Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sinesol

    veterán

    válasz bkercso #79364 üzenetére

    Mondjuk az is kérdés, hogy mit nevezünk milliós fejlesztésnek.
    Mert elég sok drága cucc esetében a költségek nagy részét egy igényes ház és az abba lapátolt zsáknyi drága alkatrész teszi ki, miközben különösebb fejlesztés nem történik.
    Ebben az esetben inkább csak egy bizonyos réteg igényeinek kiszolgálásáról van csak szó, nem fejlesztésről.

    Amúgy a témáról jut eszembe, valahol régen olvastam egy bejegyzést, ahol egy mérnök azt irta, hogy amennyi alkatrész és feleslegesen bonyolitott, elnyújtott jelut van egyes high end cuccokban, nehezen tudja elképzelni, hogy abból jó hang kijöhet.
    Szépek persze a tömött, rendezett belsők, de mindig volt egy olyan érzésem, hogy inkább a szemnek szólnak. Érdekes ebből a szempontbol a Magni3+ és a Heresy összevetése, ahol elvileg ugyanaz a két készülék felépítése. Látszik, hogy mennyit képes hozni a rövidebb, egyszerűbb jelút a diszkrét komponensekkel szemben.

    Amugy bizonyos szempontbol nézve a milliós fejlesztésnek a THX technológia felelhet meg, mivel ott azért valószínűleg nem egy mérnök dolgozott a technológián, nem kevés ideig, aminek tényleg lehetett milliós költsége akár, legalábbis forintban. :)

    [ Szerkesztve ]

  • -Skylake-

    addikt

    válasz bkercso #79364 üzenetére

    "Csak azt akartam mondani, hogy, noha jó OPA, de létezik jobb hang. --> nem feltétlen kell kukázni a milliós fejlesztéseket."

    Én szeretném ismét jelezni a félreértések elkerülése végett, hogy én biztosan nem de szerintem mások sem írták azt, hogy mindent kukázni kell az AAA miatt. Egyszerűen csak annyi van, hogy van egy viszonylag álló , lassan és keveset fejlődő piac ahol most szerintem megjelent egy termék(jövőbeni termékcsalád) ami sokkal többet ad, mint amennyi azon az árszinten megszokott volt eddig ahova érkezett. Szerintem itt mindannyiunknak közös érdeke az, hogy oda is el tudjon jutni a jó minőségű zene ahova eddig nem jutott el , az is beleszerelmesedjen ebbe a műfajba aki eddig nem tehette meg pl anyagilag. Ezeknek az emberek (és ezek az emberek vannak sokkal többen) sokkal többet jelent az, hogy megjelent egy sp200 mint mondjuk az, hogy megjelent egy Hugo TT2. Ez persze sem azt nem jelenti, hogy a TT2 rossz sem azt, hogy az SP200 jobb , egyszerűen csak annyi , hogy a maga kategóriájában az sp200 sokkal sokkal nagyobb fejlődés mint a maga kategóriájában a TT2. Ezek a cuccok szerintem nem a high end hifit bontják le hanem a minőségi zenehallgatást hozzák közelebb az embereknek.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák