Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PLackó16

    csendes tag

    Helló!
    Sok féle fülhallgatóm volt, de leginkább az évekig használt Sony MDR-XB40EX vált be, nagyon szerettem, amíg sikeresen elhagytam..
    Most pótoltam volna egy Sennheiser CX 3.0-val, de elkeserítő visszalépés a Sonyhoz képest. A mélyek meg sem közelítik a Sonyét, a magasok pedig kásásan rikácsolnak, bejáratás után is.

    Sajnos már nem kapni Magyarországon Sony XB füleseket. Tudnátok esetleg ajánlani mást, 20e Ft-ig?
    Köszi!

  • eszement24

    aktív tag

    válasz goodboy007 #52957 üzenetére

    Bejárattad?

    Egyik ismerősömnek is az van, azt hiszem, hogy minimum 90 óra kellett neki, de ég és föld a különbség :)

  • tomp

    félisten

    Idő hiány és a távolság miatt SoundMagic E10 helyett egy Sony MDR-EX450 lett.
    Tegnap megvételkor még egy kicsit túlzóan sok mély volt. Ahogyan ment a füles úgy lett egyre puhább. Nagyon szépen szól. Az összefoglalóban említett bejáratást is megcsináltam a linkelt oldalon található hang segítségével.
    Volt már itt említve, hogy pattog illetve ha megkocogtatjuk az alu házat akkor magas hangon durran. Az elején én is tapasztaltam ezeket de teljesen megszűntek. A pattogás a legkisebb gumi harang óta nincs(és kényelmesebb is) a kocogtatáskor lévő durranás pedig a bejáratáskor megszűnt.

    [ Szerkesztve ]

  • NOKA32

    aktív tag

    Sziasztok.
    Megjött a Xiaomi Piston 2.1(Updated) fülesem. 1.:Mivel járassam be? 2.:Milyen szilikont ajánlotok hozzá? Comply 400 és sony hybriden gondolkozom. A legkisebb kellene, a gyáriak közül is csak az jó. A mélyhangok "meglovaglását" szeretném elérni vagy bejáratás előtt teljesen fölösleges? Sajna az irányító nem müködik de nem zavar. Köszi előre is.

    [ Szerkesztve ]

  • kemcso

    Ármester

    válasz eszement24 #53633 üzenetére

    Minden dinamikusnak kell a bejáratás, de nem kell nagy feneket keríteni neki, hallgatod és bejáratódik.
    Ne szedegesd le a kábelről, ki fog kopni a csatlakozó, ugyanúgy fel kell tekerni, mint a nem cserélhető kábelest.

    Jó lenne, ha a következő találkozóra el tudnál jönni, hogy többen hallják és ajánlható legyen :R

  • eszement24

    aktív tag

    válasz kemcso #53634 üzenetére

    Köszönöm a meghívást, örülök, hogy ha részt vehetek rajta. Majd viszem az x3at összehasonlításnak :)

    #53637 Bodz igen, ahol a merevítése van az sem annyira hajlékony, nem illeszkedik a cimpámra hanem utána egyenesen megy tovább és ahol véget ér ez a cső szerűség, ott meg hullámzik a kábel.

    #53640 Mentolka én láttam a felhívásod, de addigra már megrendeltem és kifizettem. Megjegyzem, hogy rekord idő alatt megkaptam és iszonyat rutinos volt az eladó, csak ajánlani tudom :)
    Valamint én mindkettőhöz csak egy kábelt kaptam, egy mikrofonost, ellenben a kábelek anyaga eléggé különböző.

    Köszönöm a válaszokat, akkor hagyom rajta, valamint hallgatom és majd bejáratódik :R

    [ Szerkesztve ]

  • kemcso

    Ármester

    válasz vicze #53912 üzenetére

    Persze, szerintem sok mindenkit érdekel, egy kis bejáratás után. Főleg összehasonlítva a 2-vel, a negatívumok is jöhetnek. :R

  • BigBlackDog

    veterán

    válasz vicze #53923 üzenetére

    Én bejáratást direkt nem a fülembe szoktam megcsinálni, hanem magára hagyom a fülest néhány napon át az asztalon valami bejáratásra kitalált zajjal megjáratva. Én így szoktam hallani különbség a kezdeti és a bejáratás utáni állapot között, igaz nem mindegyik fülhallgató esetén. :)

  • Mentolka

    senior tag

    Lehet, hogy nem volt eddig rendesen bejáratva a Xiaomi Piston, amit mostanában szereztem, de szerintem, a Meelectronics M6P tisztábban szól, kevésbé V karakterű a hangzás, ráadásul van rajta fülföléakasztó MemoryWire.

  • osztraksajt

    őstag

    Ma megjött a Piston 3.

    Összehasonlítottam:
    SoundMagic E10M
    Sony MH1

    A források:
    iRiver E100
    HTC M7
    Sansa Clip+

    Hallgatott anyagok:
    Best of Chesky Jazz & Classics 1
    Corrs - Talk on Corners
    The Black Keys - El Camino

    Azt kell hogy mondjam ügyesen egyensúlyoztak a hangképpel. Pár éve gyakorlatilag elképzelhetetlen volt ez a hang ebben az árkategóriában, pláne ha dollárban nézzük az árakat.

    Kábelhang nem vészes, elég jól csillapított, az izoláció átlagos. A kidolgozási minőség makulátlan. Egy tároló elfért volna hozzá, a dobozába visszahajtogatni elég körülményes, és nem is zárható, a sima rátevős fedőjével nem tenném be a táskámba.

    Maradt benne basszus is rendesen amivel kiszolgálják a mai igényeket, de ugyanakkor érezhetően előtérbe hozták a közepeket is, nem telepszik annyira rá hangra a V karakter. Hosszú távon is hallgatható a számomra, nem érzem hogy ki kell vegyem a fülemből fél óra után, ami pedig igencsak jellemző a gagyibb füleseknél. A 32ohm visszavesz a hangerőből a többihez képest, de azért így sem tudtam egyik forrásról sem maxon hallgatni. Közepes hangerőtől nyílik ki a hangja igazán. A forrásra nem különösebben érzékeny, nem vettem észre komoly különbséget hangban ugyanannál a zenénél.

    E10M:
    Hasonló a kettő jellege. Alapban és főleg ott ahol kevés a hang, szólóknál vagy éneknél egyértelműen tisztábban szól a Piston 3, nincs rajta az a pici tompaság ami az E10-et jellemzi. A sok hangszertől zavarba jön egy kicsit és mosottabbá válik a hangja mint az E10-nek, de senki ne gondoljon olcsó kásás hangképre, csak nem válnak el annyira a hangszerek, főleg a gitárdús rock és a sokvokálos számoknál jött elő, bejáratással még változhat. Valamivel kevesebb a basszusa a pistonnak, de belejátszik az is hogy az egész hangfekvése öblösebb az E10-nek. Viszont az E10 alacsony hangerőn nekem egyértelműen jobban szól, a pistonnak kicsit "kiüresedik" a hangja, de a legtöbb médiamarktos füles csak szeretne úgy szólni mint ez alacsony hangerőn. ;]

    MH1:
    Az MH1 részletezőbb és levegősebb, viszont az dinamikában megveri a Piston 3, sportolni nem kérdés hogy a pistonnal állnék neki, viszont egy szövegértéshez már biztos nem. :DDD Isten igazából annyira másképp szól a kettő már a meghajtás miatt is hogy nem is ragozom.

    Összességében nagyon kellemes hallgatni már alapból is, még kap pár nap bejáratást és beszámolok ha változott a hangja jelentősen.

    Ezért a 16usd árért amennyiért most akciózzák nagyon jó vétel szerintem.

    Az összehasonlításom szubjektív elemeket tartalmaz, nincs vájt fülem, semmilyen felelősséget nem vállalok! :DDD

  • kemcso

    Ármester

    válasz zack #54518 üzenetére

    Szerintem is jó döntés, határozott előrelépés lesz hangban az IE8-hoz képest. A felépítés minőségét meg az ár feledtesse el (de sztem semmi baj nincs vele, a kábele masszív, a füles is minőségi). Jah és hagyj neki időt a bejáratásra, meg hogy a hangját megszokd :)

  • niof

    addikt

    Sziasztok!

    Kb túlléptem a 60-70 órát a Shure SE215-el, ezért úgy gondoltam, mint ahogy ígértem is, írok egy kis élménybeszámolót a tapasztalatokról, hogy esetleg aki egy ilyen kategóriájú fülesben gondolkodik, kicsit segítsem a döntés meghozatalában.

    Az első tapasztalatok meglehetősen vegyes képet alakítottak ki bennem, bár roppant tetszetős volt első hallásra is a hangzás, noha mindenhol azt olvastam, hogy ennek a fülesnek szükséges a bejáratása, a mély kissé nehéznek (pedig basshead vagyok), a magas pedig fedettnek tűnt.

    Nos, a bejáratás alatt a tapasztalatok a következőképpen alakultak. A súlyos mélytöbblet eltűnt, de persze ez nem azt jelenti, hogy sovány lenne! Nem. A mélyek most is megvannak, csak éppen nem tolakodnak annyira, mint kezdetben. Képes szinte szub tartományig lekúszni, az általam preferált zenékben (Progressive és Deep House) gyakorlatilag semmiféle hiányérzetet nem okoz. Mély, gyors, ütős, ha kell rendkívül pattogós mélyfrekvenciákat produkál.
    A magasakról annyit, szerintem kezdetben azért írja mindenki róla, hogy fedett, mert talán inkább hozzá vagyunk szokva ahhoz, hogy az átlagos, olcsóbb fülesek kicsit magasba húznak, és bizony sok a magasuk. Talán ez is múlik kicsit a bejáródáson, de nem hinném, ez változott véleményem szerint a legkevesebbet. Szerintem inkább az a titka, hogy ez a füles nem csal a magasabb frekvenciákon sem, hanem sokkal kiegyenlítettebb a megszólalása.
    Na és végül a közép. Erről a hangról csak kb. szuperlatívuszokban lehetne beszélni. Roppantul tiszta, részletező, meleg és kiegyenlített. Nem "kiabál" sehol. Van egy régebbi válogatás az iPodomon, amiben csak 8-12 éves zenék vannak, számomra igazi klasszikusok. Kedvem támadt múlt héten újra ezeket hallgatni, és ekkor jött csak az igazi meglepetés számomra. Mint írtam, ezek az zenék már nem újak, és "milliószor" hallottam már mindegyiket. Mégis, kb ennek a közel 100 tracknek a nagy részében fedeztem fel ezzel a fülessel olyan részleteket, amikről eddig fogalmam sem volt, hogy ott vannak! Volt olyan, hogy szinte teljesen újnak tűnt az adott szám, némi túlzással persze, de annyira máshogy hangzottak a jól ismert taktusok.
    Hallgattam némi audiofil zenét is vele (bár nyilván nem ilyet hallgat az ember állandóan, de azért a képességeit ilyen zenékkel lehet csak teljesen kiaknázni), hangzásilag nagyon hasonlót produkált, mint a szobai rendszerem, ami egy pár B&W DM603 S3-ból, és egy Rotel RA-02-ből áll, ami nem egy rossz páros, a forrás hozzá pedig egy DUNE HD Max, FLAC és WAV zenékkel.

    Szóval, véleményem szerint ha valaki egy (sokkal) komolyabb fülesre vágyik, de még megfizethetőre, és nem zavarja a fül mögötti kábelelvezetés (én már kezdem teljesen megszokni), akkor ez egy kifejezetten ajánlott füles részemről. Roppant kiegyenlítettnek érzem a hangzását, nem túloz, nem csap be, nem vettem észre kiemeléseket. Természeteshez közeli, rendkívüli képességű énekhangokkal. Ha pontozni kellene egy 10-es skálán, azt hiszem, a magam részéről bátran adnék neki 8-8,5 pontot, ha a 10 az élő zene lenne.
    Különösen ajánlott!
    :)

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • kemcso

    Ármester

    válasz csalafinta65 #54705 üzenetére

    Miért gondolod, hogy nem objektív? Hány fülhallgatót hallottál az összefoglalóban lévők közül?
    Azért kérdem, mert az ott szereplő fülhallgatók azért kerültek oda, mert többen hallottuk és ár/érték arányban jónak ítéltük. Az CX2-3-400 nem ilyen, 8-10 éve talán jó volt, de túlhaladta az iparág, a sok kínai csoda hangban megeszi. A Sennheiser egyetlen értékelhető IEM-je szerintem az IE800, de az is kb 4x áron van a hangjához képest.

    (#54709) Bodz a Mo-n kaphatók között jó a Piston, külföldről van jobb is annyiért, persze. Milyen a UE hangja bejáratás után?

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz petrson #54711 üzenetére

    Mint írjam, majd csütörtök környékén tudok majd nyilatkozni mondjuk egy kis bejáratás nem ártana neki, de egy első benyomást és direkt összehasonlítást tudok majd mondani.

    @csalafinta65+@Aweriot: Továbbra is egyszerűen relativizálni kell a dolgokat. Az a kérdés miért akarsz fizetni? Egy brand névért, vagy hangminőségért? Saját véleményem szerint a Sennheiser sose volt túl jó IEM fronton kifejezetten közepes minőséget gyártottak többnyire drágán. Pont mint Beats esetében, egyszerűen divat lett. Piston is nagyrészt divat. Nem a világ legjobb fülese de jelenleg egy 10-15e körüli minőséget kaphatsz meg 5e vagy kevesebbért, ezért nagyon nehéz nem ajánlani még azzal a kategóriával szemben is. Sokan vannak itt akik tudnak jobbat, én is hiába birtoklok jó párat belőlük(Piston), nem az az elsődleges amit használok, mert nekem kevés.

  • vicze

    félisten

    válasz -FreaK- #54773 üzenetére

    Geekbuying, most 8 én 7-ért vetem. A leárazott ár csak valami random beírt. A fehér épp 10$, de az azt hiszem mindig drágább volt.

    Én személy szerint a 3-ból továbbra is a The Voice of China kiadást ajánlom, mivel jóval minőségibb az anyaghsználat, nagyon tetszik a külseje na. :B 16$ épp, 25 volt.

    Akkor a "rövid" összehasonlítását meg is írom egye fene. :) (Azért megjegyezném, hogy se a Youth se a Voice Edition nincs kellően bejáratva.)

    P3: A külsőt nem részletezem, remélem mindenki ismeri. :)
    P2-höz képest jóval kiegyenlítettebb a hangzás, tehát laposodott a V karakter jócskán, de azért némileg maradt. Egyéb dolgokban a tudása igazából azonos a P2-vel, így megmaradt ár minőség szempontjából a nagyon ajánlott kategóriában.

    P3 Youth Edition: A Geekbuying-os linken van egy kis összehasonlítás képekkel. Szóval a Youth sima papír csomagolásban jön, nincs semmilyen tartó hozzá ezért is olcsóbb ennyivel. Csak a fülest kapod és 4pár harangot, semmi más. Minden műanyag rajta, a csatlakozó nem aranyozott, a kábel lapos műanyag bevonatú, ahogy az egész füles az, tapintásra talán kevésbé jó mint a P3 ilyen részei. A harangok egyeznek a P3-on találhatóval.
    Hangzásra szerintem a P2-höz áll közelebb V-sebb mint a sima és nagyobb hangerővel rendelkezik. Nagyon nehéz őket amúgy összehasonlítani mivel eléggé hasonlóak hangzásra, talán a P3 minimálisan tisztább, de csak ha nagyon figyelsz akkor hallod. Arra figyelni kell hogy a nagyobb hangerő miatt elsőre úgy tűik, hogy nagyon más a P3-hoz képest, de igazából nem, volt néhány szám ahol a V-sebb hangzást jobban preferáltam, tényleg egy fiatalosabb füles. :) Nem rosszabbul szól de némileg máshogy mint a P3, és biztos vagyok hogy van aki ezt preferálja. A külső leírásánál látszik, hogy hol spórolták le az ár többségét.

    The Voice of China Edition: A külsőben itt elég jelentős az eltérés P3-hoz képest én személy szerint ezért is preferálom. Csomagolása mint a fentebbi képemen is látható teljesen különböző P3-ból, normál "retail" nem csak egy papírborítás. A taró annyiban különbözik, hogy fekete, és ennek a fülesnek a formájához van illesztve szóval másik nem megy bele. Jack csatlakozó és a Y elosztó teljesen azonos a P3-mal semmi különbség nincs. A kábelezés is azonos tehát elosztóig szövet bevonat utána a gumis műanyag, élénk piros/vörös. A vezérlő gombok itt viszont nem fémházban vannak, hanem műanyagban(jó tapintású) cserébe a gombok vannak fémből. A füles maga képeken látszik hogy más, 80%-ban feketére festett fém borítja, csak a drivert lefedő rész + vetőcső ami műanyag, igazából ez a lényegi különbség + még egy fotonos dolog, hogy a szilikon harangok teljesen mások. A Sony hybridekre hajaznak azzal, hogy a különböző színűek, a külső rész enyhén átlátszó, míg a belső piros, tapintásra simábbak mint a P3-asok és valamivel puhább, a Sony hybridnél azért vastagabbak valamivel, mindenesetre én kényelmesebbnek találom őket és nem is cseréltem le Sony-ra, ez egy nagy pozitívum volt nekem. :)
    Negatívum viszont, hogy a fülesház élein a fekete festés már itt-ott lejött sajnos 2nap után. :(
    A hangzást igazából nagyon nehéz megítélni, nagyon váltogatnom kellett, hogy halljam a különbséget, ami nem sok van a P3-hoz képest, de van. Kicsit több a basszus és nagyon kicsi különbségek vannak, de ezt hallani nem sokan fogják igazából. Talán a bejáratás miatt, de valamiért mégis a sima P3-at preferálom, és nem tudom megindokolni miért igazából.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz K1LLMy53Lf #55112 üzenetére

    Amúgy én is teljesen alá tudom támasztani, bár én nem burn-in-t csináltam csak simán hallgattam, de még így is hallottam, hogy változott a hangzás, én inkább úgy mondanám, hogy lágyult az alsó közép rész.
    Egyszóval a Pistonoknak kell a bejáratás, de pl. HPM-100-nél nem vettem észre változást, a burn-in továbbra is eléggé füles függő. :)

  • jozsi252

    veterán

    Sziasztok

    Ma jött meg az RHA MA750i fülhallgatóm. A Klipsch se rossz füles, de most a kezdeti első próbánál bőven felülmúlta a régi fülesem. Az lenne a kérdésem hogy feltétlen fontos a bejáratáson végigvinni a fülest, vagy elég az ha csak hallgatom, és majd magától szépen lassan bejáratódik?

    Köszönöm!

    iPhone 13 Pro Max

  • Bici

    félisten

    válasz vicze #55285 üzenetére

    Most olvastam egyet a head-fi.com-on...
    A magasait és a szeparációját eléggé lehúzza.
    Létezik, hogy eg yilyen oldalon bejáratás nélkül tolják a tesztet? Ezek pont a bejáratás elötti gondok, bár használtam tezst erejéig pl30-at, ott bejáratás után is pont ezekkel volt gond.

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Tulku

    veterán

    Sikerült "olcsón" (20) hozzájutnom egy Sennheiser Momentum in ear füleshez...jókat írtak a külföldi "szakik" (Joker is), illetve használom nagytestvérét (on ear) és nagyon szeretem a hangját, terét, hozzáállását a zenéhez, csak abszolút nem szigetel, így utcán-tömegközlekedésen hallgathatatlan.

    Beüzemeléskor a WOW faktor azonban erősen negatív irányba csapott át; Hol van Biondi Guarniériének alja? Ilyen drága hegedű és nem vigyázott rá? Vagy Vivaldi elfelejtett szóló hegedűt biggyeszteni hegedűversenyébe? De a nagy testvérnél még volt... Na és a zongora...Perahia csépel valamit ami talán Bach (magasak miatt érzem hogy van ott valami) de az nem zongora...valami búgó és éles hangkeltő...áááá értem, hát nincsenek középhangok...

    Bosszúsan adtam neki 8-10 óra Oakenfoldot (hadd szokja) olyan hangerőn ami hosszú távon halláskárosodást okoz...és reggel újra hallgattam...kő leesik...nem megy az apróra...most már más...ennyit jelent egy kezdeti bejáratás?

    Hegedű megjött, nem akkora a teste mint a nagy testvérnél, de hallom, elkülönül, hallgatható.
    Zongora teteje érezhetőbb mint az on ear-nél de ezt az enyhe magas kiemelésnek (még a hallgatható tartományon belül van) tudom be. Azért itt még van mit csiszolni...

    Tér szélessége épp elfogadható (X3-nak sem ez az erőssége) na de a mélysége? Az igen csekély. Őszintén szólva hallgattam pár fülest (Audio Technika, Brainwavz, Sanyi, ...stb) de térmélységet eddig nem tapasztaltam...biztos van 50 felett..
    Tehát zenészek hátrébb...vagy nekem nem sikerült előre jegyet szereznem...sebaj villamoson, buszon ez van...még járatom 3x, 4x ennyit, aztán majd finomodik...meg én is alakulok hozzá...

    A bejáratás tehát esetenként egy füles megmaradásának létkérdése...úgy gondolom.

    [ Szerkesztve ]

  • Tulku

    veterán

    Új harangok (keményebbek, egy Audio Technika tartozékai) és további bejáratás...alakul ez...sokkal jobb tér, minden szépen különül el...

    Még kipróbálnám szivaccsal...nem tud valaki eladó szivacsot itthon?

    Nekem anno nagyon bejött, nem jött ki a fülből, kényelmes, jobb az izoláció...csak a basszust erősíti nekem...de egy próbát megér...

  • L4mie

    veterán

    Üdv.:
    sajnos elveszett a fülhallgatóm, és pont szembe jött a piston 3 teszt, gondoltam most igényesebb leszek és nem alapból a bejáratott sennheiser cx-150-t veszem, amit eléggé leszóltok, és még az ára is felment, így váltok :) kis segítséget kérnék, tudtok ajánlani megbízható helyet ahonnan tudok rendelni és gyorsan itt van, de persze 9k-t nem szeretnék fizetni, csak ha muszáj :P
    esetleg 5-9k-s kategóriában mi még az ajánlott....sokat hordom zsebben, telefonról zenét hallgatok, utazás, tekerés közben szóval jó ha nem lesz kontakthibás a jack fölött 2 hónap alatt...mint sajnos sok esetben már előfordult.

    Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz kemcso #55463 üzenetére

    +1

    Pont most talátlam rá, és szerintem bekerülhetne az összefoglalóba a bejáratós zajok miatt ez az oldal, vannak mp3-ban, meg magasabb minőségben is ingyen letölthetők, szépen összeszedve, magyarázattal együtt.

    A fülesekkel egyet kell értsek. Illetve nem ártana még betenni earbudhoz azt a cuccot, amit valaki vett itt régebben, elfelejtettem a nevét, valami B betűs márka, mint lehetőség. Illetve alsó kategóriában meg kéne még próbálni 1-2 márkát, JVC, Panasonic, Philips, mivel ezek kaphatók általában sok helyen, hátha van ajánlható.

  • fericske

    addikt

    Nekem sincs gondom a gr07 classic mélyeivel, pedig nem feltétlenül vagyok a lineáris hangzás híve, szeretem a kicsit több basszust, ha az jó minőségben van jelen.
    Nekem a gr07-nél is a Sony hybrid harang hozza amit kell. Kicsit feszesebb a mély, kicsit élesebb a magas és a közép. A stock dugóival kissé lágyabbnak, visszafogottabnak éreztem a hangját, azt gondolva, hogy bejáratás kell neki, de nem az kellett, csak egy kis idő a dugó játszadozással (van néhány tucat féle a fiókban :) )
    Ettől a Classic-től is hallottam már olyan basszust, hogy nem igazán tudtam elképzelni, mi szükség van a BE verzióra. Pl. a Heavy D and the Boyz- Now that we found love olyan méllyel indul ami a villantós verdák szubládáinak beröffentését idézi. Na ennél csak pilláztam, hogy úgy adta vissza a gr07, hogy beleremegett a fejem. Egyébiránt többször is meglepett már ezzel a képességével - az mellett, hogy egy tényleg jó hangú, hosszútávon hallgatható füles. Én maximálisan egyetértek azokkal akik dicsérik ezt a fülest, és elegendőnek találják a mélyeit is.
    Nagyon kényes, mind a record minőségére mind a lejátszó minőségére. Elég jól megmutatja a különbségeket a telóm az E10 meg 770c között. Vacakabb felvétellel nem villant szinte semmit, egyébként meg képes lenyűgözni az embert.
    A vele való eddigi tapasztalataim alapján biztos vagyok benne, hogy nem hallottam még mit is tud valójában ez a kis füles. Őszre tervezek egy X5ll-őt, remélem addig tőletek jön valami gyakorlati beszámoló róla, érdemes-e vele foglalkozni.

  • kemcso

    Ármester

    válasz kemcso #55463 üzenetére

    Az alábbiakat módosítanám az összefoglalón, kérnék rábólintást, a sorszámozottakra választ:

    Törölni ajánlottakból:
    Maxell Metallics
    Sony MDR-EX50
    Sony MH1 -> 1 helyen kapható, ott viszont 2e Ft, kérdés, hogy tényleg van-e készleten, ha igen nagyon jó ár, de valszeg már limitált a készlet
    Sony MH1C -> 14-20 között van, úgy sztem már nem ajánlott
    Vsonic GR06

    Új ajánlottak:
    Piston 3
    Piston 3 youth
    Vsonic VSD2: kevesen hallották, de a VSD széria általánosan jó hangú

    Kérdések:
    1. Az RHA T10 legyen ajánlott? Kevesen hallottuk, sztem mehet, nem kiemelten
    2. Soundmagic ES18 8500Ft lett, maradjon ajánlott és kiemelt az 5-10e kategóriában? Sztem ajánlott lehet, de ott már nem kiemelt
    3. Soundmagic E10 13.000Ft lett, maradjon ajánlott a 10-20e kategóriában? Sztem ez kérdéses nagyon, egyetlen ok miatt tartanám ott: nem nagyon tudok mást, ami itthon kapható
    4. Soundmagic E30 17.000Ft lett, maradjon ajánlott és kiemelt az 10-20e kategóriában? Sztem maradhat

    Bejáratós zajok közé sheratan ajánlása: [link]

  • crazygamer

    tag

    Ma megérkezett a Piston 3 Youth fülesem.
    Hangzást egyenlőre nem értékelem, valószínűleg kell neki a bejáratás.
    PC-ről és telefonról gond nélkül szól, viszont mp3 lejátszónál, nagyon fura a hangja. Lányomnak van egy kis jack átalakító/adapter kütyüje, amit egy fejhallgatóhoz kapott, na azzal rendbe jön a hangja mp3-lejátszoról is.
    Tudja valaki mi a hivatalos neve ennek a kütyünek? Esetleg boltot ahonnan beszerezhető?

  • crazygamer

    tag

    válasz crazygamer #34519 üzenetére

    Már írtam egy összehasonlítást az itt ajánlott Maxell Metalics-ról és az a4tech MK650-ről, most hozzátenném a frissen rendelt Piston 3 Youth-os tapasztalataimat.
    Biztos kell még neki a bejáratás (eddig kb 15-20 órát hajtottam).
    Piston 3 Youth basszusa számomra kicsit brummog, nem annyira tiszta mint MK650-é, a magas hangok elég elviselhetetlenek nagyobb hangerőn, inkább hallom tapsolásnak/csattogásnak, mint pl. tiszta cintányérnak. Kinézetre és anyaghasználatra még ez a butított Youth is jónak tűnik (persze majd a használat igazolja).
    Összességében a SENKI által nem ajánlott A4tech MK650 szerintem a legjobb a 3 közül:
    hangzásra a legtisztább, Maxell Metalics-al egyenértékű, Piston 3 Youth-nál jobb.
    ár/beszerezhetőség: A4tech 1500-2000 huf, Szekszárdon bemegyek a boltba és a kezembe adják a polcról (3db van a családban),
    Maxell 3000 huf volt amikor vettem, számtech boltban 2 nap alatt megrendelték,
    Piston 3 Youth 2000-2500 huf Kínából, netes előrefizetéssel, 2 hét szállítási idővel.

    Kérném a fórum fülesszakértőit, ha lehetőségük van, hallgassák meg az A4tech MK650-et, könnyen lehet, hamar az alsó kategória egyik legjobban ajánlott terméke lenne.

  • Hestia

    csendes tag

    Csak óvatos kérdés: a 2BA kicsi basszust ad (SE425)?
    A tartozékok közül kb 2 hete a sárga szivacsot tettem rá, és ezzel már nincs mély hiánya, szerintem.
    Egyébként az armatúrás füles is igényli a bejáratást?

  • szentkuti11

    addikt

    válasz Hestia #55719 üzenetére

    Nekem volt 425-öm, a 2BA-k közül szerintem egyáltalán nem rossz mélyben, de nem nagyon volt olyan illeszték, amivel ne hiányzott volna nekem a mély tartományból valami. A bejáratást minden fülhallgató igényli, de az armatúrások állítólag kevésbé.

  • takacsbotond

    őstag

    Sziasztok!
    P3-at mennyi ideig, és milyen zenével érdemes bejáratni?Ill milyen hangerőn?

    Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

  • kemcso

    Ármester

    válasz mzso #55752 üzenetére

    Az első 8-10 óra számít igazán, akkor finomodhatnak a hangok jelentősebben is akár (bejáratódik a membrán, stb)

  • inthro

    aktív tag

    válasz kemcso #55753 üzenetére

    Mekkora hangerőn érdemes bejáratni?
    Ha úgy hagyom éjszakára minden nap, hogy szól a zene, akkor sem teszek kárt benne?
    Értem ezt bármilyen fülhallgatóra.

    ◕‿◕

  • zack

    nagyúr

    válasz inthro #55754 üzenetére

    Hallgasd a zenét. A többivel ne foglalkozz. Majd magától bejáratódik. :)

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • #16820480

    törölt tag

    W30 ment (menni fog), közben jött egy olcsóbb alternatíva utódnak: [link]

    Eddig elég pozitívak a benyomások, még bejáratós, de tetszik a hangja. Attól tartok, hogy nem nagyon fogom tudni sokkal alább adni az armatúrás fülesek után, muszáj lesz valami ilyesmit megtartani.

  • kovsol

    titán

    Még 27.-én rendeltem mikor akciós volt innen egy Xiaomi Piston 3 Reddot Design Earphone For Smartphone -t. Most vettem át fél órája, és így bejáratás nélkül is már pozitív az első benyomásom. 4300Ft -ra jött ki akkor akcióson. Örülök neki, hogy akkor pont benéztem ide a topicba, és láttam a linkjét valakinek róla.

    May the Force be with you!

  • Nigér

    őstag

    válasz MaxxDamage #56039 üzenetére

    Ha feljebb akarsz lépni IE7-ről, van egy szinte csak bejáratott IE8i-m, ha érdekel ;]

  • tutis

    őstag

    válasz HUTCHDB #56173 üzenetére

    Még én is a bejáratási iőn belül vagyok a younggal, de már sokkal szebben szól, mély szépen megjött pár óra hallgatás után. De még sokat fog csiszolódni, ne aggódj..

    http://www.youtube.com/tutisgsxr

  • basaja

    senior tag

    Hali,bemásolom ide is,hátha valakit érdekel😃
    A Piston 2 után nagyon vártam,hogy a 3-as mennyire veszi az előd által magasra rakott lécet.Kb 70 óra bejáratás után,5 óra tesztelgetés végén úgy gondoltam,írok egy szösszenetet a véleményemről.A kettes december vége óta teljesít nálam szolgálatot,nagyon elégedett vagyok vele.Néha amikor este lefekvéskor hallgatok zenét,kicsúszik a fülemből,de ez leginkább a súly miatt van,a fém ugye az fém😃Megtanulva,hogyan kell jól berakni a hallójáratba(sokat számít!!!)nekem nagyon kényelmes,nem zavaró,nem nyom.Kábel,nincs megtörve,szakadva,a jacknél sincs semmi gond.A hangzása számomra nagyon jó:széles térérzet,mélyen döngő basszus,eqt használva azért előhozható belőle a középtartomány is😃,a magas is a helyén van,nem tolakodó.Persze a mély az úr,de minden viszonylagos.Tisztán,erőteljesen adja ki magából a hangokat,az áráért teljesen korrekt anyaghasználatot és hangzásvilágot kaphat a tulaj.
    Tehát,mikor megkaptam a Piston 3-at,nagyon levett a lábamról.Kinézetre rettentő pofás,a hosszúkás gombok igazán jól néznek ki,sokkal jobban mint az elődjénél.A kialakítása nagyon kényelmessé teszi,elsőre is azonnal sikerült a helyére tenni,nem akar kiesni,szinte észrevehetetlenül csücsül a fülben😃Masszívnak néz ki,olyan érzete van az embernek,hogy ez igen,minden a helyén van.A mikrofon szerintem sokkal jobb helyen van a jobb oldali fülhallgató alatt,mint a két zsinór találkozásánál,ezt is jól oldották meg a 3-nál a srácok.Jöjjön a hangzás!
    A kézhezvételkor belehallgattam,kicsit csalódás volt a kettő után:halkabb(nem gond,egy mozdulattal orvosolható),fátyolosabb,kevesebb basszus.De majd a bejáratás után!Megjött a basszus,de nagyon szépen,kiegyenlítetten szól,nem zavaró,pattogós a mély hangok armadája.Néhányan panaszkodtak a sziszegő magasra:ennek semmi jelét nem találtam,helyén van,nem tolakodik.Viszont ami sajnos nálam megmaradt:a fátyolos hangzás,valamint a kettes után jóval szűkebb térérzet😞Nem adja vissza egy koncert hangulatát,nem érzem benne azt az élettel teli hangzást,mint amit a kettőnél azonnal megszerettem!Jó-jó,de összehasonlítva a két fülest,számomra a Piston 2 jobban "fekszik"a fülben,mint a 3:hiába a dizájn,a komolyabb megjelenés,a nagyon ottvan érzés;hiába a szinte észrevehetetlen hordhatóság,nekem kettes marad az etalon!
    A két fülest egy Motorola G2-vel és egy Sony hifivel próbáltam,eq-val és anélkül.Több fajta beállítással hallgattam,minden állítás előtt mindkét fülessel ugyan azokat a számokat.Véleményem szubjektív,saját fülhallásomon és érzéseimen alapul,nem vagyok audofil,egyszerű userként írtam a posztot😃Köszönöm,hogy elolvastátok,mindenki véleményét szivesen várom😃

    EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

  • GML

    őstag

    válasz kemcso #56380 üzenetére

    Mi lenne, ha a topic venne egyet, amit én jól bejáratnék és őriznék/használnék? :DDD

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    Egyik kollégám jóvoltából volt szerencsém a tegnapi napon összehasonlítani egy Piston 2 és egy Piston 3as fülest.

    Alapvetően azt mindenképp érdemes figyelembe venni, hogy míg az én P3asomba van 40h burn-in +100h+ zenehallgatás, addig a P2ben 10-20óra zene-és filmhallgatás van.
    Harangokat nem cseréltem, mindkét füles esetén a „default” (tehát ami alaphelyzetben szállításkor rajta van a vetőcsövön) harangokkal hallgattam.

    Forrás: xDuoo X2 lejátszó, FLAC veszteségmentes formátum (700-1500kbps), EQ: OFF.

    Zenék (a teljesség igénye nélkül, ami hírtelen eszembe jut):

    - Nightwish: Sleeping Sun (2005)/Whoever Brings the Night/Eva/Bye Bye Beautiful/The Islander;
    - Metallica: Enter the Sandman/Nothing Else Matters;
    - Evolove: All for Something;
    - Serj Tankian: Fears/Charade;
    - FF7-Advent Children OST: Beyond Wasteland/Advent One-Wingged Angel;
    - Bleach OST: Treachery
    - Within Temptation: The Howling; What Have You Done; Jillian (Live)

    Nem vagyok szakértő, audiofil, „whitefülű” stb, nincs tapasztalatom sok fülessel, nem ismerem a „szakmai” kifejezéseket, de remélhetőleg egyértelmű/érthető, ahogy megfogalmazom (és esetlegesen segíthet valakinek a döntésben, ha e két füles között vacillál ).

    Összesen ~4-5órán keresztül „nyúztam” a füleseket, meló közben, ahogy időm engedte (ezért is tartott eddig és emiatt az idő hosszúsága nem is releváns).

    Nem tudom pontosan hogy szokás tesztelni, én minden számot 20-30mp-s „szeletekre” bontva hallgattam, tehát meghallgattam az egyiken, majd visszatekertem és a másikon is ugyanazt a 20-30mp-t, akár többször, egymás után.

    Talán az lett volna a legjobb, ha folyamatosan írom le a tapasztalataimat a teszt közben, de erre sajnos, nem volt lehetőségem, így csak visszatekintve, egyben az alábbi dolgokat vettem észre:

    - P2 V-sebb,
    - P2 esetén jobb (nagyobb) a tér,
    - P2 esetén a magasak sokszor fülsértőek,
    - P2 esetén a mély ráül a középre is, háttérbe szorítva azt,
    - P3 esetén a közép jobban ki van emelve, „előrébb” van a térben,
    - P3 esetén a közép alsó része mosottabb,
    - P3 minimálisabb halkabb, (16 Ohm vs 32 Ohm)
    - P3 kényelmesebb, akár több óra hallgatás után sem érzem azt, hogy ki kellene vennem,
    - P2 kicsit kényelmetlen és relatív rövid (10-20perc) után már zavaró,
    - szinte azonnal (1-2perc után) émelyítő érzés fog el P2 hallgatásától, valószínűleg a több magas és mély miatt, mert a P3hoz állt be a fülem,

    Ami még nagyon feltűnt, hogy P2 esetén, ha egy tartományon belüli hangok vannak (nem tudom ez így helyes megfogalmazás-e, arra gondolok, hogy mondjuk egy dob-/gitársolo vagy csak vokál stb), akkor nagyon szépen, tiszta az egész, viszont pl, ahogy ének mellé belép a dob az azonnal elnyomja az egészet.

    Mindezek mellett azt mindenképpen megemlíteném, hogy a P2 jelen formájában sokban emlékeztet a P3 burn-in előtti állapotára: fülsértőek voltak a magasai, amik burn-in hatására lágyultak, a hangszerek szeparáltabbak voltak, ami burn-in után az alsó középtartományban kicsit mosottabb lett, ahogy ezt fentebb is említettem) és a teret is picivel tágasabbnak éreztem burn-in előtt.

    Ugyanakkor burn-in előtt a P3 mélyei gyengébbek voltak, mint burn-in után, vagyis, ha a P2 is kellő mennyiségű bejáratás után hasonlóan változik, akkor feltételezésem szerint a 2 füles közötti különbség csökken, viszont amíg a P2 egy nagyon mélykiemelt hangképpel rendelkezik, addig a P3 enyhén mélyhiányos, mégis sokkalta kiegyenlítettebb hangzást nyújt. Természetesen ez csak spekuláció, lehet, hogy a P2 hangképe teljesen másképp alakul burn-in után.

    Illetve, ahogy anno a 2db P3 összehasonlításomra (bejáratott vs teljesen új) is írta egyik kolléga: messzemenő következtetéseket nem lehet ezekből levonni, mert ebben az árkategóriában 2db azonos márkájú/típusú füles között is nagy lehet az eltérés (főleg, ha még más-más időpontban is gyártották őket).
    Mivel én, ahogy fentebb már említettem, nem rendelkezem nagy tapasztalatokkal, így ezt az állítást sem cáfolni, sem megerősíteni nem tudom (de természetesen fejet hajtok a nálam tapasztaltabbak előtt és hiszek nekik, hogy ez így van:R)

    Összegezve így, mindkét fülest hallgatva, számomra egy hibrid lenne a legjobb (a 2 tesztelt fülesből természetesen): alapvetően a P3, nagyobb térrel és kicsit több basszussal.

    (Egyébként létezik ilyen füles? :B)

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • mettyuz

    tag

    válasz kemcso #56488 üzenetére

    Hát. Így frissen, dobozból a P3 vállalhatóbb, mint az E10. Adok neki bejáratást, és kiderül, addig nem írnék róla inkább.
    Amit biztosan tudok: nem izolál jól, vagy én vagyok balf.sz. A gyári harangok nem igazán jönnek át, a GR07-hez kapott foam tipekkel lágyult a hangja, (még mindig bejáratás előtt vagyunk), de az izoláció az szörnyű, vagy csak megszoktam a jót...

    hülye lejtő.

    [ Szerkesztve ]

    Beteg ez a világ, őrültnek titulálnak, ha nem állsz be a sorba, téged is kiutálnak

  • mettyuz

    tag

    válasz kemcso #56485 üzenetére

    3. napja ismerkedünk a Piston 3-mal, jóratom befele.

    Bejáratás előtti véleményem röviden és tömören: "Ez mi?! Bármit hallgatok, olyan mintha beülnék a kartondobozba, és mellőlem szólna az egész cucc Kolink hangfalakról"
    Izoláció: Nekem abszolút nem nyerte el a tetszésemet. Próbáltam a gyári harangokat, valamint a GR07 foam tipjét, és hiányzik az izoláció (3/5 - ha a Shure SE425 5/5)
    35 órányi bejáratás után az "Ez mi?!" véleményből lett egy "hmhm" vélemény.
    A teljesség igényével sajnos nem tudok szolgálni, forrásnak kettő dolgot használtam, valamint a számomra legjobbnak tűnő legnagyobb méretű gyári gumit, és a GR foam tipjét, referenciafülesként (sic!) jobb híján egy Piston 2 és egy Soundmagic E10 tett szolgálatot.

    1, Samsung Galaxy S6 + PowerAmp - itt 320-as MP3-at használtam
    2, DIY DAP+AMP Link1 Link2 - itt 16/44.1 flacot

    Felhasznált zenék:
    Dropkick Murphys - Shipping up to Boston
    Zaz - Je veux
    Zaz - Dans Ma Rue
    Red Hot Chilli Peppers - Otherside
    Era - Ameno
    Bohemian Betyars - Egyedül maradtam
    Slipknot - Before I forget
    System of a Down - Roulette
    Five Finger Death Punch - The Bleeding (Unplugged)
    Havasi Balázs feat Endi - Freedom
    Rihanna - Unfaithful
    Brains - Superhero
    Pegboard Nerds - Self Destruct
    Subformat - More

    Az utóbbi háromból csak MP3 állt rendelkezésre

    Röviden és tömören én nem szeretem az E10et. Számomra erősen mélykiemelt, olyan érzése támad az emberben miközben hallgatja, mint amikor gumicsizmában térdig cuppog a sárban, csúsztál, nehézkes, pontatlan, ráadásul erősen mélykiemelt. A cintányér echte falusi lagzi hatás, mint amikor a villával verik a porcelánt, szúrja a füled. Hála az erős V-nek, valamint annak, hogy a színpad igazából nem is színpad, hanem egy zeneiskolai szertár, az énekhang (főleg Zaz-é) inkább tűnik Dörmögő dömötörösnek, mint egy fiatal, képzett énekesnőjének. Ha hiphopot, vagy bármelyilen, mélyorintált zenét hallgatsz, vedd meg nyugodtan, lelked rajta - bár én fele annyiért elhoznám Piston 2-t sorry contaxg :B

    A Piston 2-vel kapcsolatban K1LLMy53Lf fórumtárs véleményét tudom osztani,

    2-3 szám után ki kellett vennem a fülemből, annyira bántotta a fülem a karcos magas. valamint a nagyon "bulky" a felépítése az egésznek, bár kétségtelen, hogy masszív. Amennyire a Pistont és az E10-et tulajdonló barátomat elfogta 15 perc után az émelygés és a felfájás a GR07-em után, ez a helyzet legalább annyirdafennállt fordítva. Egy dologban azonban nagyon kellemeset csalódtam, hogy az árához képest a P2 nem kamaraterem feelinges (nem az intimebb fajta, inkább a szűkebb, mint szánkban van fajta), nem is szellős, brutál terű. Árához képest kellemes a tere, fent a fent említettek alapján a hangja nem a legjobb.

    El is érkeztünk a szösszenetünk tárgyához, a Piston 3-hoz. Körülbelül egy hete Vsonic GR07-esem átküldözött az örök sssssibilance mezőkre,és gyorsan kellett találnom egy átmeneti (vagy akár véglegesnek mondható) fülest, amíg kitalálom, hogy mit fogok csinálni. A csomagolásáról, külleméről sokat nem írnék, ezt megtették páran már előtte, sokkal jobban-szebben, mint én, tartósságáról pedig nem tartom reálisnak, hogy ilyen rövid ismertség után lehessen tartóstesztről beszélni. kemcso mester jeleztem, hogy nagyon fog fájni P3 a GR07 után, meglátjuk:)

    Alapvetően hangképben flatebb, mint az E10, vagy a Piston 2, nagyságrendekkel kényelmesebb, jobban ül a fülben, kímélőbb - mint hangképben, mint kialakításban.

    Dropkick Murphys - Shipping up to Boston
    Minél kevesebb hangszer szól, annál jobban érződik nagyobbnak a tér, mire felcsendül az énekhang, a benjos bal oldalunkról hirtlen átült a dobos nyakában, aki az egész zenekartól 5 méterre hátrébb ül, viszont el tudjuk képzelni magunt előtt a Jamesonos üveget a valamelyik pogózó vendég fején szétverő énekes körül ugráló harmikást

    Zaz - Je Veux
    Amennyire a Dropkicknél zavaró volt a a hirtelen szűkölő tér, itt konzisztensnek hat az egész, mintha egy füstös kis kocsmában ülnék a Szajna mentén, és egy kamarazenekar előadását premiere plan. Elöl csörgődobbal a csodászép, csengő hangú fiatal nő, tőlünk jobbra az akusztikus gitár mestere, és közöttük áll a bőgős. Rég hallgattam már a VSD3S-t, de amennyire nem szerettem ezt hallgatni vele, a P3-al annyira

    Zaz - Dans Ma Rue
    Felnőtt a bájos fiatal hölgy. Egy bárban ülünk, Messziről, áthatóan szól a a zongora, a bennsőkig hatol az egész. Mivel a dal alapvetően középorientált (ahol kategóriában dominál a füles - picit magasabb kategóriában is), bármikor oda tudjuk magunkat képzelni a füstös lokálba, ahol egy cigaretta és egy pohár mellett várjuk, hogy éltünk femme fataleja, végezzen.

    Red Hot Chilli Peppers - Otherside
    Ennél a számnál nagyon szívesen kipróbálnám a P2-P3 hibridjét. Amennyire ráül a P2 a "bőgő" az egész dalra, annyira adja meg a a hangszereknek, és az énekesnek a teret. A P3 ezzel szemben egy kiegyenlítettebb hangképet ad, viszont Anthony hangja annyire előre van tolva, mintha a David Lettermannél ülnénk a The Late Showban, és méterekkel a zenekar előtt énekelne, összességében felemás élményt nyújtva

    Era - Ameno
    Szöges ellentéte az előzőeknek, de ezt írhatjuk a zene számlájára. Bent ülünk a Mátyás templomban, a főoltár előtt, a karzatról énekel a kórus, az oldalsó hajókból pedig hangfalról szól a "zene", úgy ölel körül minket, hogy kicsinek érezzük magunkat, s teljes képet nézve a szöveget szörnyen távolinak, átütő erő nélkül, a basszus ráül az egészre.

    Bohemian Betyars - Egyedül Maradtam
    Belőlünk szól a zene, körül ölel minket, megzenesésedik az az érzés, amikor szívünk választottja otthagyott minket. Pont emiatt az élmény miatt szeperáltak a hangszerek, a bőgő adja lépéseink ütemét, a hegedű a ritmust a lábunk alá, a dob pedig tökéletesen követi szívünk dobbanását. Amkor megjelenik az elektromos gitár, akkor már bennünk van legalább egy fél üveg Panyolai. Elfogultság nélkül mondhatom (mert magát a dalt nem szeretem, de nagyon jó "mérőnek" tartom), hogy a P3-hoz egyik legjobban illő zene.

    Slipknot-Before I forget
    Nagyon ritkám érzem úgy magam zenehallgatás közben, hogy vigyorgok, mint a tejbetök, hogy őszintel egyek, fél óránként keresztül hallgattam Corey Taylort, és jóbarátait, és minél többet hallgattam, egyre inkább ott éreztem magam közöttük. Behunyt szemmel láttam előtt a ritmus és a szólógitárt, és egyre inkább kedvem lett volna odaülni melléjük egy olajos hordót csépelni 2 darab fával. Magával ragad a zene, szintén abszolút P3 zene.

    System of a Down - Roulette
    Mióta az eszemet tudom, és érdekel is az, hogy mi szól a füleben, ez az egyik "hard limiter" a vásárlásnál. Gyönyörűen szól. Jó forrással hallható, hogy Serj levegőt vesz, és az első fél perc-40 másodperc nagyon erős hatással van az emberre. Nagyon intim, mintha egy privát Daron + Serj koncertet hallgatnék, néha úgy is érzem, hogy meg is érinthetem őket. Sajnos azonban amennyire szép az énekhang, a szám közepén a középhangok összeállnak egy zabkása szerű masszává (amikor mindketten énekelnek), így sajnos felemás élményt ad.

    Five Finger Death Punch - The Bleeding (Unplugged)
    2 akusztikus gitár, 1 bőgő és egy fájdalomtól megtört hang. A P3 szűk tere nagyon megindítóva, erőssé teszi az élményt - főleg, ha van hasonló kötni. Nagyon jó a szeparáció, érezni Moody hangján, hogy benne van minden, aminek benne kell lennie. Többet nem is kell írnom róla, azt hiszem.

    Havasi Balázs fear Endi - Freedom (Drum and Piano project)
    Őszinte leszek. Amikor kitaláltam, hogy beválasztomz irományomba ezt a művet, nem gondoltam volna, hogy az egyik legnagyobb csalódásomat fogom megélni a P3-mal kapcsolatban. Asztali fülesekel (SRH 240, SRH 440, DT770 vagy akár már IEM-mel) teljesen más. Oda való. A P3-nál a zongora inkább hangzik egy kis xilifonnak, vagy csemballónak, a Endi dobja pedig mintha legalább kétszeres erősítéssel szólva, és érezhető - bár nagyon enyhén - az E10-nél tapasztalt "sáros" hang. Érdekes módon (talán pont a jobb erősítés miatt) a Toccatara kötve amikor Havasi egyedül játszik, gyönyörűen szól a zongora. vagy csak a flac placebo

    Rihanna - Unfaithful
    Ahogy kedves barátom mondta: "Zongora, jóhangú csaj, vótmá". Én mégis szeretem, leginkább azért, mert megjelenik benne a hegedű, valamint azért, mert maga a felvétel 2006-os, és egy bizonyos fok felett rávilágít Rihanna (és a felvétel) "hibáija" - helytelen hangvétel. Az együttes képet nehezen tudom vizsgálni, nem kerek a dal, nem áll össze egésszé, mint a Zaz féle Dans Ma Rue, viszont részleteket figyelni, keresni, tökéletes.

    Brains - Superhero
    Alapvetően nem az én stílusom, edzéshez, vagy tanuláshoz hallgatok DnB-t, vagy bármilyen elektromos jellegű zenét, de itt sokan érdeklődnek ilyen jellegű fülesek után. Sokkal kevesebb a P3-ban a basszus, mint egy E10-ben, vagy P2-ben, de mind a kettes jobbnak éreztük. Feszesebbnek, pontosabban, nem ül rá az egész zenére, élvezhető teszi a zenét, Colombo vokálját nagyon jól kiegészíti. Más telefonról próba szintjén hallgattam DSP-t, és más hiphop jellegű zenét, oda ennyi pénzért tökéletes

    Pegboard Nerds - Self Destruct
    Jóféle Dubstep. Nem az én stílusom, Dota 2 movieban találtam rá, de mindenképpen szerettem volna bele tenni a teljesség igényével. Ebben az esetben is jobbnak érzem a P3-at a P2-nél, pont a sokkal kisebb V miatt. Kevésbé élés, és karcos a maga, hagy teret annak pici középnek, ami van benne, és bár nem megy annnyira mélyre, azért bőven hozza a kötelezőt, leginkább pontosságban.

    Subformat - More
    Ha már DnB vagy Dubstepet hallgatok, akkor az a "perverzióm", hogy female vocal legyen benne:) Ennél a számnál kénytelen vagyok kettéválasztani a zenét, Charli hangjára, valamint magára a dallam részre. Hiába kevésbé V a füles, háttérbe szorul Charli Brix hangja, és mélyek ráülnek az egész dalra. Sajnos nem állkapocsrezegtetésen, hanem pontatlanul, tompán, "muddyn". A magas hangokra nem merem kijelenteni, hogy jók, egyezzünk ki abban, hogy OK.

    Ennyire lett volna a kis beszámolóm a Xiaomi Piston 3-ról, ~30 óra bejáratás után.
    Szeretnék megkérni mindenki, hogy észrevételeiket (leginkább stilisztikával és helyesírással kapcsolatban) privát üzenetben tegyék meg, az építő jellegű kritikát szívesen fogadom.

    TL;DR:
    A Piston 3 ennyi pénzért egy nagyon jó füles, megéri bevállalni és rendelni egyet kínából, bőven veri a 10000 alatti áruházi füleseket Magyarországon. Ha 10000-ért vennél fülest, inkább vegyél 3 ilyet:)
    zene stílusra a fenti leírásból lehet következtetni, trancere, pop zenére, house-ra vedd meg az első XMEGABASS fülest

    szerk: alapvetően nem neked szólt kemcso, általánosságban :R

    [ Szerkesztve ]

    Beteg ez a világ, őrültnek titulálnak, ha nem állsz be a sorba, téged is kiutálnak

  • Tulku

    veterán

    Mindent a topikért...

    Ostry KC06

    Tetszetős papírdoboz, 2x6 tip (6 szűkebb a végén, mindegyik szillikon) plusz egy referencia a dobozban fent...én ezzel használtam legtöbbet, talán ezzel a legkiegyenlítettebb. Gumiborítású kábel, kissé rugalmasabb mint a GR07-en. Fül mögött elvezethető, kábelzaj így nulla, de amúgy sem zajos a gumi miatt.
    Izolációja nem eget rengető, légkalapács mellett ne használjuk. Jack aranyozott, nagyon vékony teste van és nem döntött.

    A füles még állítólag bejáratós, ment az eladónál 5-10 órát, tehát egyes tartományok akár finomodhatnak is, de sehol nem éreztem karcosságot, visítást.

    Na szóljon a zene:
    V karakter, de tip-ekkel hangolható. Nem zavaró, de inkább elektronikusra, rockra, modernebb műfajokra ajánlanám. Meghajtottam azért zongorán, hegedűn is, gond nélkül vette az akadályokat.

    Mélyek: Vannak, nem lehet panasz. Ha elég termetes illesztéket használunk (én a sony puha közepeset), akkor hihetetlen mély energiák törnek elő...nekem ez sok...berakom a ref. tip-et, jócskán csökken, de azért odapörköl ha a bőgőre ráteszi a kezét Pedersen.

    Közép: Kissé hátrább,de tisztességes. nem tudok belekötni, teszi a dolgát, semmi kirívó. Zongorája jó, van teteje és teste is. Hegedű kissé karcsú de megvan mindene.

    Magas: Szűk tip-pel visszavesz, ekkor talán a közép előbbre kerül, persze ekkor is tisztességes. Ref tip-pel nagyon kellemes magas tartományt kapunk, ekkor középmagas hangok kerülnek kissé előtérbe, de klasszikusnál nagyon jól jön, a ekkor sokkal kontrolláltabbak.

    Tér: közepes, tisztességes, kontrollált. Nem túl széles, és nem túl mély.

    Összesítés: Nagyon jó mindenes, nem tudom a GR07-hez közvetlenül viszonyítani (megteszik ezt helyettem Head-fi-n a jóskapisták szép számmal) de jobbak a magasai, nem sziszeg, ott és annyi van amennyi kell. Közepe a GR07-nek kissé tágasabb, mélye pedig mindkettőnek van ugyan, de az Ostry dögösebb, inkább könnyebb, modernebb műfajokra ajánlom, talán a jazz is fekszik neki.

    Egy nagyon könnyű, dögös, jól hajtható fülest ismertem meg, bátran ajánlom modern műfajokra, metálra, rock zenére, elektronikus zenére!

    [ Szerkesztve ]

  • Eddie141

    senior tag

    Sziasztok.

    Egy kis segítséget szeretnék kérni fülhallgató vásárláshoz.
    Jelenleg egy remekül bejáratott AKG K340-et hallgatok, amelynek nagyon szeretem a hangját (kicsit túlzó basszusok, lapos közép tartomány, csilingelő magasak - tehát erőteljesen V kiemelős, remek izoláció, gyors és pontos hangzás).
    Helyette keresnék utódot, mert nehezen megjósolható meddig bírja még a kis kedvencem kábele :)
    Hasonló hangzással rendelkező in-ear fülhallgatót keresnék, nem fülön átvetős kábelezésűt. Fontos a jó hangszigetelés, mert rendszeresen használnám tömegközlekedési eszközön és zajos környezetben. Viszont a megfelelő komfort is fontos, mert huzamosabb ideig is használnám megszakítások nélkül.
    Árban maximum 20-25e Ft-ot szeretnék kiadni az utódért. Meghajtani egy Samsung Galaxy S5-el fogom. Forrás: Spotify :)

    Rendeltem egy Xiaomi Piston 3-at, amelynek nagyon nem tetszett a hangja (most küldöm vissza :) ). Tettem néhány kitérőt Sennheiser és Phillips vonalon is, de mindeddig sikertelenül. Természetesen egyenesági leszármazotton is gondolkodtam, így egy AKG K374-et is kipróbáltam. Sajnos nem annyira tetszett (kiegyenlítettebb volt a hangja), és EQ-val sem tudtam számomra megfelelőre tornászni a mélyeket. A részletezése viszont nagyon tetszett.

    Zenei stílusok amit hallgatok:
    Rock: Led Zeppelin-től kezdve az Avanged Sevenfold-ig minden :) , Limp Bizkit, Incubus...
    Elektronikus: Daft Punk, The Chemical Brothers, Gorillaz, Pendulum..
    Hip Hop: The Roots, Seeed

    Túlnyomórészt Rockzenét hallgatok, ám a kedvenc hangszerem a basszus gitár, így magyarázható a V karakter utáni sóvárgásom :D :D

    A fejhallgatómat ezen fórum testvérében kapott segítség alapján választottam ki, és azóta is nagyon elégedetten használom :) (Superlux HD681 EVO)
    Előre is köszönöm a segítséget és az ajánlatokat!

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz Eddie141 #56822 üzenetére

    Azért azt megjegyezném, hogy P3-nak nagyon nem árt a kb. 50órányi bejáratást, hogy elérje a végleges hangját, változik az összkép a végére. De továbbra is kiegyenlítettebb marad és nem lesz olyan erősen V-s mint a P2, ami viszont az. A Soundmagic-ek még V-sek.
    GR07-et semmiképp, az kiegyenlített.

    De mondok egy szentségtörést is. Esetleg egy olcsóbb Beats? iBeats vagy urBeats. Ezekben van mély dögivel, illetve már lement az áruk annyira, hogy annyira nem borzalmasan túlárazott.

    [ Szerkesztve ]

  • Eddie141

    senior tag

    válasz vicze #56835 üzenetére

    Természetesen bejárattam a P3-at :)
    Írtam is egy véleményt a topikjába. Nem professzionális megközelítés, de mint az látható nem is ilyen jellegű fülhallgatót keresek, sokkal inkább populárisabb hangzásút :)

    Kaptam néhány tippet itt is, illetve privát üzenet formájában is. Hagyom egy kicsit ülepedni holnap délutánig a témát, aztán utána olvasgatok az ajánlott daraboknak. Eddig Xears Resonance nagyon jól áll :)

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz Dzsuri89 #56905 üzenetére

    Ebben teljesen igazad van, hogyha meghallgatod csakis akkor tudod eldönteni, hogy NEKED jó-e, mivel itt a "jó" fogalma eléggé szubjektív.
    Nem szeretnék megsérteni senkit, de pl. vannak olyan emberek, akiknek a jó hangzás egyenesen arányos a "basszus" mennyiségével, legyen az akármilyen csak "dübörögjön". Vagy pl: inkább a mosottas hangképet szeretik, ahol nem különülnek el a különböző hangszerek, hanem egy nagy massza az egész. Ezért kell tudni, hogy mi az, amit keresel, ami neked beválik, mert lehet, hogy az a hangzás egy whitefülű számára "ócska", de számodra lehet, hogy az az etalon és egy más jellegű hangkép (pontosabb/részletesebb stb) számodra rosszként hatna és sosem tudnál hozzászokni.
    Szóval szvsz nagyon szubjektív, viszont, ha mégis meghallgatás nélkül kell döntened, akkor ugyanúgy vannak review-k a "nagyon kínai márkák"-ról is, tehát érdemes utánaolvasni, összehasonlító teszteket keresni azzal a fülessel, aminek a hangját már ismered, mert akkor már tudod, hogy mire számíthatsz egy másik fülestől, vagy ha más hangzást keresel (több basszus pl), akkor melyiket érdemes választani. De ehhez mindenképpen kell egy viszonyítási alap.
    Ha pedig megvan az etalon, akkor azt kell venni szerintem (max akkor érdemes vele megegyező alternatívát keresni, ha rossz az anyaghasználat és unod, h havonta kell újat venned belőle)

    Tehát, ha az a hangzás, amit a Sennheiser-ed nyúlt, tetszik, akkor ilyen szempontból neked érdemes megvenned az "utódokat", mivel ugyanazt az élményt fogod kapni.

    Ha jól vettem ki, akkor neked fontos a sok basszus. És habár nekem csak egy bejáratás nélküli momentum in-ear-rel van tapasztalatom Sennheiser fülesei közül, a P3 egyáltalán nem a te fülesed.

    Legalábbis ez az én véleményem. (ez kicsit általánosra sikeredett, nem feltétlenül 100%osan neked válasz, hanem összefoglalva a véleményem arról, ha valaki "jobb" fülest keres :B)

    [ Szerkesztve ]

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • grabber

    addikt

    Sziasztok!

    Megjött a VSD2 fülesem,már 2 hete.Viszont sok bejáratás után sem tetszik a hangja.Szerintem egyik fülpárna sem jó nekem.A kicsi kényelmes,de nem szigetel.A nagy meg hiába nagy nem érzem azt a szigetelést és cuppanást mint a CX500-nál.
    Mélyek még jók,bár CX500 után kevés egy kicsit.Ami nem tetszik azok a magasak.Fémes rideg hangzása van.
    Sony hybrid javítana rajta?

  • #16820480

    törölt tag

    válasz bucsher #57124 üzenetére

    Egyelőre még bejáratós, de tetszik. Egyszerű, semmi extra, de alap dolgokra kiváló.

  • #16820480

    törölt tag

    Astrotec AM800: Kellemes kis füles, kicsi, viszonylag kényelmes, jól néz ki, és jól össze van szerelve. A kábele ilyen puha műanyag, kcisit a mintázata alapján az ilyen puhább slagokra emlékeztet, a csatlakozója elég apró, nem tudom menynire lesz tartós, de annyira nem tűnik vészesnek. Három méretű harang van hozzá, plusz egy szivacs, illetve ajándékba adtak még hozzá nekem egy extra szett szivacsot, Sound Garden márkájú, egész jó minőségnek tűnik, érdemes lehet Comply alternatívaként kipróbálni, aki szereti az ilyesmit.
    Hangra elég jó, enyhe V karakter, de viszonylag kiegyenlítettnek hat, mondjuk egy VSD3S-hez képest (ugye az S verziót hozta valaki a Puliba a találkozóra egy éve? BigBlackDog?), nem olyan tompa, kicsit jobban jelen van a magas tartomány, és talán kevesebb a basszus. Összességében egy teljesen jól hallgatható hangkarakter eddig, de még bejáratós. Nyilván részletességben sehol nincs az általam mostanában megszokott sok armatúrás füleskhez képest, viszont tér leképezésben egész korrekt, illetve az árához képest szerintem szeparációban is. Nagyjából 11 ezer most a LMUE-en, ennyit szerintem simán megér, de majd meghallgatjátok ti is a télen.

  • matyiGo

    aktív tag

    Xiaomi Piston 3
    Néhány órája van meg tesztelgetem.
    így belvárosi használatra kicsit kevésnek érzem a mélyeket. bartók rádió hallgatásra viszont kiválónak tűnik.
    meglátjuk bejáratódik é vagy ilyen marad. ha ilyen marad el fogom passzolni
    egy xears td ii -t váltott. sajnos összetörtem ezért volt a csere. (az állítólag inkább basshead füles volt) ahhoz képest ez most kicsit gagyi hangzású de nem értek ehhez a dologhoz igazából.

Új hozzászólás Aktív témák