Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mathiask

    senior tag

    válasz Ear001 #90656 üzenetére

    "sikerült előásni az 50'-es évek végén túlhaladott és elfeledett mérőszámot"
    Ő is leírta(a linkelt post 3-ik pontjában), hogy nem arról a mérőszámról van szó, én is leírtam, hogy gyakorlatilag zajról és torzításról van szó. Nem értem miért ragaszkodsz ehhez a téves elképzeléshez, hogy "de arról van szó". Nem.
    "de akkor minek is van használva?"
    Azért van használva, amit már leírtam korábban. Röviden: Mutatja melyik készülék mennyi zajt és torzítást ad a jelhez. Minél magasabb a szám, annál kevesebbet. Az a jelenlegi elképzelés, hogy a zenéhez nincs szükség torzításra és zajra. Gondolom ezzel egyetértesz(?) Ha meg nincs szükség zajra és torzításra, akkor jobb ha ezek egy szint alatt vannak nem? Van elég készülék ami kellően kevés zajt és torzítást ad a jelhez, olyan keveset, hogy biztos nem hallható. Erre van a lista, hogy ezeket megtalálja az akit ez érdekel. Aztán, ha ez a szint megvan válogathatsz köztük hangra. De ezt is leírta Amir a linkelt post 1-es pontjában. Értem én, hogy vannak jó hangú készülékek a lista elejétől hátrébb is, de erős a gyanúm, hogy nem azért mert magasabb a torzításuk és zajuk az átlagnál. Akkor meg nem lenne szebb (mérnökileg), ha nem lenne ott annyi zaj és torzítás, főleg ha egy készülék sok pénzbe kerül? Igazán megtehetnék, hogy a jó hang mellett odafigyelnek az alacsony zaj és torzítás szintre is.

    Pollen: De nem hangminőségi rangsorként.
    Ami hibákat találtál, nyugodtan jelezheted neki. Ezek valóban hibák az adminisztrációban.

  • bkercso

    nagyúr

    válasz Ear001 #90656 üzenetére

    de akkor minek is van használva? A műszaki tartalmat megítélni biztos nem
    Hát pedig nem egyszerű 20 bit felbontású DAC-ot tervezni, márcsak az analóg rész NXÁK-huzalozását sem! (házi feladat: számoljátok át a 20 bitet dB-re!)

    Konkrétan arra jó, hogy olcsón összerakható elektronikák magas értékeket kapjanak.
    Csak IC-vel tudsz olcsón ilyen elektronikát létrehozni, mert az IC-k bonyolultak, jók és mégis olcsóak.

    A THD+N-hoz egyébként a crosstalk szervesen hozzátartozik, mert huzalozási hibákat a THD+N mérések nem fednek fel. Szóval a kettőt együtt kéne nézni, de nem teszik, mert alig valaki tud erről. :R

    [ Szerkesztve ]

    Oh yeah!

Új hozzászólás Aktív témák