom, akkor előbb sistereg, aztán adja a zenét, leállításnál meg előbb elhallgat a zene és utána a sistergés is, a kettő között körülbelül fél másodperc van.

    Próbáltam repülő módba tenni, hogy talán csökkenti a zajforrást, de ugyan úgy hallható volt.

    Régi telefonoknál ez természetes volt, de azt olvastam, hogy a 2012-13 as csúcskészülékeknél ezt már kiküszöbölték, ezért mertem feltenni a kérdést.

    [ Szerkesztve ]

  • TechnicR

    tag

    válasz Uzi74 #38813 üzenetére

    Őszintén megmondva az én fülemnek szebben szól a G2 - a halk sistergést leszámítva - mint a Xonar DX. Bár ez lehet, hogy a Viper4android módosításai miatt van. Mindenesetre ha nem sisteregne (és tenné ezzel kicsit tompává az egészet) akkor tökéletesen elégedett lennék a G2-vel. Egy N5-öt azért szívesen meghallgatnék, ha a közelemben látok is egyet, lecsapok majd rá : )

    [ Szerkesztve ]

  • TechnicR

    tag

    válasz TechnicR #38834 üzenetére

    UPDATE: (kicsúsztam az 5p keretből) mikor teszteltem a Xonar DX -et, akkor a fülest a front panelbe dugtam, ott nem szólt valami combosan. Aztán rájöttem, hogy itt valami gond lesz, és a rendes, számítógép hátulján levő jack-be raktam, ott már lényegesen jobb volt mint az LG G2. Nexus 5-re továbbra is kíváncsi vagyok : )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák