Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Okoslandok

    újonc

    Estét!

    Az alábbi fejesekhez tudnátok ajánlani megfelelő dac/amp jószágot?

    Fejesek amik versenyben vannak:
    Meze 99 Classic
    NAD viso HP 50
    Audio Technica ATH R70X
    [Illetve a Hifiman HE 400-S de az már kiderült, hogy ahhoz mit lenne érdemes venni.]

    A cél igazából az lenne, hogy lehetőleg egyik irányba se húzzon el a rendszer, bár ez magukból a fejesekből nyilván adódik. Kicsit konkrétabban film / játék alatt ne nyomjon el semmit a mély viszont legyen elég benne ahhoz, hogy élvezhető legyen rajta egy power metal / jrock stb jellegű szám.

    A keret fejessel együtt 200-220k gondolom a fentiekből van olyan ami nem igényel ennyit, [elég nehezen tudom elképzelni pl, hogy a hp 50 egy 130k-s erősítőt igényelne, persze nem vagyok otthon a témában szóval kitudja :D] van ami viszont éppen, hogy belefér. [Lásd he400-s + Gustard H10 + focus pad A]

    Felmerülhet a hangkártya gondolata pl a nad esetében ugyanakkor ITX gépházzal operálok így belső megoldásra nincs hely. Ha meg már külső eszköz akkor igazából a jövőre gondolva jól jöhet valami ami egy 32 ohmos fejesnél többet is ki tud hajtani. [Persze az elsődleges szempont a szinergia az aktuális fejessel.]
    Még annyit, hogy maga az erősítő sanszosan jövőhónap elején lesz megvéve így pl készletsöprés okán éppen jó árban lévő darabok nem igazán játszanak.

  • Okoslandok

    újonc

    Estét!

    Újra itt. Időközben járatódik a fejes.
    HE-400S lett végül belőle.
    Röviden és tömören: a Beyer cop-hoz [sic!] és a ms-906i-hez [mert egy vacak fejes és egy állóhangfal nyilván lehet viszonyítási alap.. Irónia off.] képest lényegesen részletesebb, tisztább viszont kevésbé hmm.. jobb szó híján: "epic". Bár erős a gyanúm, hogy ez utóbbiban benne van a keze a woodenamp-omnak is [azur 540A]. Amondó vagyok, hogy az esetek túlnyomó többségében pozitívum az, hogy nincs példának okáért mély kiemelése úgyhogy több mint valószínű, hogy marad a fejes.

    Ha jól vettem le akkor az ideális dac/amp esetünkben a Gustard dac x-9 + Gustard H10 lenne.
    Sanszos, hogy ezt nem fogom nagyon olcsón megúszni. :D Úgyhogy igazából fel is adom az erre irányuló próbálkozásokat. Mondjuk azt, hogy ha nincs más akkor jön a 2 gustard.
    Ugyanakkor felmerült bennem a kérdés, hogy akad-e olyan dac/amp ami illene a fejeshez és belőle kiindulva [mint pre-amp] lehetne egy normális rendszert építeni? Egyáltalán [hang szempontjából] megéri-e a fejhallgató és a hangfalt egy rendszerről etetni vagy ezt gyorsan felejtsem el és annak külön előfok+végfok?
    Erős kétségeim vannak afelől, hogy beletrafálnék totál véletlenül valamibe ami illik is a fejeshez de a funkciók és ár terén pár példa:
    Teac UD-301
    Audiolab Q-dac
    Pioneer u 05

    [ Szerkesztve ]

  • Okoslandok

    újonc

    válasz krichd1 #51436 üzenetére

    A probléma forrása az, hogy a dac hamarabb lesz mint a végfok.
    A google mélyén találtam és nem szállítanak M.O.-ra körbe lövik gyakorlatilag az összes országot körülöttünk de ide valahogy nem.. XD Pedig a magyar árakhoz képest a 301, 501, 503 igen-igen baráti áron van.
    Sad panda is sad..

    Lehet én keresgélek rossz helyen de amibe eddig belefutottam előfok címen az húzósabb árban van mint akár az 501 vagy az 503. :D Jóval húzósabb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák