Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mhorvat

    senior tag

    Kleroo: egyrészt 2-3 nap szokott lenni az átfutása a cikkek kikerülésének, addig szerkeszthető az írás, másfelől pedig a bejáratásról szerzett tapasztalataimmal folyamatosan bővíteni fogom a cikket a hét végéig (éjjelente mennek rajta a zajok). A cikknek csak az egyik fele vonatkozik a hangminőségre, másik fele leírás, bemutatás, képek.

    Dave™: nekem a szivacsossal volt a legkényelmesebb és legjobb hangminőségű. A kicsi szilikon megy még bele a hallójáratomba, de mikor kipróbáltam a foam-ot, egyből megtetszett és hagytam rajta. Elég kicsi a hallójáratom. :B

    [ Szerkesztve ]

  • Dave™

    nagyúr

    válasz zack #11512 üzenetére

    Ennyire ne írd le a Xearseket, egy bejáratatlan XT120Pro-t hallottál, aminek gondolom a mélyei sem voltak levéve. Ha joker pontozását nézzük, annyira sokkal nem jobb, mint amennyivel drágább. Na meg amúgy is ízlésfüggő a dolog, és ezzel el is érkeztünk a lényeghez:

    Mondom mi mindennel lettem okosabb:

    -A különbségekre voltam kíváncsi
    -Eddig is sejtettük, hogy Thomas nem egy hangmérnök, hát tényleg nem, ugyanazt hajtogatta ami mókusvakításként kint van az oldalon, top sound mindegyik stb :)
    -Ekkor elkezdtem érdeklődni a driverekről. A TD/XR szária ugyanazt a 9mm-es drivert használja (a honalpon 10mm van kint), az XT-ben viszont más driver van, elvileg az a 10mm-es. Gondolom itt 9.x-esekről meg 10.x-esről van szó, és kerekített. Mindenesetre nem annyira következetes. Az XR120Pro II-ben tehát a TD100 II drivere van, csak a ház némileg más kialakítású.
    -XR120Pro II: kétféle fórumos vélemény van, az egyik szerint szinte olyan, mint a TD100, a másik szerint nem az a meleg hangzású, hanem sokkal analitikusabb és precízebb, valamennyivel kevesebb méllyel. Egyébként amikor a TD100 20€ volt, akkor adta ezt 90€-ért, szóval nagy potenciált nézett ki belőle, de alig van pár embernek (ők mind pozitívan nyilatkoztak róla, lásd fentebb), így nem lett olyan felkapott, mint a TD100. Rendeltem egyet, mert érdekesen hangzik és relatíve olcsó (22€).
    -A TD100 új reinkarnációja a hónap végén jön, UGYANAZ a driver lesz benne, mint a II-ben (meg elvileg az I-ben) is volt. Egyedül a ház lesz fekete fából, az eleje marad ugyanúgy alumínium (kb. mint a jelenlegi XNR-nél). Ára 44€ körül várható.

    A Xearsek részletessége egyébként kiváló, én egyre jobban szeretem az XT120-ast. Azt egyedül a mélyekkel cseszték el, de az eq megoldja. Ha a négyből két leírás (ráadásul ez a kettő rendes review volt) nem hazudik, akkor az XR120Pro II elég precíz, részletes és analitikus hangzású, nem az a meleg tónusú, mint a TD100 II/XT120Pro. Egyébként megjegyzem marha jól áll neki ez a meleg tónus, de majd meglátjuk mit alkot az XR.

    Többről is szerettem volna beszélni vele, de ritkán akarta megérteni a mondanivalómat (ill. úgy érteni, ahogyan kellett volna), így nem erőltettem :)

    schawo: na most már neked sem szimpatikus ez a carpe diem hozzáállás, látom :) A saját cége jövőjét veszélyezteti vele, ha tényleg kis manufaktúra szeretne maradni, akkor meg az árazása legyen következetes. Ennél szarabb marketinget nehéz lenne összehozni, az egyetlen értékelhető aspektusa az akciós promós fülesek, ezekkel robbant be a fórumosok látókörébe. Na meg a minőségi termékek. De minden más botrányos.

    [ Szerkesztve ]

  • vcsabika

    tag

    Megkaptam a Xears TD100 II-met. Megjött egyből kibontottam 1-2 kedvenc számomat meghallgattam rajta. Első benyomásként kicsit mélynek találtam az egész füles hangzását akg k330 után rájöttem ,hogy az akg-ba szinte alig volt mély de magas hangok viszont sokkal szebben csilingeltek rajta(akg), nem gondoltam volna ,hogy valaha is magas hangok fognak hiányozni. Próbáltam magas kiemelést (iPhone 3gs) de az valahogy nem csak a magasat emelte ki hanem mélyet is elnyomta szóval felejtős. Még aznap este ment 5-6 óra white noise rajta és sokkal jobbak lettek reggelre a magas hangok kezdenek szépen csilingelni. Szóval nem hülyeség ez a bejáratás dolog....majd írok még vagy 100óra zene után menyire változott.....(indie electro rock-hallgatok)

    +pirospont themebuilder a fülesért :K

    [ Szerkesztve ]

  • mhorvat

    senior tag

    válasz schawo #11556 üzenetére

    No ja. Nekem K340-hez volt szerencsém, mind újonnan, mind bejáratottan egy kalap szar, senkinek nem ajánlom.

  • monaliba

    csendes tag

    Hali!

    Bejáratásnál elég, ha ezt [link] a 3 zajt játszom egymás után folyamatosan vagy [link] innen szedjek le inkább többet? Előre is köszi

    Szerk.: Megjött a Titan II :)

    [ Szerkesztve ]

  • mhorvat

    senior tag

    válasz monaliba #11637 üzenetére

    TD100 II-esbe belehallgatsz, aztán 14-16 órát meneted rajta a zajokat, utána újra meghallgatod és el fogsz csodálkozni, ezt csak megsúgom. Ja igen, mellesleg tapasztalat. :U De természetesen előbb-utóbb zenehallgatástól is bejáratódik.

  • schawo

    titán

    válasz themebuilder #11693 üzenetére

    Nekem is az volt róla a véleményem, hogy ez az első füles, amit hallottam, és úgy szól, mint egy fejhallgató.

    A bejáratás során emelkedett a magas frekvenciák csilingelése, kicsit soknak érzem ezt a tartományt. Remélem ezután javulni fog inkább.

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • Luissimo

    veterán

    Szerintem Thomasunk számot fog cserélni, azt is letitkosítattja és áthelyezi a cégét valami adóparadicsomba, mert különben fel kellene neki még venni valakit, aki dolgozik is majd.
    Na, ez rémíszti meg, a hobbijába belefingtak a külföldi vevők és elcseszték a szabadidőtevékenységét. :N :DDD
    Vajon mennyi fülest adott el multév őszéig és vajon mekkora felívelést hozott neki a külhoni üzlet
    Egyébként meg nebántsátok, rendesgyerek, hiszen Cowon s9-est használ és ahhoz rendes fülest kell dugni, hogy élvezhesd, nemvéletlen kezdett el füleseket barkácsolni biztosan. :K :P :D

    Énis kézhezkaptam a magam 100II-esét.
    Ugytűnt, mintha a vaterán vettemvolna, kis antisztatikus nylonbacsomagolva a füles, mellé a gumiharangok és egy kis tépőzáras manufakturális táska.
    Nem akasztanák ki a szupermarkett pultjaira a vevőcsalogató csomagolása miatt!

    De!!
    Ami bennevolt az szuper, bejáratás nélkül is mondhatom, hogy összemérhető minőségben szól a bejáratott Sennh cx500-ammal. Már most!
    Egyenlőre zenével járatom be, meglátjuk mennyit szépül a hangja.
    (max ráküldöm a "sötétzajokat" is majd.)

    Én csak kívánni tudom, hogy gyártson még nekünk sok hasonló jó terméket.

    [ Szerkesztve ]

  • Dave™

    nagyúr

    Megjött a Xears XR120Pro II :DD

    Első benyomások: kisebb az XT120-nál. Aszimmetrikus. Nincs ráírva melyik a jobb és a bal oldal (mondjuk a kábelezés hosszából kitalálható). Medium gumiharang nem járt hozzá, ellenben 3 pár bi-flange, a foam, egy kicsi és egy nagy igen :DDD . Sokkal kiegyensúlyozottabb mint az XT120, nem kell korrigálni a mélyeket. Szinte tökéletes a mélye (valamennyit kiemel, de ennyi kell). Sokkal kevésbé meleg a hangzása, tényleg inkább tűnik analitikusnak. Hasonlít a Supyra (HD668B), némileg több mély és magas, de ugyanannyira színezetlen. A magas egyelőre túl soknak hat, gondolom ez valamennyit azért csillapodik bejáratással. A dinamika, részletesség és a tér kiváló. Fantasztikusan szól. Nem adom el :)

    Jelenlegi árán LOPÁS!

    A közeljövőben lesz egy részletes logout bejegyzés a kettő viszonyáról. Nincs jobb/rosszabb, teljesen eltérő jellegűek. Annak mondjuk nagyon örülnék, ha az XT-nek is ilyen mélyei lennének, mert akkor nem kellene levenni. De az a meleg tónus is fantasztikus, meg ez a színezetlen is.

  • Dave™

    nagyúr

    válasz Dave™ #11784 üzenetére

    Korrigálok, nincs túl sok plusz mély, inkább a magas emel ki. Bass-headek kerüljék, látatlanban szinte biztos vagyok benne, hogy a TD100-ban több a mély. De vééégre nem kell levennem, ez a szint pont tökéletes (nekem, aki nem vagyok oda a sok mélyért).

    Tényleg nagyon hasonlít a HD668B-re (akinek mond valamit).

    Ja és kevésbé érzékeny az XT-nél, nagyobb hangerő kell neki. Az XT mondjuk marha érzékeny.

    DemonDani: 8500 Ft volt szállítással, xears.com

    TD100 II-m nincs, így tapasztalatból nem tudom. Leírások alapján a TD100 II elég rendesen kiemeli a mélyeket plusz meleg tónusú. Ez egyiket sem csinálja, színezetlen, természetes. A magas per pillanat még nagyon éles és sok. Ha ez tompul, akkor egy nagyon kiegyensúlyozott füles lesz belőle. Hasonlít a CX400-ra abban az értelemben, hogy itt is több a magas, mint a mély. De ez még bejáratás nélkül csalóka, szóval várjunk vele 30-40 órát legalább. Az tisztán látszik, hogy nem belőle basshead füles, szerencsére :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Dave™

    nagyúr

    Na egy gyors összehasonlítás a Xears XT120Pro és az XR120Pro II között:

    Fizikai:

    XT: szerintem a formája tök jó, bár hatalmas, kék, szimmetrikus kábelezésű
    XR: valamivel kisebb, henger formájú (=unalmas), fekete, aszimmetrikus kábelezésű

    Szerintem mindkettő jól néz ki, bár jobbat is el tudok képzelni :) Mindkettő nagyon egyben van, alumínium házas, egyenes és vékony jack dugós. Kiváló minőség mindkettő.

    Hang:

    XT: mély nagyon sok, főleg a közép-mély, célszerű eq-val rendesen korrigálni, meleg tónus, nagy tér, kiváló szeparáció, gyors, agresszív, nagyon-nagyon részletes (az egyik legjobb tulajdonsága szerintem). A mélyen kívül a magas is ki van némileg emelve, de messze nem annyira, mint a mély. A középnek kellett anno a bejáratás, közel kiváló. Dinamika kiváló. Összegezve eq nélkül elég sötét és mély tónus, eq-val viszont meleg, nagyon szerethető kellemes, testes, karakteres hangja van. Nehéz elfelejteni :)

    XR: a mély valamennyire ki van emelve, de nagyon kontrollált, szinte mindig a háttérben van, ritkán érezni a kiemelést (számfüggő). Egyébként nagyon szép, telt, részletes a mélye, abszolút nem kevés, de nem is túlzottan sok. Szerintem pont jó így. A magas sokat tisztult már az első pár óra után, már nincs az a fémes csilingelő hangja, az egész füles meglepően jól kiegyensúlyozott, még ha ki is emel valamennyit alul-felül, rendkívül kiegyensúlyozott hatást kelt. Közép az első pillanattól kiváló. Tér kiváló, szeparáció szintúgy, színezetlen, rendkívül precíz, analitikus, minden tartomány jól kontrollált és elhatárolt, fantasztikusan részletes, "őszinte" hangzás. Dinamika talán egy fokkal még jobbnak érződik, mint az XT-nél.

    A legeslegnagyobb különbség a két füles között hangban a meleg vs. színezetlen tónus, ezt követi szorosan a túlzó vs. nagyon kontrollált mély. Az XT inkább "fun" füles, az XR meg inkább analitikus, de messze nem az unalmas fajtából, nagyon élő, dinamikus hangja van. Mindkettő tere és szeparációja hasonlóan jó, a részletessége szintúgy, de a tisztább hangkép miatt az XR picit részletesebbnek és dinamikusabbnak hat. Nincs nagy különbség, ráadásul az XT is több, mint kiváló ezeken a területeken is.

    És akkor az örök kérdés: ha egy lakatlan szigetre száműznének egy napelemes lejátszóval, melyiket vinném magammal: XR120Pro II. De jobb lenne, ha mindkettőt lehetne, mert az XT-nek is nagyon egyedi, szerethető hangja van, kicsit alakítani kell rajta az eq-val, de meghálálja. Az XR az én szememben gyakorlatilag tökéletes. Érdemben nem tudok belekötni.

    A fentiek alapján úgy gondolom, hogy nem teljesen ugyanaz a driver van a TD100 II-ben és az XR120Pro II-ben. Előbbi elmondások alapján meleg tónusú, mint az XT, viszont a mélye inkább az XR mélyeire hasonlíthat, csak nagyobb intenzitással. XT/TD viszonylatban a mély lehet a legnagyobb különbség, ez ízlés (és eq) kérdése. Ezek alapján a két véglet az XR (analitikus) és az XT (rendkívül testes, meleg hangzás), a TD a kettő között lehet karakterben (a fentiek alapján szintén meleg, de nem elnyomó, hanem kontrollált mélyekkel). Ekkora különbségeket szerintem kizárt, hogy csak a ház minimálisan más formája okozzon, valószínűleg más finomhangolású a driver.

    Mindezek ugyanarról a lejátszóról (SE W890i + Sony NWZ-A816), ugyanazzal a közepes gumiharanggal (Thomas lespórolta ezt az XR csomagjából, de 3 pár bi-flange-et küldött).

    Van még kérdés? :D

  • Alg

    veterán

    Whoa... egyre jobban tetszik a TD100... :Y
    Megy közben a notin a zene, kezd bejáratódni a cucc ,és most beleborsódzott a hátam...
    Guano Apes: Allies - és ez csak egy noti alaplapi hangzavarkeltő, meg 192es mp3 (LAME CBR)

    Jó cucc ez, szereti a rock-ot :C

    Szerk: Apocalyptica :Y

    [ Szerkesztve ]

    "I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

  • Bici

    félisten

    Ígértem egy leírást az általam hallott fülesekről.
    Most ezt az adósságomat törlesztem.
    A leírtak szubjektív véleméynt tükröznek.

    Fischer audio DBA-02: Az egyik legjobb, amit hallottam. Részeltes hang, jó dinamika, és eléggé kiegyenlített. Picit fa hangja van, de ez csak szőrszál hasogatás, valami rosszat muszáj írni. :D

    Sunrise sw-Xcape: szuper ár/érték arány, kissé vékony ahangú füles, részletes hangjával, szép magasaival és mélyre menő pont megfelelő mennyiségű de icipicit lágy basszusaival sztem közel jár a DBA-02-höz, viszont annál kevésbé testes a hangja.

    Head-Direct RE0: A Xcape-hez képest kevesebb, de keményebb basszus, szebb magas. Ez kifejezetten vékony hangú füles, de a magasai minden mély-hiányt megérnek.
    Annyi részlet van bennük, hogy nehezen hittem a fülemnek.

    Xears: td100II, xt120pro
    Ami közös: sok, de lágy basszus, magas érzékenység (elég hangosak)
    Ami különbözik: A td100II a közép tartomány felső részétől selymes hangú, ami nekem nem tetszett. Tisztán szól, de eltompítja a finomabb részleteket. Elektromos zenére kiváló.
    Az xt120pro jelentősen agresszívebb, részletesebb hangot ad, és élettel telibb a közép-
    magas tartománya. Akusztikus, rock, klasszikus zenéhez kiváló.

    Sony MDR-E52: Erről a fülesről az jutott eszembe először, hogy húúde mélyre megy, és mégis tisztán szól mindenhol. Eleinte nagyon tetszett a hangja, egészen a Xears xt120pro meghallgatásáig. Ez a sony kb olyan, mint az xt120pro lehalkítva, kevesebb basszussal, és összességében összekuszáltabb hangképpel.

    V-moda:
    Spin: kuka
    Bass Fréq: CX300 verő füles sokk basszussal, főleg elektromos zenére. Meglepően tiszta hang egy olcsó fülestől. Elég hangos.
    Vibe: A Bass freq hangja finomítva: picivel halkabb, de minden tratományban szebben szól, tipikus basszusra hangolt, de mégis mindenevő füles. Elveri a CX500-at.
    Vibe II: mégszebb bassus, de más téren visszalépés a Vibe-hoz képest. kásás közép, és érdes magas jellemzi, néha fárasztó, esetenként sértő is a hangja.
    Faze: Vibe II jelentősen kevesebb basszussal. Elég kiegyenlített füles, tuti, csak véletlenül sikerült így a V-moda-nak, nem az ő stílusuk. :DDD
    A Sony MDR-E52-re hasonlító hangja van, de annál tisztább magassal, de van egy kiemelése 6-7kHz körül.

    Seni: cx300, cx500, cx55:
    Ezekről nem tudok sokat mondani, tipikus tömeg-fülesek, árukhoz képest közepes hanggal. Sok basszus, tompa közép, és a magasak is inkább közép-magasak. Nem merek mondani róluk többet, mert keveset hallgattam őket, de nem is hiányzott több.
    A V-moda megfelelő típusai ugyanezt tudják picit jobban.
    A cx55-ből létezik oylan hamisítvány, ami jobban szól az eredetinél. :U

    Sennheiser IE8:
    Így kell olyan fülest csinálni, ami rengetegmélyet ad, és mégsem nyomja el semelyik tartományt, mert olyan erős a hangszórója, hogy a nagy erejű basszusok hátán is tökéletesen jól érzi magát a zene többi része.
    Xears xt120pro-hoz hasonlítható részletesség (árához képest ezen a téren nem nagy durr), mesés basszus, nagyon kiegyenlített közép és magas tartomány.
    Kiváló szeparáció
    A BDA-02-hez képest kevesebb részlet, de több mély jellemzi.
    Az árát akkor éri meg, ha kell a sok mély, denem csak aksutikus zenére hazsnálják.
    Nagy érzékenységű fajta, elég nagyot szól halk telefonról is.

    Etymotic Research ER-4S: A kedvencem. :K Minden részletet könyörtelenül megmutat, nem rejt el semmit, ebből adódóan kifejezetten nem jó vele rossz minőségű mp3-at hallgatni, mert minden hibát az orrod alá dörgöl. A keverési bakik is kijönnek.
    Az egész hangzása a DBA-02 finomított változatának tekinthető, de kevésbé megy magasram és a mélyei sem elég mélyek. Ennek ellenére nálam no1., bár kell neki az igéyesen kevert akusztikus zene, méghozzá flac-ban, és egy jóféle erősítő sem árt neki, mert állati halk típus. Még a clip+ sem elég neki Rockbox-szal.
    Az elektromos zenét fa hangon adja vissza.

    Monster Turbine Pro Copper
    A Xears td100II hangjára emlékeztet, csak annál lehelletnyit kevesebb mély, és picit kevésbé selymes magas. Nem írok róla többet, nagyon rövid ideig hallottam csak, ráadásul bejáratás elött.

    --------------------------------------------------------------------

    Amikre nagyon kiváncsi vagyok:
    Hippo VB - csak úgy
    q-JAYS -csak úgy, mert EU márka
    Audio-Technica ATH-CK90Pro - a tölcséres belső kialakítás miatt
    ECCI PR401 - állítólag nem olyan sz*r, mint amit elsőre kinéztem belőle. :DDD
    Etymotic Research MC5 - remélem, hogy az ER-4S-hez hasonló hangot kapok olcsóbban. :D

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Shufny

    őstag

    válasz Dave™ #12175 üzenetére

    Akkor most vázolom, hogy szerintem miért sokkal hasznosabb ez. Tehát adott, hogy van 1 ember, akinél mellesleg a lelki állopot sokkal kevésbé játszik szerepet, mint a többieknél, mert legalább egy hétig HASZNÁLJA, azokat a bejáratott füleseket. Nem meghallgatja valakinél az utcán... Mellesleg meg érdekes módon, mikor 16 bit vs 24 bit van akkor a lelkiállapotról senki nem beszél. :U Szóval egyik eset, amikor az illető hallotta a jó ár/érték arányú fülesek nagy részét, és közli, hogy A>B x,y,z szempontból és A<B i,j,k -ból és ezért C -re emlékeztető hangja van. Ráadásul nem csak ilyen relációkat ad meg, hanem azt is körülírja, hogyha más a hangja, ami nem mindenkinek azonosan tetszetős. Ezzel szemben van mondjuk 10000 másik, aki ír 1!! vagy esetleg 2 fülesről, hogy "A jó", "A jó x,y -ban", "B -nek elképesztő j -je van" "Nekem túl kevés C k-ja" stb. stb. Itt felmerül a kérdés: MIHEZ KÉPEST?! Az a hatalmas különbség |joker| szubjektív véleménye és a többieké között, hogy annyit olvashattál tőle, hogy ki lehet ismerni, hogy milyen hangzásról, mit mond. Tehát amíg egy random arc mondja, hogy C -ben túl kevés a k, az teljesen a levegőben lóg, de ha |joker| mondja, akkor tudthatod, hogy ez SZÁMODRA mit jelent. Ez volna a lényeg, nem? Mellesleg vannak másik, hasonló írásokkal, de ő a messze legkonzizsztensebb. Ráadásul a pontozás, nem a saját szubjektív véleménye. Megpróbál úgy pontozni, hogy a legkevesebb hibára, és a legkönnyebben szerethető hangzásra ad magasabb pontot. A sok másik vélemény is megtalálható abban a topicban, mert rendszeresen írnak bele. Olyanok is akik szintén rengeteg mindent hallottak, szóval nem nehéz utánajárni, hogy mennyire egyezik a véleménye a népnek. Ennek tetejében még egyéni kérdésekre is szokott válaszolni, ha nem került volna valami említésre. Statisztikára továbbra is azt mondom: az alapján jó eséllyel a Siberia V2 vagy valami hasonló lenne a világ legjobb fejhallgatója. Szerintem többet erről nem érdemes beszélni... Utána lehet nézni a "teszt" elolvasása után is mások véleményének. Pont abban a legnagyobb segítség, hogy segít elhelyezni a füleseket. Például azt is írja, ha sokaknak volt problémája bizonyos fülesek tartosságával. Persze, ha az elég régi ehhez. Nem utolsó sorban meg ott van a street price, ami segít megérteni, hogy, miért van mindenkinek legalább egy olyan USA -ban, mert ez a tény elég furcsán hathat, egy árgépes keresés után.

    [ Szerkesztve ]

  • Dave™

    nagyúr

    válasz Shufny #12187 üzenetére

    Én most a mélyekre gondoltam PuMbÁ-nál, ott a -8-10dB-es csillapítás szerintem kicsit erős, de hát neki úgy jó, okés, csak ez ugye másnak megtévesztő lehet, mert valami basshead akármire számít, utána meg adja el aprón, mert nem dübörög. Egy vélemény nem csinál nyarat az én szememben. A magas más kérdés, azt elég sokan írták, szóval simán létező dologról beszélünk, ami ízlés kérdése, van akit zavar, van akit nem. Megint csak a statisztika segít, mert nem egy olyan leírás van, ami abszolút nem említi bejáratás után, hogy sok lenne a magas, ti ketten viszont igen, tehát ennyi múlik a tesztelő fülén/ízlésén. Ezért is nagy kockázat egy ember véleménye, szerintem.

    A harmadik bekezdést úgy ahogy van, nem értem, hogy jön ide, mi az alapja az eddigiek fényében. Szerintem kicsit felfújtad a dolgot, én joker tesztjét kezelem a helyén (az én szememben a helyén), nem azt mondtam, hogy egy vélemény szart sem ér senkinél sem, csak annyit, hogy szubjektív, és akkor jó, ha megerősítést nyer máshonnan is. Az én véleményem is ilyen egyébként.

    "Azt, hogy én megalapozott tanácsnak érzem, azt amit írok, nem tudom jobban alátámasztani annál, hogy mostani Xears XR120Pro II árad mellett, senkire nem tukmáltam a Brainwavz M1 -et, pedig árulom, és tetszik is a hangja, és az XR nem is szerepel a tesztben."

    Különösképpen ezt. Én nem mondtam semmi olyasmit, hogy a brainwavz szar, ellenben a Xears sokkal jobb. Nem is hallottam sosem. Azt tudom, hogy az XR120PRO II nekem nagyon tetszik. Azt is leírtam, miért (CX400-hoz, XT120PRO-hoz képest is). Szerintem volt már vélemény az M1-ről is. Mindenki el tudja dönteni melyiket veszi és miért. Szerintem a véleményed teljesen megalapozott, hiszen te úgy érzed. Az enyém is. Nem azért árulom pont ezt, mert ezen van a legnagyobb árrés vagy bármi egyéb gazdasági indok, a gyártótól sem sokkal olcsóbb. Hanem azért, mert iszonyat jónak tartom, és szerintem ez az, amit nagyon megéri megvenni ezen az áron. Ez persze csak egy vélemény, szubjektív, érdemes összevetni a korábbiakkal is. Hamarosan lesz több vélemény is róla, majd abból már jobban le lehet szűrni a dolgokat. Egyébként ajánld nyugodtan az M1-et, én nem fogom azt mondani, hogy az XR120PRO II sokkal jobb, mert azt nem hallottam és lövésem sincs milyen. Amikkel össze tudtam közvetlenül hasonlítani, azoknál egészen biztosan sokkal jobb, és ezt tartom is. Na már így is túl sokat beszéltem róla, többet nem szeretnék, mert szerintem mindent leírtam, amit erről az egészről le lehet.

  • dhcodoki

    senior tag

    Nekem is megérkezett az XR120PRO II. Seni CX300-hoz tudom viszonyítani, Sony NWZ-B135F-t használok. (de rákötöttem egy Audinst DAC-ra is). Első szembetűnő dolog, hogy a ház kétszer hosszabb mint a CX300-é. A vezetékelés vékonyabb, de merevebb. Ami pozitívum, mert nehezebben gubancolódik. Az összes hozzá kapott gumival (kicsi, nagy, dupla) stabilan áll a fülemben, ami azért furcsa, mert a Seni csak a legkisebbel maradt bent.
    Hangját tekintve is kellemesen csalódtam. Végre megjött a mély. De ez betudható annak is, hogy a CX300 stabilan ugyan, de rosszul állt a fülemben. A magasak elég karcosak/nyersek. Gondolom bejáratás után puhulnak. A közép a helyén van, nem tolakodó, de nem is marad háttérben. Tere olyan mint a Seni-é. Nem túlzottan jeleskedik egyik sem ezen téren. Bár mostanság sokat használom a K601-et, így lehet ez a hiányérzetem oka. Mondjuk nem is vártam nagy teret egy ilyen kialakítású fülestől.
    Összességében:
    :C :C :C :DD :))
    Szal a következő évtizedre megvan a társ ezen a téren.
    Köszönöm Dave-nek, akivel öröm volt üzletelni. :C :R :R :R

    UI: Jah, és kaptam hozzá egy tatyót is. :)

    kép1
    kép2

    [ Szerkesztve ]

  • Xabi78

    aktív tag

    válasz Dave™ #12468 üzenetére

    Remélem, egy tisztes xr-xt-td összehasonléítás is lesz ;)

    Más: eddig még nem láttam leírva, de jelezném, hogy a bejáratással az XR mélye is sokat tisztul. Egy kicsit több is lett belőle, plusz tisztább, dinamikusabb. Kezd jól szólni rajta a rock és a prog metal is (továbbra is flat eq mellett) Egyre szélesebb a mosolyom. :DD

    X.

    Cave canem!

  • Xabi78

    aktív tag

    válasz csul1 #12476 üzenetére

    Meg fog jönni a basszus pár nap bejáratás után :)

    X.

    Cave canem!

  • őstag

    TD III PRO BlackWood első tapasztalatok

    Forrás iPhone4, Mac Book Pro MP3

    Idáig minden fülesem a Mac-kel testesebben szólt, most nincs különbség.

    Ami nem tetszett:

    Mélyek

    A mélyei erőteljesek mégis szárazak és valóban az egész hangsáv megsínyli. Olyan érzésem van, mintha erős felső basszus kiemelése lenne. Kerek, nem kopog, de mintha egy uborkás üvegen keresztül jönne. Olyan vastag, és ezért nehéz megkülönböztetni az alsó regiszter hangszíneit. Ennek ellenére sub-basszust még nem sikerült kicsikarni belőle. Ömlesztve kapjuk, és a 100Hz ugyan olyan hangos, mint a középtaromány 6-7kHz-e.

    Magas

    A magasok lehetnének forszírozottabbak, de ehhez le kéne halkítani a mélyeket. Én hangszínszabályzóhoz elvből nem nyúlok. Ott vannak tisztán, de mintha elfelejtették volna bemikrofonozni a cintányért. A keményebb cintányér szólók, meg egy essé olvadnak.

    Közép

    Itt is van kiemelés rendesen. Egy bizonyos frekvencián (pl. taps környékén, de ez lehet bármilyen effekt) ahol belenyilall a fülemben. Ez egyébként, csak nagyon jó fülesekkel nem igaz. Nem sziszeg, de a nöi énekhang hajlamos a szörcsögésre, ami nagy hangerőn még jobban kijön.

    Ami tetszett:

    Klasszisosabb jobb hangzást kapunk egy közönséges füleshez képest. Elég széles a színpad, és a basszuson kívül részletesek a hangok, de sajnos kis volumennel szólalnak meg a mély súlya alatt. Az egésznek van egy enyhe uborkás üveg színezete, de ennek ellenére elő-elő jönnek a részletek. Madonna néha hullámzó hangja, ami talán sokaknak ismeretlen, vagy Freddy Mercury lebilincselő előadásmódja.

    Hallhatóan több van ebben a fülesben, és biztos nem írtam le mindent. Ezek az első tapasztalatok a nulkilóméteres fülesről, bejáratás előtt. A gyártó 50órát javasol.

    Ja... ez a füles hozta ki, hogy a Mac-em fejhallgatókimenetén van egy nagyon kicsi brummfeszültség.

    [ Szerkesztve ]

  • Bici

    félisten

    válasz #12485 üzenetére

    A bejáratásnak a fizikáját nem érted?
    Az annyi, hogy betörik a membrán széle és a központosító pille (vagy ami ennek megfelel a 10mm-es hangszóróknál). Pont. Ennyi. :)

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Dave™

    nagyúr

    Ígértem egy Xears összehasonlítást, íme:

    Welcome ladies and gentleman, we are tonight's entertainment:

    A játékosok sorban: XT120PRO, TD III PRO BlackWood, XR120PRO II, PB120PRO.

    A PB120PRO csak méretbeli viszonyításnak van ott, nem sokat hallgattam, ezért nem is vettem bele.

    Külső:
    A méretbeli különbségek jól látszanak. Az XT hatalmas, az XR már érezhetően kisebb, a TD a látszat ellenére nem sokkal van az XR alatt, majdnem ugyanakkora, a PB pedig mint egy jól meghízott Sennheiser CX. Anyagukat tekintve egyedül a TD kakukktojás, ugyanis ez hibrid, félig alumínium, félig fa. A többiek alumíniumból vannak. Nagyon szépen kidolgozva :)

    Lássuk is tesztünk szereplőit közelebbről:

    XT barátom a legnagyobb kérdőjel az összes Xears fülesem közül. Egyrészt batár nagy, de valami hihetetlenül jól néz ki szerintem. A képek nem adják vissza, de élőben gyönyörű. A hangja a legkevésbé sem kiegyensúlyozott, nagyon erős kiemelése van lent szinte végig. Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy a mély erősen dominál, ettől az egész fülesnek kellően vaskos, testes hangzása van. Ez nem az a mély kiemelés, amire a "bassheadek" elismerően csettintenek, nem az a lüktető fajta, hanem inkább ilyen állandóan jelen lévő mély dominancia. Egyébként erősen számfüggő, van, ahol a legkevésbé sem zavaró, sőt jól is áll a testesebb hangzás. Viszont olyan is akad rendesen, ahol dörmög lent, és az EQ-felé akarok nyúlni, pedig soha nem teszem egyébként. Szegényt rengeteget szidtam emiatt, de nem érdemli meg. Ő igazi különlegesség, egy "rút kiskacsa", akiben könnyebb a hibát észrevenni, mint az értékeit. Merthogy az is van neki, nem is kevés. Rendkívül meleg, telt, kellemes, szerethető hangja van. Az erős mélynek köszönhetően egészen alacsony hangerőn is ott lesz a mély (halkan abszolút nem tolakodó). A sok kiemelés persze hosszú távon megbosszulhatja magát, EQ kompenzáció nélkül idővel fárasztó lehet a hangja. Kompenzálva hosszútávon is teljesen rendben van. A hangszerek szeparációja teljesen rendben van (nagyon jó), a térleképezés szintén. Ezeket mindegyik Xears fülesnél le fogom írni, mert mindegyiknél jellemző. Rengeteg apró részlet van, tehát ezen a téren is jeleskedik. A túlzott mély hatására ez a tartomány nem annyira tiszta és részletes, és a közép alja is megsínyli a dolgot (rámászik némileg). Biztos vagyok benne, hogy egyébként ott van, aminek lennie kell, csak a mély elnyomja. Szóval a közép nem a legnagyobb erőssége. A magas tartomány is lágy, követi az egész füles karakterét, részletességben teljesen rendben van. A magas itt olyan, amilyennek egy ilyen meleg karakterű fülesnél lennie kell, szóval ebben nem találok kivetnivalót. Lehetne még róla sokat mesélni, lényeg a lényeg: ez egy fun füles, nagyon erősen színezett, a mély dominál, ettől némileg sötét karaktere van, de rendkívül meleg, lágy, barátságos hangja van, olyan, ami magához láncol, és nem akarsz megválni tőle. Kétszer akartam eladni a túl sok mély miatt, de nem visz rá a lélek. Maradunk örök barátok :) (Ha esetleg nem világos: nem ezt használom napi szinten, de NAGYON jó érzés néha elővenni). Fő fülesnek nem ajánlom, ahhoz túl fárasztó tud lenni. EQ-val mondjuk úgy is használható, de akkor már érdemesebb a TD-t venni, az EQ nélkül is jobban oldja meg a feladatot. Ennek ellenére szerintem egy nagyon jó füles, különlegességnek tudom javasolni :)

    Legújabb barátom, TD szerepel középen, és ez nem véletlen. De erről kicsit később. Előtte a külsőről: a fő attrakció ugye az, hogy részben fából van. Tehát boszorkány. Bevallom őszintén, engem eleinte nem hozott lázba a dolog. Féltem tőle, hogy a tartósságával gondok lesznek, túl puha lesz stb. Szögezzük le az elején: teljesen alaptalanok voltak a félelmek. A fa anyag be van vonva valamivel, ami lehet festék, de kicsit olyan, mint egy vékony műanyag réteg. És ez nagyon jó hír. Ugyanis belül ő fa, annak minden jóságával (puha), kívül viszont elég ellenállónak tűnik. Nem kell félteni :) Térjünk át a hangra. Azt tudni kell, hogy nem lesz fair az összehasonlítás, mert alig másfél-két órát ment idáig, tehát közel nincs bejáratva. Első pillanatban viszont már rögtön láttam (hallottam), hogy a TD bizony pont úgy szól, amilyennek elképzeltem. És ez jó, méghozzá nagyon jó. Karakterre ő is a lágyabb, meleg hangzást képviseli, mint XT barátom, de ő más módon teszi. Kiegyensúlyozottabb hangja van, a mély nem végig van kiemelve lent, hanem azt a tipikus, lüktető, impulzusszerű basszust (többször nem írom le, igen, sok basszusa van :DDD ) képviseli, amit a legtöbben annyira szeretnek/szerettek. A mélye valóban az egyik legerősebb pontja a fülesnek, rendkívül mélyre megy, pár számnál meg is lepett, de aki kiegyensúlyozott karaktert keres, az soknak fogja találni. Én nem vagyok oda a túl sok mélyért, de a legtöbb számnál nem zavaró a kiemelése (számomra). Jól áll neki a meleg, telt karaktere miatt is. Korábban így képzeltem el a tökéletes XT-t, ilyen méllyel. Fogalmazhatnánk úgy is, hogy az XT legnagyobb hibáját javítja közel tökéletesen (fun fülesekről beszélünk, nem lineáris kiegyensúlyozottakról! :) ). De ez így nem lenne fair az XT-vel szemben, mert ő különleges és nagyon szerethető, szóval nem bántom. Szeparáció meg térleképezés szempontjából szintén remek, ezek nagyon erős pontjai a Xears füleseknek - az én fülem számára. A részletesség pedig a másik, amiben szerintem fantasztikusat alkotnak. Nem tudnám megmondani, van-e különbség az XT és közte részletességben, talán ahol az XT mélye túl domináns, elmoshat alsó-közép tájékon finomabb részleteket, de úgy egyébként erősen hasonlítanak ebből a szempontból is. Az egész hangkép tisztábbnak és valamivel világosabbnak érződik valamennyivel, mint az XT-nél (bár mint mondtam, számfüggő, hogy mennyire kavar be az XT mélye). Ahhoz képest elég kontrollált a mély is, nem állítom, hogy nem lóg rá minimálisan a középre, de ennyi idő után is már sokkal kontrolláltabb lett a mély a közép javára, szóval szerintem semmi baj nem lesz itt sem. Úgy van kiemelve elég rendesen lent, hogy a közepet érdemben nem bántja. Ez szerintem dicséretre méltó. Az XR (előreszaladtunk) tudja ezt a legpéldásabban, csak ott ugye áldozatot kell hozni a mély oltárán... Na de vissza a TD-hez. Szóval a karakteréhez, jellegéhez képest szerintem teljesen rendben van középen, már most is. A magas lágy, tiszta, nagyon kellemes, a legkevésbé sem fárasztó. Valamennyire szerintem az is ki van emelve, de nem túlságosan. Verdikt: kellően kiegyensúlyozott füles az átlagosnál erősebb mély kiemeléssel (figyelem, paradoxon :) ). Legnagyobb erősségei a meleg, lágy, telt, testes hangzás, nagyon szép méllyel, ami nem mászik rá a középre, mint az XT olykor (ez nagyon becsülendő), emellett tudja a Xears specialitásokat is, mint a kiváló szeparáció, tér, és a nagyon részletes hangzás. Amiért középre került a vizsgálatban, hogy ő az arany közép út. Olyan, mintha az XT és az XR gyermeke lenne. Sokkal közelebb van az XT-hez, ha választani kell, hiszen ez is színezett, meleg, lágy, erősebb méllyel, de tud prezentálni az XR tárházából is. Szerintem közel tökéletes a maga karakterében. Az biztos, hogy a TD hangja a legpopulárisabb. A többségnek inkább ez a színezett, lágyabb hangzás szokott bejönni, ehhez párosul egy ugyan erősebben kiemelt és elég "látványos" mély, de még ezt is bent tudja tartani a ketrecben, az XT-nek ez nem sikerült így. Bátran ajánlom bárkinek, melléfogni csak akkor lehet vele, ha nem szereted a mély kiemelést, vagy a színezett, melegebb hangzást.

    XR. Leplezetlenül bevallom, hogy az XR az én legkedvesebb barátom. Sőt, szerelmem, múzsám, amit akartok :D Viszont mielőtt mindenki rohanna ilyet venni, érdemes a dolgok mögé nézni. Az XR hangja a legkiegyensúlyozottabb mindhárom közül, erre már majdnem rá lehet sütni ezt a jelzősót kiegészítések nélkül is. Van valamekkora kiemelése lent, de határozottan kevesebb, mint a TD-ben. Szerintem ez a tökéletes szint, de biztos vagyok benne, hogy sokan kevésnek találnák, néhányan soknak, viszont olyanok is akadnak szép számmal, akik szerint ez így pont jó. Én is közéjük tartozom, mert bár határozottan kiemel, mégis gyönyörűen kordában tartja, a legkevésbé sem engedi fel középre. És hála neki, szintén ad némi testet a zenének. Alap méllyel biztosan vékonynak tűnne a hangzása, így viszont rendkívül egyben van. Mint egy formás hóember. A közép pont a mély miatt is kiváló, rendkívül részletes, tiszta, a helyén van. Tökéletes. A magasakban szerintem kiemel valamennyit, az biztos, hogy hangsúlyosabbnak tűnik a TD-nél, de ez amiatt is így érződik, hogy nem azt a nyugodt hangzást nyújtja, sokkal agresszívebb. Szerintem a magas is rendkívül tiszta, nagyon-nagyon részletes, közel tökéletes, egyedül a kiemelése zavarhat egyeseket, szerencsére én szeretem, ha minimálisan hangsúlyosabb, szóval nekem szerintem így ebben a kiemelt formájában ez is tökéletes :) Fontos róla tudni, hogy nem színez. A legkevésbé sem, abszolút nem az a meleg karakter, mint a TD vagy az XT. Gyakorlatilag a TD ellentettjének, párjának tekinthető. Világosabb is a karaktere, mint az előző kettőnek, részletekben szerintem jobb a másik kettőnél, de ebben szerepet játszhat sok minden, pl. hogy abszolút nem az a lágy karakter, sokkal élesebb a hangzása, és talán ez segít előhozni a bokorból még egy-két plusz részletet. Szeparációban szintén egy leheletnyit jobbnak tűnik a fenti miatt, a tér kb. ugyanolyan, mint a TD-nél. Amiért hozzám a legközelebb áll az pont ez az éles, tiszta, kendőzetlen hangzás a kontrollált, mérsékelt méllyel, ettől lesz rendkívül zenei, élő. Tényleg olyan, mintha előtted gitároznának. Szinte élnek vele a hangszerek. Viszont. A többségnek nem ez az analitikus hangzás szokott bejönni. Amiért nekem mégis, az a plusz részletek és az élettel teli hangzás a hangszerekben. Kinek ajánlom? Annak mindenképpen, aki szereti az analitikus, színezetlen hangzást. Ha Te nem tudod, ilyen vagy-e, akkor valószínűleg nem, bár lehet, hogy csak nem tudsz róla :) A többség mindenesetre nem ezért szokott rajongani. Viszont ha szereted, ha a hangszerek pontosan úgy szólalnak meg, ahogyan kell nekik, akkor bátran nevezz be rá. Az akusztikus gitár a legjobb barátja, az egy leírhatatlan élmény tud lenni.

    Figyelem! Az XR-nek elég erős kiemelése van a magas tartományban, akit ez zavar, annak semmiképpen sem ajánlott. A TD-ben a magasak intenzitása is kisebb, és sokkal lágyabbak, nem annyira élesek. Éppen ezért az XR annak javasolt, akit nem zavar ez a kiemelt magas tartomány, és szereti, ha a hangszerek színezetlen (naturális), és élesebb hangon szólalnak meg.

    Végszó:
    A fentiek a legjobb tudásom szerint, a rám gyakorolt hatások alapján születtek. Zenei ízlésem elsősorban a félig elektronikus, félig hangszeres, vagy teljesen elektronikus, de hangszeresnek álcázott zenékből állnak a lo-fi/lounge/chillout/nu jazz/nu bossa tengelyen. Elsődleges szempont a közel kiegyensúlyozott hangzás (a túl sok mélyet nem szeretem), rögtön a második a részletesség és a tisztaság megosztottan, a harmadik pedig az a bizonyos plusz. Az XR ezt az élettel teli karakterével prezentálja. Életem legjobb fülese, innen számomra nincs tovább :) De a TD többeknek fog tetszeni, ebben is biztos vagyok. És hozzáteszem még azt is, hogy bizony nagyon jó olykor még ezzel a füllel is a meleg, telt karakterű fülest elővenni. Az XT-t is az volt, a TD-re pedig ez hatványozottan igaz, meleg, telt karakterben párját ritkítja, főleg ahogyan AZT a mélyet meg tudja fogni.

    Remélem segítettem valamennyit:D

    [ Módosította: ollie ]

  • Dave™

    nagyúr

    válasz Dave™ #12487 üzenetére

    Ja az kimaradt, hogy természetesen marad a TD is :DD Lassan a saját füleseimből is csinálhatok egy külön bazárt.

    ÉS MÉG EGY FONTOS KIEGÉSZÍTÉS: Sennheiser közepes sima gumiharangokat használtam, mert puhábbak és jobban szigetelnek. A gyáriak sajnos pocsékak, érdemes lecserélni :( Sokat javíthat mind a tartáson, mind a hangzáson, mind a kényelmen!

    Na meg nem ártana bejáratnom, ha ezt tudta bejáratás nélkül a két bejáratottal szemben, lehet ott még tartalék :))

    [ Szerkesztve ]

  • őstag

    válasz jblgti38 #12492 üzenetére

    Könyörtelen vagyok és szívtelen. :(( Majd egy hét múlva nézz vissza, amikor a bejáratás befejeződött. Mindentől függetlenül nagyon egzotikus hangja van, és még így is sokáig hallgatható, ami nem rossz jel.
    szerk. a zongora hangja nagyon fekszik neki.

    [ Szerkesztve ]

  • őstag

    válasz schawo #12502 üzenetére

    Én az első 20perc után írtam, és azóta is megy, és a basszus sokat javult. Mivel a fülest teszteljük, így az sem mindegy mivel hajtjuk. Az iPhone-t nem tartom a legjobb forrásnak, az MP3-mat meg főleg nem. Vannak dolgok amik részletesebben jönnek, vannak amiket meg elkendőz. De majd bejáratás után lehull a lepel. Mindenesetre a hangja nagyobb volumenű, mint az ára.

  • Dave™

    nagyúr

    XEARS TD III PRO update:

    most már van benne pár óra (4-5 talán, éjszaka nem ment), határozottan kiegyensúlyozottabb karaktere lett, a mély sokat finomodott (nem igazán csillapodott, hanem kontrolláltabb lett), plusz a magasak is fejlődtek. Ebből a szempontból sokkal jobban hasonlít az XR-re, mint az XT-re. Egyéb paraméterekben meg fordítva. Tényleg olyan, mintha azok jó tulajdonságait ötvözné ebben a karakterben. Bár az XR analitikus mivoltából kifolyólag más történet. A lényeg: jót tesz neki a bejáratás :)

  • Xabi78

    aktív tag

    Dave, SÖ: köszönöm a részletes leírást.
    Eddig nem nagyon hittem ebben a bejáratás dologba, de most már elkezdtem nyomatni a zajokat a fülesen. Kipróbáltam több gumiharangot is, mert a szivacs torzítja a hangképet, lágyítja és levesz a magasakból (ez azért van, amikor előny, de a részletességet rontja). A
    Thomas féle gumiharang selejt, van rajta egy perem, ami zavarta a fülemet, de a feleségem körömreszelőjével sikerült a helyzetet megoldanom - ettől függetlenül még mindig túl merev, de ideiglenesen jó lesz. A sennheiser harangok sajnos csúszkálnak rajta, pedig abból még a közepes harang is elég kényelmes.

    mhorvat: engem érdekelne egy TD II -TD III összehasonlítósdi is, remélem, belefér a TD III-as cikkedbe (és nem mellesleg nagyon várom az XR-ről a véleményed :) ) Az eddigi cikkeidhez (általam olvasott: cx400, TD II, Burn-In) pedig gratulálok, sokat segítettél nekem :)

    X.

    [ Szerkesztve ]

    Cave canem!

  • Dave™

    nagyúr

    ígértem, hogy írok pár szót a Xears PB120PRO -ról.

    Nos, a legjobban a 3 korábban tesztelt füles közül a TD III-ra hasonlít, elsősorban a karaktere miatt: meleg, nagyon lágy (sokkal lágyabb még a TD-nél is), viszont elég "laid back" hatású, a TD III sokkal agresszívabb. Nagyon nyugodt hangja van. A mélye mennyiségre nagyon közelít a TD-hez, csak kevésbé kidolgozott, meg talán nem ér le annyira mélyre. A TD sokkal világosabb karakterű, ez inkább sötétebb picit. Érdekes módon a hangerőt nagyon meghálálja (erősítés? telefonról használom, halkról normálisabb hangerőre felnyomva elég látványosat javul). Elég testes hangzása van, bár újfent nem úgy, mint az XT-nek, de a TD-nél valamivel testesebb. A TD-nél kevesebbnek tűnik a részlet, szerintem betudható a sötétebb karakternek is (elég domináns a mély, az XT meg a TD között van ilyen szempontból, a TD-hez áll közelebb, de ott jóval kontrolláltabb).

    Thomas szerint ugyanaz a driver van benne, mint a TD-ben. Nem tartom lehetetlennek a dolgot, mert akkora különbség nincs, hogy ne lehessen így, de azért a TD érezhetően jobb mindenben, szóval ha igaz is, a ház (mérete, formája) sokat számít jelen esetben. Apropó ház: van rajta egy kis nyílás hátul, tehát minimálisan nyitott. Ha befogom, rögtön érezni a változást :) RENDKÍVÜL kicsi, főleg a többi Xearshez képest. Az árát viszont szerintem megéri, főleg ha a Sennheiserekhez meg egyebekhez mérjük :)

    szerk: ennek is nagyon jót tett a bejáratás

    [ Szerkesztve ]

  • DEJVID

    őstag

    Ha minden igaz, holnap megjön az UE TF10. Az érdekelne, hogy pontosan hogy kéne bejáratni? [Innen] töltöttem le pár hangot, csak nem tudom mennyi ideg kéne az egyes "számoknak" szólnia, illetve mennyi időközönként kéne szünetet tartani. Előre is kösz! :R

  • Xabi78

    aktív tag

    válasz DEJVID #12592 üzenetére

    Bejáratásról itt:

    http://logout.hu/cikk/fulhallgato_bejaratas_burn_in/teljes.html

    Érdemes a kommenteket is olvasni!

    Üdv!

    X.

    Piac témában pedig egyetértek az előttem szólókkal... :(

    Cave canem!

  • DemonDani

    addikt

    válasz DEJVID #12592 üzenetére

    azt szokták javasolni hogy inkább tegyél rá neki 40órányi folyamatos zenelejátszást, ugyan az az eredmény elérhető...

    ezzel kapcsolatban esetleg valakinek van egy bejáratott zenelistája amiknek esetleg elég széles a spektruma? ugyan a lossless használata sokszor felesleges de ilyenkor talán ajánlottabb erre a célra mert a füled talán nem érzékeli de a füles valszeg jobban megdolgozik vele de erősítsen meg valaki ebben inkább.

    NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

  • dudika10

    veterán

    válasz DemonDani #12595 üzenetére

    Ez olyan mint a verselemzés, mindenki azt gondol a témáról amit csak akar. ;]
    Mindenki mást állít és mindenki biztos abban, hogy neki van igaza. De mivel nincs két egyforma füles és egyforma körülmények sose fog kiderülni, hogy melyik el az igaz szvsz.
    Én személy szerint azt mondom, hogy hallgasson csak rajta zenét úgyis bejáratódik magától.
    Más meg azt fogja mondani, hogy csakis rózsaszín vagy fehér zaj, csak két holdtölte közt és 11,34 percenként pí perc szünetet kell tartani. ;)

    Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

  • Xabi78

    aktív tag

    válasz dudika10 #12596 üzenetére

    Ez részben igaz, de azért illik mellérakni, hogy ha berakod 2 éjszakát járatni a hangokat, akkor már 2 nap után (kb. 20 óra) jelentősen javul a fülesed hangja (ez saját tapasztalat), míg normál zenével és használat mellett akár 1-2 hét is lehet, amíg kitisztul (de ez nyilván füles függő is). Vagyis használattal is be lehet járatni, a bejáratással nem lesz más hangja, mint használattal (szerintem legalábbis, majd az okosok esetleg cáfolnak), csak és kizárólag az időt rövidíti le.

    Üdv!

    X.

    Cave canem!

  • dudika10

    veterán

    válasz Xabi78 #12599 üzenetére

    Egy szóval nem mondtam, hogy nincs értelme a bejáratásnak, én is azt tapasztaltam, hogy változik a hang. Csak a külön zajokkal meg minden egyébbel történő bejáratás értelmét kérdőjelezem meg. :)

    Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

  • Xabi78

    aktív tag

    "3, mértnemzavart senkit az tegnap, amikor valaki belinkelte a PH-ról az illető kolléga nevét és elérhetőségét (azaz a HIRDETÉSÉT), fülesjavítás témakörben."

    Ha már így meg lettem szólítva: mondhattam volna azt is neki, hogy keressen valakit, aki megcsinálja, de mivel múltkor elmentettem már magamnak, egyszerűbbnek tűnt, ha linkelem. Teszem hozzá, semmilyen anyagi érdekem nem fűződik hozzá. Nem hiszem, hogy ez durvább dolog, mint az, hogy ha valaki rákérdez egy fülesre, akkor bekínálom privátban (ez csak példa, aminek a valósághoz természetesen semmi köze...)

    És teszem azt, nem is ez verte ki senkinek a szemét, elég megszokott dolog a linkelgetés itt (legalábbis nekem nem tűnt föl, hogy csak én csinálom.

    Lehet itt virágnyelven fogalmazni, de a piacos történet egyáltalán nem szép (és most ne menjünk bele, hogy ki kezdte és mivel, mert az a történet szempontjából irreleváns), és sajnos a személyes ellentétek ide is begyűrűztek. Innen már csak egy lépés volt, mikor csap át a szar a gáton, és önti el sikeresen a jó kis topicot.

    Hogy kicsit ontopic is legyek:
    XR hangja szépen alakul. Akusztikus zenéhez nagyon jó, rockhoz, metalhoz szerintem túl világos a hangképe, nagyon sok a magas (néha zavaróan sistereg a cin), és lehelettel több mélyet igényelne, a lábdob nem átütő. A gitár jól szól, de ez nem kompenzálja a másik kettőt. Vagyis kompromisszumokkal (vagy eqval) használható, de nem itt érzi magát elemében.
    Viszont Dire Straits, Chris Rea... hát az úgy szól, hogy az na. Mivel szellősebb a hangkép, sokkal jobban előbújik a basszus, a többi hangszer is rendben van, bár a zongorát sokszor halványnak érzem. A szeparáció kiváló. Hasonlóan jól teljesít jazz-ben, sőt, a klasszikus zene is fekszik neki. Sajna ezt én csak próbaként hallgatgatom.
    Akusztikus gitáros zenékben szintén remekel (Tátrai-Szűcs, Andy McKae)
    Egyelőre marad, szokjuk egymást. A Thomas által biztosított fülgumik egyébiránt botrányosak, jelenleg egy sennheiser medium van rajta, ez egész jó.
    Mindez egyébiránt kb. 20 óra bejáratással és kb. 10-12 órányi zenehallgatással.
    Kezdek kíváncsi lenni a TDre, hogy az az általam preferált zenékkel hogy muzsikál.

    Dave tesztjével sok szempontból egyetértek. A füles zenei képességei valóban egészen kiválóak, de nem minden zenestílushoz passzol, (figyelem, szigorúan magánvéleményfeltételezés) valószínű kevésbé univerzális, mint a TD (bár azt nem hallottam még, de ha ennél 1-2 árnyalattal melegebb a hangzásvilága, akkor így lehet). Akusztikus jellegű zenékhez viszont nagyon szépen illeszkedik. Pont.

    X.

    Cave canem!

  • #50001664

    törölt tag

    Amúgy most érkezett meg a TD100 III, és bejáratás nélkül észrevehetően tisztábban szól, mint a CX400 II, akkor mi lesz bejáratás után?! Nagyon örülök neki, hogy megvettem!

  • Dave™

    nagyúr

    válasz DemonDani #12673 üzenetére

    Elromlani meg örökre úgy maradni nem fog tőle. Ha én mindig egy számot hallgatok róla, akkor elképzelhető, hogy nem járatódik be teljesen (bár idővel szerintem úgy is bejáratódna teljesen), viszont ha úgyis csak azt az egyet hallgatom, az úgyis úgy fog szólni, ahogyan kell. Ergo tök értelmetlen lenne jobban/máshogyan bejáratni. Ilyen persze csak laborban van, nem vagyok otthon a goa-ban, de gondolom ott is különböző tartományokban mozognak a hangok, hiába tűnik egyfélének az összes szám. Ergo előbb-utóbb be fog járatódni teljesen. Maximum több idő. Na bumm. Egyet nem szabad: túl nagy hangerőt használni (amin már torzít). A legjobb a hallgatási és a halkabb.

  • mhorvat

    senior tag

    Megvan a TD100 III-as. Péntek környékén várható (nem címlapos, tehát rövidebb) teszt róla, mely a TD100 II-essel való összehasonlításra lesz kihegyezve leginkább. Most mennek rajta a zajok, hogy nagyrészt bejáratott legyen, mikor írok róla, de természetesen azért bele is hallgattam már. Azt hozta, amit vártam: a TD100 II-eshez teljesen hasonló (ha nem azonos) szint, persze az erősen érződik rajta, hogy nincs bejáratva. Ez ismételten ékes bizonyítéka a bejáratás (akár természetes, akár zajos) fontosságának. Bejáratás nélkül sokkal nyersebb, a mélyek inkább püfögnek, a magasak meg néha kellemetlenek, de ez a II-esnél is így volt. :K

    A jövő hétre meg elvileg érkezik az XR120-as, melyről egy hosszabb cikket szeretnék írni.

  • Slomoguy

    csendes tag

    Én is boldog tulaja lettem ma egy Xears TD III Blackwoodnak. Nagyon szépen szól így is, de most kezdem el még csak bejáratni. Valóban nagyon megéri az árát. Itt vettem az oldalon.
    Több típust is nézegettem, de nagyon sokan ajánlották itt a Xears-t ezért vettem meg.
    Az asszony már le is akarta nyúlni...még szerencse, hogy itt a Valentin nap! :P

  • DEJVID

    őstag

    válasz #12723 üzenetére

    Hát röviden és tömören: régi Samsung MP3 lejátszomhoz kapott fülesről CX500-ra váltás épp hogy durvább volt mint a CX500-ról Triple.Fi-re váltás :DD
    Kb egy óra zene van benne, ma meg holnap zenét hallgatok rajta, aztán elkezdem bejáratni zajokkal. Kényelmes, jónak tűnik a kábele is, szuper a kis fémdoboz, imádom :D

  • őstag

    válasz DEJVID #12730 üzenetére

    Akkor folyamatosan tájékoztass. Alapból Én BA mániás vagyok, csak a PL50-es nem jött össze. A balansz armatúrás modellek kiegyensúlyozott hangzásúak, és amitől félek, hogy a mélyei is pontos megfogottak, de nem mennek le elég mélyre. Ez így bejáratás előtt nálad mennyire igaz?

    [ Szerkesztve ]

  • Dave™

    nagyúr

    válasz Xabi78 #12780 üzenetére

    Szerintem a többség csak a kicsivel tudja túl mélyre dugni, de úgy meg nem szigetel rendesen, hiába ül mélyen. Az a jó, ha nem tudod túl mélyre dugni, mert akkor zárja le a hallójárat "bejáratát". Nekem ezt a közepes tudja csak. Persze nem a gyári :D

    A szög sem mindegy ám, ahogyan a hallójárat sem vízszintes. De ha jól van behelyezve, akkor varázsol :D

  • zack

    nagyúr

    válasz Shufny #12859 üzenetére

    Nem volt bejáratva, az tény, de adott Lossless számba hallgattam bele mind a három fülessel. Így utólag már nehéz az élményeimre visszagondolni, mit is hallottam akkor, de az XT120 mélye nekem túl sokat emelt ki u.a. a számot hallgatva.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • Xabi78

    aktív tag

    Hmmm... szóval az rendben van, hogy valaki 10 perc belehallgatás után lefikáz egy-két (egyébként nem rossz) bejáratlan fülest, de az nem, hogyha valaki több napon keresztül hallgatva, összehasonlítgatva a fül- és fejhallgatójával/ival, le meri írni a véleményét abba a topicba, ami egyébiránt azért jött létre, hogy az ilyen tapasztalatokat megosszák?
    Régebben a CXektől volt hangos ez a topic... Most a xearstól, mert ez van sokaknak. Valószínű fél-egy év múlva valami teljesen mástól. Én nem tudok írni az sw-xcaperől, mert nincs olyanom, te meg nem írsz, mert nincs kedved.
    És igen, én sem vagyok audiophil, de azért álljunk már meg egy pillanatra. Az audiophil nem ez az árkategória, sőt, az maga az IEM össze nem hasonlítható egy rendes, jól összerakott high-end rendszerrel. Mondjuk az nem is ennyibe kerül. És ez a varázsa, hogy jóval kevesebbért ad tisztességes hangzást, meg hurcolhatod magaddal. Az audiophil egy életforma, (aki autó helyett erősítőt vesz), ezt ne keverjük már ide, légyszives. Mert itt, ahogy nézem, eddig senki nem állította magáról, hogy mekkora audiophil...
    Az meg egyenesen vicces, hogyha valaki azt mondja, hogy a Xears/m1/akármi mennyivel jobb, mint a CX akárhány, akkor egyből fölzümmög a kórus, hogy azért, mert az biztos csak egy fake CX... Ebből az egyik felének szintén fake CX-e van, a másik fele meg hallotta egy barátjától, hogy szól. És jellemzően egyik sem él együtt hetek óta egy Q-jay/M1/XR/TD/SW xcape-l. Esetleg még csak nem is hallott róluk.

    /me fogja a fejét...

    Cave canem!

  • Dave™

    nagyúr

    válasz DemonDani #12882 üzenetére

    Ha visszaolvasol, esetleg használod a keresőt, ki fog derülni, hogy hárman írtunk róla: Xabi78, Luissimo és én. Ha kihagytam valakit, sorry. Ha veszed a fáradtságot és elolvasod a leírtakat, akkor teljesen felesleges " :U " smile-t használni, ugyanis a 3 vélemény eléggé egy dimenzióban mozog, ergo vagy mindhárman süketek és hülyék vagyunk, vagy tényleg ilyesmi a hangja. Nem azért írtam róla kisesszét, hogy magamat szórakoztassam, hanem hogy segítsek másoknak a választásban. Lehet, és kell is óvatosan kezelni mások véleményét, de ha 3-ból 3 írja kb. ugyanazt, akkor ott már valami igazság csak van a dologban. Az M1-et nem ismerem, csak azt tudom mondani, hogy az XR az analitikus, kiegyensúlyozott karakter, színezetlen, kontrollált, nagyon részletes (részletességben érezhetően jobb, mint a TD). Azt is felajánlottam, hogy meg lehet hallgatni az enyémet minden kötelezettség nélkül. Innentől mindenki azt csinál és azt hisz, amit akar.

    Shufny: igazság szerint annyira nem vészes a magasa, számomra a legszembetűnőbb Chari Chari sztring gitárjánál (Aurora). Szóval nem kell annyira durvára gondolni. Anno a Superluxnál bejáratás nélkül (előtt) sokkal erősebb volt, az akkor picit zavart engem is, ez meg nem. Egyéb viszonyítási pontot nem tudok mondani :) Viszont a 668B-nél szerintem jobban szól az XR, élesebb, tisztább, kiegyensúlyozottabb meg az az érzésem, hogy több a részlet is. Ez utóbbi lehet az előzőekből következik, mert így szembetűnőbb, de nekem nagyon így tűnik. A Superluxnak a tere viszont nagyobb természetesen. Azt nem tudom mennyire fair összehasonlítani, mert a 668B gondolom direkt a lágyabb karakter. Elnézést, hogy ilyen részletesen írtam le a hangzását, ez már extrém audiofil szint ;] :P

  • L4D1K

    őstag

    Volt ma egy kis szabad időm végre, sikerült hallgatózni kicsit. Továbbra is a Within Temptation szólt összehasonlítási mérceként, kiegészülve Jean Michel Jarre egyik válogatásával. Forrás Cowon iAudio U3, EQ ill. egyéb módosítók kikapcsolva, az összes szám a saját eredeti CD-im .flac mentései. Két fülest hallgattam csak, az egyik a nagyon régi CX-300 am, a másik apám frissen vásárolt TDII-je.

    A sennheiser az évek alatt szépen bejáratódott, illetve hozzászokott a fülem, a Xears még járatódik, ezért a mostani hangja még szerintem nem végleges.

    Kb 1 -1.5 órát hallgattam őket, a sennheiser M-es gumiharangjával, ami szerencsére tökéletesen illeszkedik az idegen fülesre is. Igazság szerint nem tudom mit írjak végeredménynek, a 2 fülhallgató annyira más karakterű. Within Temptation re tökéletesen alkalmatlan a TDIIes, se magas, se közép, csak iszonyat sok brummogó mély, amelyhez ugyan társul egy szépen nyíló tér, de ezt sokszor éreztem inkább pincehangnak. Itt a sennheiser saját véleményem szerint a porba alázta a xears-t, mert bár annak sincs normális közepe, és a mély sokkal puffogóbb, mégis kiegyenlítettebb és hallgathatóbb a hangja főként azért, mert legalább a magasak jelen vannak vannak a zenében.

    Jean Michel Jarre alatt valamelyest kiegyenlítődik a helyzet, bár a magasokat itt talán még jobban hiányolom. A xearsnek itt nagyon szép tere van, jók a mélyei, szereti az elektronikus muzsikát. A sennheiserhez képest sokkal mélyebb tónusú, amely néha jól jött néha viszont zavaró volt. Összességében nem volt vele semmi gond, de nem okozott számomra nagyobb élményt mint a CX-300.

    Végszóként annyi, hogy az én fülem sem tökéletes, sőt. Ennek ellenére ha a saját zenéimből, illetve zenei ízlésemből indulok ki, lehet h nem adnám oda a CX-300 ast a TDII ért :N . Ellenben mély orientált zenékre, hip-hopra, rap-re, disco etc.. musthave :K

    # ANTAL Tuning #

  • Dave™

    nagyúr

    válasz L4D1K #13177 üzenetére

    Na, ilyen eddig még nem volt :D Én is tudok nyilatkozni a témában, volt CX300-am. Szerintem a CX-nek inkább nincs közepe, az egész egy nagy V betű. A TD-nél valóban színezettebb a hang, a mély is hangsúlyosabb (a CX-nél sötétebb a karaktere), lehet ez is befolyásolt téged. Egyéb paraméterekben, mint részletesség, szeparáció, tér és dinamika nem lehet a kettőt egy lapon említeni, a TD sokkal fejlettebb technikailag. Hangszeres zenére viszont szerintem sem jó, bár arra a CX-et sem tartom jónak. Változik a hangja a bejáratással, sokat finomodik a mély, tehát várhatsz változást, de a karaktere hasonló marad. Lehet számodra inkább bejön a világosabb karakter, a CX inkább ilyen a hangsúlyosabb magas tartomány miatt. Abban azért remélem egyetértünk, hogy a CX300 (is) marha messze van a valóságtól :D (a CX400 pl. sokkal természetesebb hangzást képvisel, annak pl. van közepe rendesen).

  • dudika10

    veterán

    Üdv!

    Nem vagyok egy könnyen lenyűgözhető valaki ilyen témában, úgyhogy így olvassátok tovább.

    Dave™ kollégától nekem is van egy XR120Pro II a tulajdonomban mától.
    Nem ment még sokat úgy írok róla.

    De előbb: volt "szerencsém" belehallgatni a TDIII-ba.
    Amikor Brahms megszólalt rajta úgy, mintha diszkóban lennék kivettem a fülemből. Nagyon "fun", de az én szótáramban ez nem fülhallgató. Csalódás volt.
    Persze nem akarom én senkinek rontani az üzletét, ahogy mondani szokás "ízlések és pofonok".

    XR:
    Szigetelés: balesetveszélyesen jó.

    Tér: fülhallgató... de ahhoz képest egész jó.

    Gyári gumiharangok: kuka mint azt már sokan írták. Sennheiser haranggal lesz használva van egy olyan érzésem.

    Anyagminőség: csatlakozó egész jó, kábel nagyon vacak szerintem és én jobban örültem volna egy hosszabbnak. Maga a fülhallgató kidolgozottsága se felső kategóriás. Jobbat vártam volna, de hát nem ez az elsődleges szempont.

    Hang: Nem mondom, hogy új részleteket véltem felfedezni a zenékben mert nem igaz, de nagyon részletes.
    Lineáris a magas tartományokat kivéve, de hát fülhallgatóról van szó. Meglepően lineáris. Talán egy enyhe nagyon széles domb van 1kHz és 40Hz között (ennyire széles).
    Basszusa nagyon feszes. Talán picit túl feszes is a valósághoz képest (na de nem az én ízlésemhez képest :) ). A keményebb számoknál ha hosszabb, összetettebb basszust kell játszani akkor a többi hang picit tompa (bejáratás után erre kíváncsi vagyok mert ez változhat még véleményem szerint). Nem mos össze egyáltalán.
    Magasak szépen csilingelnek, természetesen ott egyáltalán nem lineáris.
    Egyértelműen a hangszeres zene áll neki jól. Klasszikusokat hallgatok többnyire így elég egyértelmű volt a választás.

    Estefelé lesz majd egy kis mazochizmus, kipróbálom játékban.

    Ha valakit érdekel, hogy hogyan muzsikál a jószág elektronikus zene alatt mondjon egy számot és mondja meg mire figyeljek és szívesen írok arról is. :)

    Üdv!
    Dudika

    Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

  • Bici

    félisten

    válasz dudika10 #13216 üzenetére

    Pop zenére jó az bejáratás után, feltéve, ha szereted a selymes lágy hangzást a középmagas részen.
    Jól el tudja fedni az mp3 tömörítési hibáit. :D

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Dave™

    nagyúr

    válasz mhorvat #13318 üzenetére

    Ha a gyáriakról van szó, szerintem mind kuka. Sennheiser, Sony vagy V-moda (új szerzemény). A dupla széthúzza a teret és megöl bizonyos részleteket. Egyébként a bejáratás a magasaknak fog kedvezni elsősorban :)

    Ja egyébként ha már CX400: abban egyetértesz, hogy Sennheiser viszonylatban ez a karakter hasonlít leginkább az XR-re? Úgy értem a CX300 nem ilyen, az ugye elég V alakú, a 400 viszont ilyesmi karakter (szeretne lenni), csak pár dimenzió különbség van a kettő között :D

    makesz1989: szinte biztos voltam benne, hogy EX082 :D Azon nincs rács, annyi fülzsír meg kosz meg szerintem nem mehetett a hangszóróba, nagyon mélyen ül ahhoz. Én bepróbálnék egy kábelcserét, de a biztonság kedvéért lejátszás közben "masszírozd végig" (enyhén nyomkodd végig) a kábelt, ha bármi elváltozást hallasz, tuti kábelhiba. Alapból ha tök úgy szól ahogyan kell csak fele hangerővel az nem az lenne szerintem, de várjuk meg mint mondanak a fizikusok :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák