Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hobbyone

    aktív tag

    válasz plus44 #21934 üzenetére

    Szivacstapasztalatok (kép)

    Shure (fekete, m-es méret)
    Töpörödik (összenyomható), közepesen puha, hangra jó.
    Csak kis átmérőjű vetőcsövekre húzható fel.
    Elvileg itthon is megvásárolható három méretben (s,m,l).
    Többféle (csőátmérőjű ?) szivacs is van. Ezeket nem ismerem.

    Comply T-200 (a képen világos színnel)
    Töpörödik, legpuhább (emiatt a legkényelmesebb), magasból elvesz, kissé mos.
    Minden átmérőjű vetőcsőre felhúzható (többféle átmérővel kapható).
    A lejátszó sistergését képes csökkenteni.
    Csak külföldről rendelhető.

    Monster
    Nem töpörödik, legkeményebb, hangra jó.
    Kb. 4mm csőátmérő, képes tágulni.
    Itthon is megvásárolható.

    Általánosan:
    Előnyük a szilikon és egyéb harangokkal szemben, hogy hosszúkás, hengeres kialakításúak, ami biztosabb fülbeni tartást tesz lehetővé.
    Zajkizárás tekintetében jól teljesítenek, de nem ez a fő tulajdonságuk, hanem a kényelem.

  • hobbyone

    aktív tag

    Hi!

    Úgy érzem sikerült az UE700-ból kihoznom a maximumot, már ami a részletességet illeti.
    (Ilyen hangzásúnak képzelek el egy jobb stúdió fejhallgatót.)

    Részletesség: minden hangszert, effektet tisztán, egymástól elkülönülve hallok.

    Ezt egy rendkívül speciális, ún. multi-hybrid™ fülillesztékkel sikerült elérnem.

    Fogtam egy kibelezett (műanyag belsőgyűrűtől megszabadított) Shure szivacsot és beleillesztettem a Pioneer clx 9-ből való szilikont.

    Így a külseje szilikon (mondjuk nem teljesen ér a végéig, mert a szivacs hosszabb), a belseje pedig szivacs.

    Ez eddig a második legkényelmesebb bogyóm. A gyári szivacsoknál azért kényelmesebb, mert a belső kemény gyűrű (Shure, Comply) helyén puha szilikon figyel.

    A legkényelmesebb eddig innen a kétlamellás volt. Ezt szinte meg sem éreztem a fülemben.
    A hangzása viszont csak klasszikus vokális zenéhez volt jó, (ahhoz viszont nagyon) mert a mély az hiányzott.

    Egyébként a részletesség annyira nem is jó. Valamikor egyszerűen csak hallgatni akarod a zenét (relax), és a nagy részletesség ilyenkor zavaró, felesleges.

    [ Szerkesztve ]

  • hobbyone

    aktív tag

    válasz plus44 #22993 üzenetére

    Ezen az angol nyelvű oldalon olvashattok a Comply-Shure szivacsok tartósságáról.

    Nekem a Comply csak az utcai zenehallgatáshoz használt gyári Samsung headsettel jött be kényelem és hangzás tekintetében.

    BA füleseimmel viszont nem alkot jó párost hangzásügyileg.

    [ Szerkesztve ]

  • bigmasterg

    addikt

    válasz Bodor #23082 üzenetére

    Tényleg. :B
    L-es Comply-val már olyan hangja lett, mint a 3M-es házi megoldásnak ?

    De ha minden igaz, akkor lesz lehetőségem meghallgatni shure szivacsot is, ha az is így tud szigetleni, akkor lehet az lesz. Ugyan kb. egy árban van a comply-val, de azt írják, hogy tartósabb.

    (#23084) ko9 :
    Tényleg, ez csúnyán elírtam. :B (albumban javítottam is)

    Amúgy amikor volt xears-em, akkor is volt, hogy szórakoztam a harangokkal.

    (#23080) fi:zi'k:
    Nem se535 ? Vagy van valamilyen olcsósított, visszamaradt darab ? :)

    Amúgy nem biztos,hogy nem érné meg hetente új ilyen 3M foam-ot gyártani. (70ft /db) Egy év 52 hét, 52x70= 3640ft :))
    Csak ez elég macerás lenne, nem is túl szép és valszeg' lenne hibás darab is rendesen. Most is kicsit tágabb lett egyik oldalon a lyuk, így az az oldali, kivételkor nem jön a fülessel együtt.

    _
    Etymotic EtyKids

    szerk.:
    (#23079) SHiZUOKA :
    Hát, valami olyasmiből. :))

    [ Szerkesztve ]

  • Bodor

    veterán

    válasz bigmasterg #23085 üzenetére

    L-es Comply-val hasonló a hangzás a 3M-es megoldással, de kicsit levegősebbek a közepek és a magasok, és ezért nálam az lett a nyerő.A Comply anyaga ritkább és puhább, mint a 3M,de mivel az L-es nagyobb méretű, ezért hasonló tömörülést, ezáltal hanghatást ad a fülben,mint a 3m. Shure szivacsra én is kíváncsi lennék! Honnan szerzed be?

  • contaxg

    veterán

    válasz Dicker #25693 üzenetére

    A Comply gondolom azért ilyen drága mert prémium termékként van beárazva, egy pénzben erős piacon. A Comply 3 párat ad kb 6000ft-ért a Shure 5 párat ad picit nagyobb áron, a "noname" kínai párja meg 300Ft pár lehet talán? Azért sokan esküsznek a Comply-ra és azért olyan hamar nem szokott elhasználódni. A 3 pár szerintem nagyon sokáig elég lehet...

    A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

  • hobbyone

    aktív tag

    Ez a cucc biztos nem lehet rossz!
    [link]
    Van valakinek ilyen? ;]

    Egyébként Comply foam helyett talán a Shure narancssárga szivacsa is megteheti, ennek talán kicsivel nagyobb a csőátmérője, mint a többi Shure fülillesztéknek (kép alapján ítélve).

    ebay
    valószínűleg ez is az itthonról

    [ Szerkesztve ]

  • Dicker

    őstag

    válasz #16820480 #25974 üzenetére

    Na ezt nem tudtam. Akkor jó, hogy nem vettem meg anno a Shure-t :DDD
    Igen a szivacs néha kiszárítja a hallójáratot, de a gumik nekem kiesnek a fülemből. :S
    Még egy Comply szivacson gondolkozok. Azoknak milyen az anyaga? Nem lehet kellemesebb?

  • MPeter87

    őstag

    válasz kutkut #28239 üzenetére

    Az könnyen lehet, hogy belül össze van valahogy nyomódva a szilikon vége, de a 3 harangnak nincs hozzá köze, max annyiban, hogy azok miatt nyomódik össze. :DDD
    A harangok között sok különbség lehet. 2 egyforma méretű szilikon között is. Az egyik jobban szigetel, a másik vékonyabb, kevésbé. Próbáltad már másik füles harangjaival is?

    Más: 1-2 órája próbálgattam a BW M4-et a hozzá és az R1-hez adott Comply (T) szivaccsal. Hát az R1-é sokkal jobban szigetel, sokkal jobb. Az M4 Comply-ja (M) sokkal szellősebb hangú. Jól szigetel az is, de valahogy mégis... Érdekes. :D
    A 3M-es és Shure szivaccsal még nem vetettem össze. :DDD

    (#28235) dying_sun

    Hallgattam most néhány órát a Brainwavz R1-et. Nagyon tetszik! Merem ajánlani! Van mélye, de nem mossa el a többi hangot, egész nagy tere van, nincs driver flex, kényelmes. Szerintem simán megéri az árát.
    Az E17 ezzel is csodát tesz! :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • hobbyone

    aktív tag

    válasz kutkut #28287 üzenetére

    Hangzásilag nekem a Monster Supertips "foam" az egyik favoritom. Az ötféle méret közül kettővel (a második és a negyedik méret) nagyon jól szólt az ue 700. Mindkettővel máshogy, de jól.

    Azért a múlt idő, mert kb. 2 hónap használat után mindkét "foam" használhatatlan lett, szétvált a gumicsőtől a "foam" része.

    Azért " ", mert igazából elég kemény a cucc. A Comply pl. kényelmesebb, mert bár kb. ugyanolyan hosszúak (ami a stabilitás miatt fontos), de a C. puhább, jobban megmarad a fülben.

    Úgy látom a Hama (http://www.hama.hu/) már nem árulja az alapcsomagot (minden méretből egy pár gél-foam), ami kb. 7500 Ft :Y :B volt szállítással együtt. Bár rendelni talán lehet.
    Úgy látom, mintha nemzetközi szinten is kevesebben árulnák. Szerintem nem lett sikeres.

    A gél egyébként szar. Elméletileg ez lenne az audiofil a marketingszöveg szerint, de kevésbé kényelmes a gömbszerű kialakítás miatt, és én egyik méret hangjával sem voltam megelégedve.
    Igaz, az legalább elpusztíthatatlan.

    Összegezve: szerintem az adott méretből 6 párt tartalmazó csomagot érdemes beszerezni (Replacement Kit). Az kitart valameddig + lehet, hogy javítottak a ragasztáson és a későbbi modellek már nem esnek szét.
    Viszont a számodra megfelelő méretet csak akkor tudod kiválasztani ha rendelkezel az alapcsomaggal (Sampler Pack).

    Most a Shure foam (műanyagcső nélkül) + szilikon gumiharang kombót használom. Elég jó és szerintem bármilyen szivacs jó hozzá.

    Az adott témával kapcsolatban bővebb infót a korábbi hozzászólásaim tartalmaznak.

    http://mobilarena.hu/tema/fulhallgatot_de_milyet/keres.php?suser=hobbyone&sival=

    [ Szerkesztve ]

  • hobbyone

    aktív tag

    válasz MPeter87 #28873 üzenetére

    MPeter87

    Valószínűleg nem "genuine" Comply-t használsz, csak az utánzatát. :K

    Sajnos az eredeti nem bírja a mosást, ellentétben a Shure és a Comply-replika (általad is használt) szivacsokkal.

    Az eredeti C. nagyon puha, ezért hamar tönkremegy.

    Remélem Te sem veszed komolyan ezt a "vitát".

  • MPeter87

    őstag

    válasz hobbyone #28874 üzenetére

    Eddig egészen biztosan eredeti Comply-t használtam, ugyanis csak az M4-hez és R1-hez járókat használtam. :)
    A héten rendeltem egy csomagot a Fischer füleshez. Szerintem azok is eredetiek lesznek. :)
    A Shure szivacsok helyett fogom használni, amik valóban nem túl strapabíróak...

  • MPeter87

    őstag

    válasz Zoli133 #28885 üzenetére

    A DBA-02 MKII mellé kaptam s/m/l méretűt, de csak az S méretű jó. Ez egy picit viseltesnek tűnik már, de még nem mostam. Másabb anyagból van, mint a Comply és kicsit tartok tőle, hogy nem tetszene neki a víz...viszont kíváncsi vagyok, hogy a T100-zal milyen, úgyhogy rendeltem egy adagot. :) Ha megérkezett a Comply csomag, majd megmosom a Shure-t. Addig nem piszkálnám. :)

    Szerk.: Csak a választ felejtettem el leírni a kérdésedre :DD
    Én is kb 2 hónapja használom, de nem tűnik olyan tartósnak, mint a Comply. Utóbbit használtam kb fél évig és mosás után teljesen újnak látszódtak.

    [ Szerkesztve ]

  • hobbyone

    aktív tag

    válasz lugosi #28884 üzenetére

    lugosi

    Nem úgy értettem. Csak egyesek a fülesükhez kapott szivacsot képesek Comply-nak titulálni.

    MPeter87

    A Fischer Audio DBA-02 MKII-höz tudtommal nem jár Shure foam. :U

    Valamivel kevered. Ugyanis csak Shure fülesekhez adják, vagy külön lehet megvenni. Pl. http://www.amazon.com/Shure-EABKF1-10M-Sleeves-Included-Earphones/dp/B0015PN3W6

    Egyébként elhiszem, hogy neked bírja a C., de a többség szerint kevésbé tartós.

    Pár vélemény Comply-Shure tartósságáról:

    1)
    Shure: They last practically forever, can be washed, and their hybrid skin doesn’t pick up grease or wax over the long haul.

    Comply: Its one problem is that it tends to disintegrate rather fast. Worn every day, a pair of Comply foam ear pieces will last two months if you are extremely lucky, but more likely, a month on the outside, or a couple of weeks at worst.

    http://www.musicaacoustics.com/wp/blog/getting-the-most-isolation-from-your-fischer-audio-dba-02-mkii/

    2)
    - The Coating on the Shure's stayed on longer than the Comply's but the foam on the comply lasted longer. So... i would say. it's a tie this round.

    - comply tips are softer and do not last as long...the shure tips are more durable and can be washed off without ruining them

    - the shure tips could possibly last a year with 6 tips but the comply tips no way...6 pairs that is!

    -Comply: my complys lose seal and isolation by week 3..sigh

    - Shure: i am amazed at how durable shure olives are...honestly, if you take care of them, keep our ears clean, and keep them dry (well you will have to wash them...if you want to that is ahahaha) 5 pairs could last you ...ehh prety much forever

    - Comply:
    i wonder does all comply tips lose seal and isolation easily or for certain types only..
    huh never had an issue; must be your strange ears jk

    - Comply:
    Comply tips by my experience has the best seal and isolation BUT they die too fast. 2 months was the longest I stretched a pair.

    ..... http://www.head-fi.org/t/384483/comply-heat-activated-foam-vs-shure-black-foam-update-comply-tx

    3)
    - Comply: It is generally accepted that Comply tips need to replaced after 4-8 weeks of use.

    - Shure: Though Olives will lose their initial shine over time, they will remain usable for close to a year.

    http://www.topreviewshop.com/eartips_shootout_shure_comply_and_sony_go_head_head_durability

    4)
    - Comply: I'd say that even with very careful usage and excessive care, a single pair will become unusable after around 3 months or so.

    - Comply: ..Comply foams can last very long if you choose the right size and they can be washed at least twice to remove earwax and dust.
    I have been using medium T400, Ts400 and Ts500 for 5 to 12 months without EVER changing them.

    http://www.anythingbutipod.com/forum/showthread.php?t=67161

    Mindenki vonja le a következtetést..

    Más: Úgy látom a head-fi Brainwavz R1-el foglalkozó topikjában is hirdetik az igét: http://www.head-fi.org/t/631240/brainwavz-r1-review/540

    [ Szerkesztve ]

  • hobbyone

    aktív tag

    válasz phonefan #30683 üzenetére

    Itt elvileg kaphatóak Shure fülhallgatókhoz való illesztékek. Egyébként marad a külföldről rendelés. ;]

    Azzal biztosan tisztában vagy, hogy különböző vetőcsőátmérőjű fülesek léteznek, tehát pl. a Shure-okhoz valók nem jók a Monsterhez. A Monsterhez valók meg csak úgy mennek rá egy Shure-ra ha megvastagítod a csövet.

    A legtöbb fülesnek 4-6 mm a vetőcsőátmérője, míg a Shure, Etymotic, Westone, Klipsch stb. halláskárosító eszközöknél ez 2 mm.
    A szivacsoknál (MoBeast; Comply T-100,200,300,400; Shure citromsárga, narancssárga, fekete) ezt szintén figyelembe kell venni + azokat általában csak egy méretben tudod megvenni, pl. medium (m) méretből 3 pár van egy csomagban.

    Az első hsz.-ben ajánlott fülesek abszolút nem érdekelnek? Ilyenekre vagy rákattanva, mint a NUforce, Bose, Monster, Jays, Ultimate Ears, Klipsch. :N

    [ Szerkesztve ]

  • raven12

    senior tag

    Na, ennyi idő és kísérletezés után úgy érzem, megérett a Brainwavz B2 a tapasztalataim megosztására.
    Egy kép, hogy lássátok az IEM-et, meg hogy mivel hallgatom (rockboxolt Fuze):

    Komplett galéria a B2-ről

    Nehéz jól megfogalmazni úgy, hogy ne írjak legalább 50ezer szót.
    Először is: ez az első komolyabb IEM-em egy Xears XR120Pro után, ami előtt csak gyári okádékokat használtam.

    Amikor először bedugtam, az első reakcióm: ebben mi 36ezer?
    Nem építettem túl nagy elvárásokat, tudtam, hogy az előző 10k-s Xears-hez képest nem lesz 4x jobb, de azért valahogy jobbra számítottam.
    Igen, van tere a zenének, no korántsem out-of-head érzés, de nem úgy érzed, mintha ugyanonnan szólna minden. Igen, valahogy gyorsabb volt az összkép, kicsit részletesebb, természetesen kevesebb méllyel és több magassal, amire számítottam frekigörbével kapcsolatban. Itt megjegyzem, sosem tűnt szúrónak a magas, talán egyetlen számnál, ott is gumiharanggal volt zavaró egy kicsit.

    Amikor szinte teljes csendben kipróbáltam csukott szemmel fekve relaxált állapotban, a zenére koncentrálva, csak előjött a felsőbbrendűsége: mindent életteltelibbnek éreztem, semmiképpen nem neutrálisnak, inkább melegnek, sokszor el tudtam képzelni, hogy koncertteremben vagyok és élőzenét hallgatok. Valahogy találtam egy elég jó fitet, így aztán a basszust sem éreztem kevésnek, sőt, meglepődtem, armatúrához képest elég erőteljes lökéseket adott. Itt megemlíteném, hogy, bár komolyzenét is hallgatok, főleg prog metál, prog death, deathcore van terítéken, és szerintem a metálhoz egyáltalán nem tartozik hozzá a sok basszus. Persze hangfalakon rendesen feltekerem a basszust, és néha a fülhallgatóban is szeretem, amikor rendesen megmozgatja a dobhártyám, de alapvetően a minőségi zenehallgatás szerintem nem ebben leledzik.

    Használtam zajos környezetben is. A szivacs elég jól szigetel.
    A hangképpel kapcsolatban: a gumiharang tényleg több magasat ad, szeretném, ha nem lenne nagyon kényelmetlen a viselete számomra (pedig mindig is gumiharanggal használtam más IEM-eket), a szivacs se túl kényelmes nekem, de ezzel használom, alig érzek több basszust, viszont a magasakat érezhetően csapolja, olyannyira, hogy részletek vesznek el itt-ott. Próbálkoztam ipari füldugó forró szöggel átlyukasztott verziójával, érdekes módon a Comply-hoz képest semmivel sem mutatott más hangképet, a kényelme és az izolációja közel azonos volt hozzá(csak kicsit rosszabb), de ez nem megy be a fülembe normálisan, túl nagy, túl lágy, össze-vissza csuklik-gyűrődik.
    Ráadásul amikor beteszem (bármilyen bogyóval), olyan erőkkel kell sokszor tekergetni-nyomogatni-feszegetni, hogy félek, megadja magát a nozzle.

    Külső: a kábel kényelmes, nagyon hajlékony, viszont a borítás hiánya rendelkezik hátulütőkkel természetesen: előszeretettel tekeredik (ez elég zavaró), meg kezd kioldódni csatlakozásoknál.
    A 45°-os jack csatlakozás kedvemre való, kevesebb stressz éri kábelt (ez újítás egyébként, régen egyenes jack volt rajt).
    A házakon vannak nem rendesen kerekített részek, ezeknél előszeretettel megül a mocsok és a fülzsír.

    Jöjjön az igazi feketeleves, a nagy felismerés:
    Ez a fülhallgató jó, tényleg, nagyon, csak nem tudom, nekem való-e. A hangkarakterisztikája majdnem tökéletes számomra, viszont. Ez a fülhallgató akkor adja ki a maximumot, amikor tökéletesen illeszkedik, és vagy a külső zaj minimális, vagy perfekt az izoláció, ami ugye szinte lehetetlen, csak egy fokig működik. És természetesen ekkor is akkor hallod meg az új részleteket, ha kellően odafigyelsz.
    Minek után nekem az illesztés elég durva erők és akár 2 perc árán jön össze elfogadhatóra... Elgondolkodtató. Ez nem az a fülhallgató, amit gyorsan be tudok vágni a fülembe, ha sietek valahova.
    Ez a fajta pepecselés sajnos sok prémium terméknél előfordul, bármilyen hangrendszernél éppúgy, mint mondjuk egy fényképezőgépnél... Ha ki akarod hozni a maxot, akkor bizony meg kell tanulni használni, és pepecselni kell vele. Ezt az időigényességet, tökölést pedig nem kifejezetten szeretem.
    Pedig, ha nem szánok rá időt és odafigyelést, akkor a hangképem szinte semmiben sem érzem előrelépésnek az előző 10k-s Xears-emhez képest.

    Ennél fogva ráismertem, hogy valamit vagy nagyon rosszul csinálok a B2-vel (kétlem, ahhoz túl sok ideje van meg), vagy pedig a Xears XR120PRO egy eléggé nagyon jó hangú IEM. Nem tudok mást megállapítani.
    Sajnos a B2 nem nyújt annyival többet, mint vártam, és bár a nagyon pörgős metált követi, de ezt is meg lehet izzasztani zenekari művel, bizonyos éles magas hangoknál (egy női operaénekes) betorzított, nincs kiemelkedő tere, túl jó izolációja... Technikai vonatkozásban.
    Összképileg rendben van, megszerettem, de továbbra is tartom, hogy számomra nem ér annyit, amennyiért megvettem (26k), "olyat" kaptam, amit vártam, de nem "annyit".

    Na, mégiscsak brutálisan terjedelmes lett, bocsánat érte :D
    Ez az érzéseim megosztása volt, tudom, hogy technikai vonatkozásban keveset írtam, még összehasonlítás szintjén is, és még összeszedetlen is volt. Ha valakit érdekel, leírhatom részletesen, de egyelőre úgy gondolom ennyi így jó lesz :)

    Feljebb lépés már biztos nem lesz nálam, ebben több tényező is szerepet játszik, de a legfőbb az, hogy kb. ugyanezt a hangot keresném, csak valami kényelmesebb formában, amihez rengeteg pénzt kéne kiadnom. Az over-ear dolgot megszerettem, ezt akár sporthoz is használhatnám, ha nem félteném, míg a Xears a súlyánál fogva gyakran kipotyogott, és a következő ilyen hangstílusú kényelmes over-ear IEM messze van a B2-től tudtommal. Egy Westone 4-ben tudnék gondolkodni, csak annyi pénzt a büdös életben nem fogok érte kiadni :D
    A custom iem-ek megint nem jöhetnek szóba, mert nyitott állkapoccsal nem tudok zenét hallgatni.
    No meg ezeket már mind ki kéne próbálni, ez már alapból többnyire kivitelezhetetlen, de ráadásul nem pár percre, hanem napokra lenne szüksége az embernek hozzá. Az pedig ezeknél már nem igazán működik, hogy megveszed, és ha nem tetszik, elpasszolod, mert az eladhatóság exponenciálisan csökken az ár emelkedésével :)

    That said, egy SE215-öt szívesen kipróbálnék, szinte biztos, hogy zavarna a sok mély, de a kényelme és az izolációja érdekel. Ugyanígy kipróbálnám, hogy milyen egy nagyon muzikális, természetes hangú IEM, ha a B2 neutrálisnak van címezve, valahogy nem tudom elképzelni, milyen lehet egy olyan, én ezt is muzikálisnak és természetesnek hallom, pedig a head-fis nagykutyák (kis gúny) megmondták, hogy a naturális és a neutrális nagyon különböző dolgok.

    utóirat: Ha valakinek van feles medium Shure Black Olives szivacsa, szívesen megvenném :C

    [ Szerkesztve ]

  • hobbyone

    aktív tag

    válasz raven12 #32945 üzenetére

    Tapasztalatom szerint az ilyen vetőcsövű fülesekhez jobbak a puha, többlamellás (double-, triple flange sleeves) szilikonok. Ezek általában hőre lágyulnak, felveszik a fül alakját.

    Előnyük, hogy hosszúak, tehát a B2 féle vetőcsőre ideálisak. Emellett trimmelhetőek, levághatod a felesleges részt. A Shure, Etymotic is gyárt ilyet.

    Én a Microsonic fülesemet, amely hasonló felépítésű, mint a B2, először ilyennel használtam. Később használtam Shure szivaccsal is, de behelyezési komfortra jobb volt a szilikon.

    A Comply nekem nem vált be armatúrás füleseknél, a Shure szivacs behelyezése a fülbe pedig valószínűleg nem lesz könnyű, mivel a Comply-nál keményebb.

  • raven12

    senior tag

    válasz matyi012345 #33010 üzenetére

    Comply mellett a Shure-t (Black Olives foam tip) szokták emlegetni, mint híres, minőségibb szivacs. Az takarítható és tartósabb is, cserébe nem olyan puha, rugalmas, így nem olyan kényelmes. Meg nincs annyi féle belső átmérővel, úgyhogy nem mindennel kompatibilis.
    De az sem sokkal olcsóbb, és nem igazán lehet olcsón beszerezni. (Nekem ma remélhetőleg sikerül :D)

    [ Szerkesztve ]

  • hobbyone

    aktív tag

    válasz matyi012345 #33010 üzenetére

    A Shure is gyárt többféle szivacsot. Ezek közül azt hiszem a narancssárga a legnagyobb belső átmérőjű, de valószínűleg ezt sem tudnád felhúzni az E30 vetőcsövére. + az sem lenne tartósabb, mint a Comply.

    A fekete Shure szivacsot pedig biztos, hogy nem tudod felhúzni a csőre. Lásd az előbbi hsz.-em képén a feketét.

    Ebay-en van X-trillion márkájú is. :DDD Érdemes ügyelni rá, hogy az E30-ra fel lehessen rakni + a saját fülméreted (s,m, l,) is számít.

    [ Szerkesztve ]

  • raven12

    senior tag

    Na, Zoli133 jóvoltából (ezúton is köszi!) szereztem Shure illesztékeket, úgy érzem, eljött az ideje egy Brainwavz B2 updétnek. Hosszú lesz, bocs :)

    Kaptam szilikont és foam-ot is (Black Olives). Na már most, a szilikont azt valami eszméletlenül nehezen lehet rászenvedni, a mediumot meg még nehezebben, 5 perc után valahogy ráment, le is dobta, mert nem nyomtam eléggé rá :) A nagy is alig, és az meg már túl nagy volt a bal fülembe, így sajnos a hangjáról nem nagyon tudok beszámolni.

    Érdekességképpen a B2 vetőcsöve állítólag 2,5mm (head-fin láttam), de a Shure SE215-é (meg gondolom majd az összes SE ilyet használ) még kisebb. Ezért is nem igazán ment rá a szilikon, de a Black Olives is nagyon szorul, még jobban, mint a Comply (de így is felcsúszott a vetőcsövön, nem akadt meg a dudoron, ahol meg kellett volna, mint azt hobbyone mondta), így féltem is pont emiatt, nehéz leműteni, ha nem akarom szétroncsolni.

    Nos, Black Olives: a medium kisebb, mint a Comply medium (T széria). Egyébként utóbb már úgy próbálkoztam a Comply-al, hogy megfordítottam, és úgy tettem rá, így rögtön az indulókerülete nagyobb, kicsit jobban is illeszkedett, hangban nem észleltem különbséget.
    Természetesen Black Olives-ből a nagy lett az igazi, hatalmasnak tűnik, de belement a fülembe és nagyon jól kitöltötte (pedig állítólag nekem szűk a hallójáratom). Ennél fogva természetesen még jobban izolált, mint eddig. De nem tudom elhinni a sztorikat, hogy valaki alacsony-normális hangerő mellett még zajos környezetben sem hallott semmit a külvilágból, kiváltképp, amikor épp nem szól a zene. Nem hiszem, hogy ez minden frekvenciatartományra igaz. Én az autó klímáját hallottam kicsit sípolni, meg a zötykölődést, a vonatból meg ma szinte semmit sem, pedig nyitva volt az összes ablak és bizony volt szélzaj, természetesen zene nélkül azért csak részben tompít.
    Tartósság: nem érzem túl tartósnak, jó, tényleg van valamilyen felületi kiképzése (talán az anyagából fakad), de nem sokkal könnyebb a tisztítása, és a belső csőtől is elválik, ha a szivacsnál fogva akarod lehúzni, nem használ neki, hogy B2-vel van használva :D Viszont nem érzem nehezebbnek behelyezni a fülbe a Comply-nál, ez is elég puha.
    Hangkarakter: na nem jöttek meg a mélyek :) Talán, talán egy hangyányit több van, de nem mernék rá megesküdni, semmiképpen nincs nagy különbség. Ami viszont megjött, az a felsőbb tartomány, amit a Comply sajna elnyel. Azt mondanám, hasonló a szilikonhoz, csak sokkal kényelmesebb és jobban izolál.
    Szóval jobban tetszik, mint eddig bármi, majdnem azt mondhatnám, összejött minden. A behelyezés se tart már idegölően sokáig.

    Kíváncsiságból meghallgattam újra a régi Xears XR120Pro-t. Érdekes, kicsit ellentmondásos lesz, amit írok, de én tényleg így éreztem. Szóval a Xears tényleg jó hangú, de fakó volt a Brainwavz B2-höz képest. Több benne a mély, mégis a B2-t éreztem melegebbnek és életteltelibbnek, ami kicsit furcsa. Aki azt mondja, hogy a Xears V karakterű, az szerintem téved, van magasa rendesen, de közel sem annyi, mint a B2-nek (bár a B2-nek nem találtam freq grafikont, meg több referencia nélkül nem tudom megítélni, magaskiemeléses-e, vagy csak irtóan lapos). A közepe tényleg jó viszont a Xears-nek. Soundstage meg szinte nulla.
    Ami viszont elég áldásos volt, az a behelyezés könnyedsége, meg, hogy mennyire nem kellett tisztítani. De tényleg, nem tudom, a szűk Sony hybrid illeszték tette-e, de 1 év alatt elenyésző mennyiségű fülzsír jutott bele, a B2-t meg pár nap használat után simán lehet tisztítani, sajna a vetőcső belsejében a szélén is előszeretettel megül.
    Amiről talán még nem írtam, hogy Sony Hybridbe ne vessetek nagy reményeket, igaz, az enyém utángyártott de élből nagy volt rá.

    Ami még érdekes: volt alkalmam kipróbálni egy Shure SE215-öt, szintén Zoli133 jóvoltából. Először furcsa volt, de aztán rájöttem, hogy kell betenni, és komolyan mondom, úgy bepattant egy pillanat alatt a helyére, hogy csak néztem. Gyönyörűen bele a fülkagylóba, ott meg is ült :) Viszont nem megy olyan mélyre, mint a B2. Talán úgy lenne a jó, ha a vetőcső dudorán megülne az illeszték, vagy valami tripleflange-el, de nekem a B2 után nem ment elég mélyre, és nem is izolált tökéletesen (azért a B2 szintjét így is majdnem elérte :D ). Hangra sok mindent nem tudok mondani, amíg fél percig hallgattam :D, addig talán az első benyomás, hogy a B2-höz képest (nekem) már kétségbeejtően kevés a magas, és több a mély (milyen meglepő), de hogy mennyivel is igazán, azt sajnos nem tudom megmondani, mert éppen akkorra sikerült bedugítanom az egyik fülem, úgyhogy hétfőig félsüket voltam :)
    Amire még rájöttünk, hogy a B2-nek nagyon könnyű és nagyon hajlékony a kábele, főként az SE215 gyári kábeléhez mérve.

    Még úton van egy occsó tripleflange, arról majd írok, hogy milyen, de eddig egyértelműen a Black Olives volt a legjobb (aztán ha kipróbálnék más Comply-t, nagy méretben, lehet megváltozna a véleményem, csak nekem nem éri meg a pakkonkénti 7-8000Ft-ot.).

    [ Szerkesztve ]

  • ggeleven

    őstag

    válasz Ati1979 #33195 üzenetére

    Azok is érdekes lehetnek az élmény miatt! :DD
    A többit majd privátban! :K

    (#33196) tick

    Volt egy hasonló kérés nemrég, akkor neki ezeket szedtem össze, kb idézem! :))

    A 15-20ezres keretbe ezek férnek bele (vagy kellene még plusz 5-10 és akkor lennél még egy kategóriával feljebb, pl Shure 215)
    Hifiman RE-0 - ez tök jó, csak már nehéz beszerezni
    Vsonic GR06 - szép hang, csak nekem kevés volt a szigetelése (a Comply haranggal azért egész jó és kényelmes is volt)
    Brainwavz R1 - sokan használják itt elektronikus zenéhez megelégedéssel

    Vagy nézünk olcsóbban, ott ezek lennének ajánlottak:
    Vsonic GR02 Bass Edition - most ezt használom nagy megelégedéssel, a könnyű kábele elég jó, a Bass Edition a nevében ne tévesszen meg, nem nyomja el a többi hangot a mély
    MEElectronics M6 - fül mögötti kábelvezetés, erősen múly-túlsúlyos
    MEElectronics M9 - én ilyen használtam, sztem elég jól szól (sok méllyel rendelkezik ez is), csak nekem zavaró a merev kábele (de pont emiatt nehezebben is fog eltörni).
    SoundMAGIC E10 - inkább mélyorintált ez is, de nem annyira, mint az előzők
    Brainwavz M5 - kiegyenlített hangzás, rosszat szinte nem olvastam róla

    Valamelyik szimpatikus?

    Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

  • raven12

    senior tag

    válasz tick #33390 üzenetére

    hát nézd. A Shure SE szériának olyan 2,3-2,4mm átmérőjű vetőcsöve van, a B2-nek 2,5, ezért kompatibilisek a dolgok. Van az eladónak több nagyobb termékcsaládhoz is mérete.
    Ha tájékozódni akarsz, hogy egyes fülesek vetőcsöve mikkel kompatibilis, akkor nagyon jó a comply oldala, ugyanis ott többféle méretben van bogyó, és nyilván amik ugyanolyan méretet használnak, azok kompatibilisek. Ez a százas jelölés, pl. az enyém 100-as Comply-ban (T100, P100 stb.).

  • raven12

    senior tag

    válasz Luissimo #33417 üzenetére

    nine inch nails? nem tudom, azt nem hallgatok, elég b*zis :D

    sheratan: hogy őszinte legyek, egyetlen fülessel mögöttem indultam neki :DDD De megszerettem az analitikus hangzást.

    tick: őszintén, fingom sincs. Valakinek biztosan, nekem nem :D
    Szerencsésnek mondhatom magam, mert alapból kaptam hozzá Comply-t, a méret nem volt megfelelő. Aztán meg olcsón szereztem hozzá hasonló árkategóriás Shure szivacsot, tetszett, de nekem a szilikon vált be a legjobban. Sokan hülyének néznének, akik szivaccsal hallgatják, hogy ilyen felszereltség mellett egy szilikont választottam. Ez is mutatja, hogy mennyire különbözünk.
    Ha most tudnék szerezni egy L-es Professional szériás Comply-t, lehet, az lenne az igazán tuti. LEHET.
    Ha van lehetőséged, próbálgatni érdemes, minél többet, de hogy 7-8ezret fizess egy pakk Comply-ért úgy, hogy nem is tudod, melyik méret kéne igazán, meg, hogy melyik típus jönne be a legjobban...
    A több lamellás szilikont ajánlanám, nem egy nagy összeg, ennyit nem sajnáltam én sem kiadni még látatlanban se.
    Ahogy érzed.

    [ Szerkesztve ]

  • hobbyone

    aktív tag

    válasz #16820480 #33783 üzenetére

    sheratan

    Sony hybrid is jó rá: SHiZUOKA hsz.-ei 1, 2

    Aztán ott a Comply, vagy a citromsárga Shure szivacs.

    A bi-, és a triple flange illesztékek közül inkább olyat ajánlok,aminek a lamellái különböző nagyságúak/átmérőjűek. Tehát nem ilyen.
    Az a típus is jó lehet, amit raven12 vett, lévén puhább, tartósabb mint a hőre lágyuló verziók. Ez utóbbiak lamellái kissé vastagabbak, behelyezéskor kissé szorulhatnak. Idővel azonban felmelegednek és illeszkednek a fül formájához.

    A hosszabb illesztékektől nem kell félni: ollóval, borotvapengével alakíthatók. Pl.: 1, 2 Mondjuk nem árt, ha több pár van kéznél, amin lehet gyakorolni.

    találkozó

    Akkor le lehet vonni pár következtetést:

    - már 7-100$ között lehet jó/megfelelő hangú füleseket találni (ljokerl litáját alapul véve 7-8 pont/10)

    - efölött 10%-os hangzásjavulásért (~9pont/10) nem 10%-ot fizet az ember, hanem 50%+.

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Ati1979 #36111 üzenetére

    Mondjuk a Shure-t azt szivaccsal használod, lehet, hogy ez is számít. E30-hoz nincs olyan bocsó? Vagy kell rá tenni valami jobb fajtát, például Comply.

  • hobbyone

    aktív tag

    Joao #36323

    Térítés ellenében szívesen. Tarifa+bankszámlaszám ment PÜ-ben. :)

    raven12 #36332

    Az régen volt. Rájöttem, hogy jobb a mocsárban másokkal úszni, mint a felhők között szárnyalni egymagam. (ez túl költőire sikeredett, elnézést, hogy ezzel megemeltem a topic színvonalát)

    brumi1024

    Ez a füles hasonlónak tűnik, mint pl. a Brainwavz B2. Hosszú és vékony, a házzal szöget bezáró vetőcsöve van. Ez nem könnyíti meg a behelyezést. Valószínűleg a hosszabb szilikonok és foamok megfelelőek. Egy röpke keresés a google-ban rögtön kiad pár lehetséges befutót (Etymotic-Shure triple flange, Star tips silicone-foam, Shure-Comply foam) és megerősíti, hogy a gyári szilion szar. Rövidnek és keménynek tűnik, még képről is.

    [ Szerkesztve ]

  • H10

    csendes tag

    válasz PR0JECTNR56 #37360 üzenetére

    Én is szivacs illesztéket kerestem itt mostanában, de mivel nem kaptam itthoni jolly joker forgalmazót, így a saját fejem után indultam és megrendeltem a Complytól. Ez a mondatod mit jelent?
    "Ezt neked kell eldöntened, hogy rászánsz-e annyit, ismerve a Comply illesztékek várható élettartamát. "
    Érezzem magam baleknak, hogy 7e Ft-ot fizettem 3 pár szivacsért, ami még nem érkezett meg, mert nem lesz hosszú élettartamú?
    Hol lehet itthon ilyet olcsón beszerezni? A Shure nem jó méretben, a senn-re meg 14e Ft/pár árat mondtak, mást nem találtam... :W

  • PR0JECTNR56

    addikt

    válasz gelbelex #37606 üzenetére

    Ez a fajta:

    eBay-ről újítottam kísérleti céllal, nem Comply, de külsőre hasonló. A szivacs anyaga puhább a Comply-hoz képest, a szivacs belsejében található gumi, pedig szintén lágyabb mint pl. a Shure gyári, fekete szivacsa esetében, de megfelelő tartást biztosít. Tartós használat során a nagyon világos szürke szín miatt, elszíneződésre hajlamos.
    A mélyek eléggé eltűnnek a füles eredeti karakteréhez képest, a hangkép ezáltal sokkal kiegyenlítettebbnek tűnik. Egy-két számnál ezáltal még jobban feltűnik a kissé szegényes magas hang tartomány, de még mindig többnek hat, mint a gyári illesztékekkel. Ezzel a szivaccsal lényegébe véve egy egészen más karaktert kapsz, mintha nem is az SE-215 lenne.
    A 2.5 hónapos használat során Cowon J3 volt a forrás, SE-215/gyári kábel a füles, FLAC/MP3 (320kbps) a forrásfájlok minősége, műfajokból pedig a 30-as évek karcos, big band érás felvételeitől kezdve a vérköpködős, szimfonikus death metal-ig szinte minden volt.

    Szerk.: Elnézést a gyatra képminőségért, csak telefon van nálam.

    [ Szerkesztve ]

  • f4lcon

    őstag

    válasz #16820480 #39831 üzenetére

    a hifiman RE-400 tetszik, hogy így jobban megnézegettem, a Shure kiesik a fül fölötti kábelvezetése miatt.
    szóval most a 100 usd / hifiman re400 az álláspontom, kérdés, hogy ennyiért van-e ennél is jobb?
    illetve az RE400-hoz tényleg adnak tokot, comply szivacsot, meg mindent ami ezen a képen van?

    “The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

  • Zoli133

    őstag

    válasz Vasinger! #40260 üzenetére

    A Shure bogyóit szokták ajánlani még tudtommal, de ha foam akkor a legtöbben comply-ra szavaznak.

    "It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

  • Vasinger!

    nagyúr

    válasz blackmajesty #40265 üzenetére

    Köszi, de azért ennél kicsit igényesebb megoldásra vágyok, ez már nagyon home-made nekem. :)

    ku-cu:

    Nem rossz ötlet, de nekem kicsit gagyinak tűnik így képről, ugyanis látszik, hogy kicsit sorjás a vége, meg írtad is, hogy ilyen keményebb viasz réteg van rajta, ami megint csak nem túl nyerő számomra kényelem szempontjából. Az eredeti linkedben szereplő ebayes link szerintem már nem él, vagy nem találom. Az új amit linekeltél.

    Mindenesetre, ha tényleg nem találok más olcsóbb alternatívát akkor rendelek egyet, mert a Comply tényleg elég drága, főleg az árfolyam miatt.

    contaxg:

    Ezt kifejtenéd? Nem ismerem a Shure "habot"

    [ Szerkesztve ]

  • Vasinger!

    nagyúr

    válasz ku-cu #40272 üzenetére

    Lehet mondasz valamit, de nem annyival olcsóbbak a kópiák, hogy megérje azokat venni.

    Nekem a Comply anyaga nagyon bejött, a fülzsírt valóban nagyon összeszedte, hiába azelőtt tisztítottam ki, mielőtt beraktam a fülembe, 1 óra után nem tisztán jött ki, de lehet hogy csak genetikailag vagyok defektes :D

    Erről a csoda Shure habra reagálva:

    Sennheiser-rel kompatibilis vajon?

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Vasinger! #40273 üzenetére

    A témaösszefoglalóban van egy link a Comply kompatibilitási listára, az alapján meg tudod nézni, hogy a te flesedre melyik méret való, és az milyen más márkákkal/termékekkel kompatibilis. A Shure az keskeny vetőcsövű füleseket gyárt (ahogy a Westone, Klipsch és még páran), ezek nem kompatibilisek a Sennheiser/Sony/Brainwavz/stb féle vastag vetőcsővel.

    littledon: Ha csak japán kell, akkor nem nagy a választék, nagyjából contaxg leírta az egyetlen lehetőséget. A Shure duplaennyitől iindul, a Sony meg ebben az árban ugyan elfogadható, de nem kiemelkedő. Ilyen 10-12-ezres árban jelenleg a feltörekvő kínai márkák dominálnak, általában elég jó anyagminőséggel és kiemelkedő hangminőséggel.

  • Vasinger!

    nagyúr

    Sziasztok!

    Úgy tűnik, hogy új fülhallgató után kell néznem, mert a mostanit egy Sennheiser CX95-öt elhagytam :(.

    Nekem az a fülhallgató minden igényemnek megfelelt, tehát valami hasonlót szeretnék venni most is ha lehet. Tehát a szempontok:

    - Ár: 5000-10 000 Ft-ig kb. az ártartomány, gari nem baj ha van, használtban is utazok, külföldről rendelés is oké.
    - Zárt legyen, jól izoláljon, könnyen benne maradjon a fülbe, agybadugós kéne, amire rá tudnám tenni a Comply Foam T-400-as szivacsaimat, mert eddig ezek jöttek be a legjobban. /esetleg ha ez a pont nagy akadály lenne tudok ebből engedni /
    - Főleg mélyorientált zenét hallgatok, a fejhallgatóm egy Shure SRH-840, ennek a hangképe a legjobb referencia arra, hogy milyet keresek fülhallgatóban. Erős mély, tiszta és élvezhető közép a vokáloknak, a magas hangok annyira nem izgatnak, de nem baj ha van.
    - Lehetőleg szimmetrikus kábellel, de ha nem az se baj.
    - Mikrofon nem kell, de ha van az egyáltalán nem baj.
    - iPhone 5c fogja meghajtani.
    - Az se baj, ha előtte valahol meg tudnám hallgatni.

    Minden tippet és segítséget előre is köszönök!

    [ Szerkesztve ]

  • Vasinger!

    nagyúr

    Köszönöm mindkettőtöknek a tippet. Mind2 fülesnél az tűnt fel, hogy fül mögött hordják és hogy nem merőleges a kialakítása. Fül mögötti elvezetést még sosem próbáltam, lehet hogy bejönne, de ha mégsem akkor maradnék a hagyományos viselésnél, így az lenne a kérdésem, hogy ezeke lehet úgy is hordani, hogy kényelmes legyen?

    A másik kérdésem, hogy ezeket Mo.-n be lehet szerezni valahonnan? E10-et látni 10k-ért aprón, E30 gondolom drágább ami túl is lóg a keretemen. VSD1-et meg szinte sehol se találok itthon.

    szerk.:itt találtam 11k-ért. Ez még határeset. Valóban sokkal jobb mint az E10, tehát megéri a 3-4k felárat?

    Ezekre egyébként felmenne a Comply?

    Az lehet kicsit amatőr kérdés, de ezeket a márkákat ezidáig nem hallottam. Inkább Shure, AT, AKG, TDK és Sennheiser-t hallottam, amelyek kiemelkedően jók. Ezek is megbízható márkák?

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Kobe #46374 üzenetére

    Hmm, nem láttam még külön comply-t, csak ami a Shure-hoz van, de annak is ilyen műanyag cső van a belsejében. Sőt, emlékszem még régebben valaki műtött magának ilyen ipari hangvédelmi füldugóból bőrlyukasztóval és szívószállal illesztéket :)

  • hobbyone

    aktív tag

    Tegnap az EHS71-re felraktam a Shure szivacsból kinyert csővastagítót, aminek eredményeképp többféle gumival kipróbálhattam. A Sony MH1 illesztékkel jó eredményt értem el.

    A mély-közép/ közép-mély, valamint a magasak kerülnek előtérbe. A magasak tiszták, igazán élvezhetőek, legalább is az olyan 2000 körüli trance számoknál, ahol erre külön hangsúlyt fektettek a producerek. Kevés ilyen van.

    Mivel a középtartomány számomra a legfontosabb, ezért visszatértem az eredeti felálláshoz:

    Az S5 headset nem néz ki rosszul Comply S400-al:

    Ez a spongya kissé visszafogja a mélyeket, ellenben nem olyan tiszta, mint a kétlamellás szilikonnal. Utóbbit preferálom. Ez a foam egyébként nekem csalódás. Egyedül ezzel a fülessel szólt normálisan. A többinél rontja a hangzást, nehéz felhelyezni, gyűrődik az eleje.

    Pár évvel ezelőtt még figyeltek a kábel minőségére:

    Ma jött. A fekete színű volt régebben, amit a basszusa miatt szerettem.

    [ Szerkesztve ]

  • kemcso

    Ármester

    válasz tonee73 #50682 üzenetére

    Próbálj nagyobb harangot rátenni, vagy esetleg szivacsot (comply).

    A VSD1 izolációja igen jó pl, de itthon nem kapható (itthonról a Shure SE215 pl, de kb 2x annyi, mint a VSD1 és még hangban is alatta van sztem).

    [ Szerkesztve ]

  • Tulku

    veterán

    válasz fericske #58138 üzenetére

    És Kemcso:

    Kiöntik a fülformám és ráillesztik a fülesre...fülmonitor oldalán vannak Shure-ok és zennhejzerek így...ilyet akarok én is...nem linkelek t...köm tudja mit lehet, mit nem...persze semmi kapcsolatom velük, meg lehet nézni, nagy számú vállalkozó egyén úgy sem özönli el a boltot....

    Szóval térérzet ennél jobb, nagyobb nem kell, mert perpill a hangzás tökéletes, de ahogy Fericske írja, a beillesztés, illetve a megkomponálás szakaszai (pillanatnyilag kis közgyűrű aztán a comply, de a végébe egy csőtoldat a magasak miatt...szóval bonyolult) eléggé terhesek...és persze az izoláció is jobb lenne..bár most arra sem panaszkodom complyval...

    2 évre 15 ezer vállalható, ha alakul a fülem és újat kell csinálni, akkor legyen...

    Westonnak van vetőcsőre illeszthető ciem illesztéke (UM 56 tán...), de elég húzós árú...és persze a procedúra ott is a mintavétel...stb...itt megsinálnak mindent...kíváncsi vagyok...

  • Tulku

    veterán

    válasz Barthezz2 #59296 üzenetére

    No elmondom mit tegyetek, ha nem akartok 20 ezret áldozni rá...

    Elmégy a kácsába veszel 10 m egyeres füles kábelt 500 forintért, 3,5-es jack csatlakozót 500-1000 Ft-ért, rendelsz ali-ról mmcx csatlakozót 2-3000-ért és összerakod mindezt egy fórumos taggal (privátban megírom ha kell, nem hirdetési felület a fórum)...

    Nekem perpill ez hajtja az 1000 dolláros W60-at és az eddig legjobb kábel...puha, könnyen fonható, a hangja pedig olyan részletes, terű hogy csoda...

    Na mindez eddig 5000 (na jó 6)....

    Weston 5 pár comply-t küld neked olyan méretben amilyet akarsz, van 5 féle, kiválasztható a honlapról. Ez kerül még 5 ezerbe, de ez jó lesz 1-2 évig, mert nem olyan puhák mint a Shure comply-k, tartósabbak sokkal...

    Ez most 10 ezer, de olyan kábeled lesz, aminek a hangjával garantáltan meg leszel elégedve...

    JH audiohoz, UE és W4R fülesekhet másfajta csati kell (nem mmmcx, hanem sima két pines...) de Shure és Westonok mmcx-esek...

  • Tulku

    veterán

    válasz f4lcon #59306 üzenetére

    Ez mondjuk pont egy f.s a westone complykhoz képest ahogy látom...ez a laza szivacs nem bír ki nálam 2 hetet sem tiszta pénzkidobás...de ha valakinek ilyen kell...akkor...

    A másik bibi hogy a westonnak, shure-nak 2,5 mm-es vetőcsöve van...

    Egyébként minden más klappol... :)

  • hentes555

    senior tag

    válasz hentes555 #59427 üzenetére

    Én ilyet fogok majd venni, meg van a Comply cégnek is 15 dodóért 3 pár, de aliexpressen is van pár dollárért, az gondolom nem eredeti. Viszont az kérdéses, hogy az hogy muzsikál az eredetihez hasonlítva. Van a Shure-nak is ilyenje, azt egyáltalán nem ismerem, hogy milyen. De Aliexpressen ha beírod hogy earphone foam, akkor kiad rengeteg találatot.

    "Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

  • Chuck Norris

    senior tag

    válasz Tulku #64401 üzenetére

    Pár hónapja csak VSD3-at hallgatok és kizárólag a tegnapi hozzászólásom miatt elővettem a 215-öt mert nem csak a porosodó emlékeimre akarok hagyatkozni. Valóban pontosan úgy van ahogy írod, egy részlettelen tompa puffogás az egész; se magas, se közép de még a mély se dinamikus. Egy negyed óráig nagyon zavaró is volt, aztán az album (Korpiklaani - Manala) végére már úgy voltam vele, hogy nincs jó hangja de meg lehet szokni. A 750-et már eladtam, (párszor nem sokon múlott, hogy a földhöz ne vágjam, mindketten jobban jártunk :) ) így nem tudom kipróbálni. Emlékeimet felidézve ő tényleg részletesebb volt, viszont a shure-hoz képest nagyon kevés a basszus és valahogy az egész összhatásban többször volt az, hogy már bántotta a fülemet a hangja. Hiába kapcsoltam be teljesen elítélendő módon a clearbass-t, raktam rá kinai comply utánzatot picivel jobb lett de nem tudtam megszeretni a hangját, pedig nagyon igyekeztem ha már ennyi pénzt adtam érte. Ha klasszikust meg vokált hallgattam volna rajta, akkor lehet még a mai napig is boldog tulajdonosa lennék.
    Ami teljesen biztos, hogy a 215-öt sem venném meg újra.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Tulku #65799 üzenetére

    Agresszív? Megharapta a füled? :D

    Amúgy nekem például sokkal jobban megy a szilikon, mint a szivacs, ez utóbbi hamar elkezd irritálni, viszket. Talán a Comply kevésbé (amit Shure-hoz adnak), de azt sem bírom sokáig annyira, főleg séta közben. Repülőn ülve egy helyben még oké, és hosszú utakon úgy jó, mert nem zárja el légmentesen a hallójáratot, minimálisan tud szellőzni (szemben a szilikonnal).

    megott: Én csak amatőr vagyok a témában, bölcsész ráadásul :D Szóval csak olvasgatok cikkeket, fórumokat, és annyi.

  • klacaca

    tag

    Sziasztok!

    Én is beállnék a tanácsot kérők sorába...
    Nem túl régen használok egy Yamaha eph100-at, de sajnos úgy tűnik, a gyári illesztékére allergiás a fülem, a Comply pedig nagyon megváltoztatta a hangképét. Tudnátok esetleg ajánlani valamit, merre lenne érdemes keresgélnem, ha egyben szeretnék feljebb is lépni? A max. ár úgy 80e lenne, de ha érdemes, kicsit többet is ki bírok sajtolni magamból.
    Hogy esetleg könnyebb legyen az ízlésem belőni, fejhallgatóban egy Beyer DT880-at és Shure 440-et (940-es párnával használok). A forrás többnyire egy Fiio X5-ös, néha egy Samu S7-es. A hallgatott zenék: többnyire akusztikus, klasszikus, vokál.
    Köszönöm!

  • Bodz

    nagyúr

    válasz monti0222w #69646 üzenetére

    Nem tudom még. A gyári ezüstözött kábel nem barátom, inkább a mikrofonos, de még inkább bármilyen más tiszta réz.Vettem egy Shure kábelt, ez megfelel. Illesztékek nem barátaim, a 2 szilikon könnyen kicsúszik a fülemből, a nagy szivacs túl nagy, a kicsi meg kicsi. Ezért került rá Comply, ami hozta a szokásos formát, tompít (sokkal jobban, mint a gyári szivacsok egyébként). Ehhez jön még a kicsit "laid back" hangú forrás (Centrance Dacportable), így most jól elvagyok. Tehát tetszik, jó, élvezem, még filmet is néztem vele itthon (nagy szó füles esetében). De ennek ellenére elég sokszor érzem azt, hogy valami nem állt össze, nem kerek ebben a történetben.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz jeromosi #73980 üzenetére

    Nem mindenképpen, de mivel utólag is vehetsz hozzá, így szerintem nem olyan nagyon szempont, hogy az legyen eleve hozzá. Shure fülesekhez adnak egy pár Comply illesztéket amúgy is.

  • Carlas

    senior tag

    válasz tvamos #76672 üzenetére

    en tesztre viszek sajat fulgumikat mindig :D amugy en sem raknam be.
    a masodik linken jonak tunik. bar tenyleg mek kell tapasztalni kinek mi kenyelmes. pl eddig nekem a legjobb amit a Shure se215-hoz alapbol adtak memoriahabos dugok voltak a legjobbak. ez is hasonlonak tunik. Comply elvileg nagyon király. sajnos meg ilyet nem probaltam de tuti beszerzek, csak megvárom a fulesem erkezeset.

    http://comply.hu/

    itt a webshop:
    Comply webshop

    [ Szerkesztve ]

    Több mint 15 éve a Hardveraprón!

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Nunder #76694 üzenetére

    Több gyártó is ad Comply-t a füleseihez (Shure, RHA, stb). De amúgy az illesztékek titka a próbálgatás, mindenkinek más jön be igazából, nincs egy szent grál, ami mindenhez jó.

Új hozzászólás Aktív témák